Partnerská a spřátelená města Českého Krumlova

Partnerská (družební) města jsou taková města, která se i přes své geografické vzdálenosti a politické rozdíly spojila, aby pěstovala vzájemná kulturní pouta a kontakty mezi svými obyvateli. Mají často podobné demografické i jiné charakteristiky, někdy také podobnou historii. Takováto partnerství vedou často k výměnným studentským programům a také k ekonomické a kulturní spolupráci.

V současné době spolupracuje město Český Krumlov na této úrovni s celkem sedmi partnerskými městy. 

Partneská města Českého Krumlova:

  • Český Krumlov navštívil primátor Trenčína Richard Rybníček (15. 5. 2024)
    Během pracovních jednání, která se však nesla v srdečném a přátelském duchu, se probíraly možnosti spolupráce a vzájemné inspirace. Na červnovém jednání zastupitelstva města by se již mělo jednat o schválení partnerství obou měst, které nebude jen živé sportovně-kulturně-společenské, ale významné i v dalších oblastech. 
    Trenčín – významný slovenský partner
Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: