aktualizováno 29. 5. 2023

Památka UNESCO - historické centrum města Český Krumlov

Český Krumlov jako světové dědictví

Český Krumlov je jedinečný!

logo UNESCO Český Krumlov je součástí dědictví lidstva a patří k tomu nejlepšímu, co kdy člověk na této planetě vytvořil. To je poselství, které vyjadřuje zápis na Seznam světového dědictví UNESCO a zároveň nás zavazuje k ochraně tohoto unikátu a péči o něj tak, aby zůstal zachován pro příští generace. To je úkol pro nás, kteří máme to štěstí v Českém Krumlově žít. 

Město není velké svou rozlohou, ale o to více přitahuje svým geniem loci. Český Krumlov však nežije pouze historií, která je v podobě starobylých památek přítomna na každém kroku, ale s odstupem času se stalo významným centrem živé kultury a učebnicí památkové péče. Celoročně nabízí z pestré palety kulturních akcí ty nejlepší zážitky: od návštěv zámku, muzeí a galerií, přes koncerty řady hudebních festivalů či představení v rámci tradičních slavností, až po speciální noční prohlídky či prohlídky města z vodní perspektivy hladiny řeky Vltavy nebo posezení ve stylových gastronomických zařízeních. Obklopen neporušenou krásnou přírodou láká Český Krumlov všechny, kdo chtějí zažít něco nezapomenutelného.

Význam Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO spočívá ve vzájemném uznání a výměně různých kultur této planety, coby rovnocenných součástí společné historie lidstva. Velká popularita konvence světového dědictví z ní dělá nejúspěšnější instrument mezinárodního kulturního dialogu. V neposlední řadě je rovněž i významným marketingovým nástrojem. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: