aktualizováno 8. 8. 2022

Psí útulek města Český Krumlov 

Útulek také na Facebooku - Psí útulek města Český Krumlov 

Aktuální nabídka v útulku - PSI

Louis

Louis

Louis (ev. č. 94/18) je naším dlouhodobým obyvatelem od roku 2018. Bohužel díky své povaze nemá moc šancí na adopci – není zrovna přátelský a nerad na sebe nechá sahat. Není to pes kontaktní a s vodítkem má problémy. Potřeboval by hodně času a trpělivého pána, se kterým by se dokázal lépe zařadit do společnosti.
Kája

Kája

Kája (ev.č. 55/13) je už starší pejsek, který je v útulku naším společníkem od roku 2013, kdy ho někdo nechal uvázaného v městském parku... Kája už se s přibývajícím věkem zklidnil a nechá se i vyvenčit :)
Smokie

Smokie

Smokie (ev.č. 95/21) je cca 4-letý kříženec retrívra krémové barvy. Je to nádherný pes, který si z minulosti odnáší šrámy na duši, které se projevují nestandardním chováním.
Na vodítku silně tahá, nemá rád šero a musí se k němu přistupovat obezřetně a pomalu. Největším problémem je krmení, které si úzkostlivě a velmi důrazně hlídá...Smokieho aktuálně rozhodně nemůžeme doporučit do rodiny s dětmi. Hledáme páníčka, který bude trpělivý, přesvědčí Smokieho, že lidem může věřit a bude připraven na hodně společné práce na změně Smokieho vnímání a chování. Před samotným osvojením je nezbytné vzájemné poznávání a zvykání....Pracovníci útulku mohou potvrdit, že po získání důvěry je Smokie veselý, hravý a temperamentní parťák. Jeho devizou je skutečnost, že je čistotný. Zvláštnost - alergie na blechy...
Wolf

Wolf

Wolf (ev. č. 16/23) Tento kříženec německého ovčáka Wolf je zhruba 2 roky starý vynalézavý hafan :) Případný zájemce by měl být zkušenější chovatel, Wolf je velkého vzrůstu a je to velmi aktivní a sebevědomý pes.

Aktuální nabídka v útulku - KOČKY

Kocourci

Kocourci

Uhlík (ev. č. 98/23) Popis: černá krátká srst, Čertík (ev. č. 104/23) Popis: černá krátká srst s náprsenkou, Fred (ev. č. 105/23) Popis: mourovatá krátká srst. Jedná se o tři odrostlejší (cca 4 měsíce stará) koťata, která byla vyhozena na soukromou zahradu v Křemži. Nejsou to zrovna mazliví chlupáči, na olympiádě v chytání myšek by se ale jistě umístili na prvních příčkách! V tomto věku se dá ovšem chování dobře tvarovat a to, že nejsou kluci v tuto chvíli úplně přítulní, ještě neznamená, že v budoucnu z nich nebudou mazlíci.

KOŤATA

K nám do útulku se neustále dostávají koťata různého věku, barev a povahy. Pro aktuální nabídku nás neváhejte kontaktovat a navštívit! Rádi vás uvidíme a naše čtyřnožce rádi představíme. 

Aktuální chlupáče můžete také sledovat na Facebooku útulku

kotě kotě kotě kotě

Děkujeme za 600 kg granulí pro kočičky, které jsme obdrželi v rámci akce "Pomozte naplnit misky" pořádané Nadací na ochranu zvířat.

Pomozte naplnit misky

 

Kontakty:

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Ing. Vlasta Horáková
Odbor / oddělení: OZP
Funkce: vedoucí odboru
E-mail: vlasta.horakova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 550

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

 

Od prosince roku 2004 najdete útulek v Kaplické ulici - v nové budově na konci města naproti odbočce na Přídolí.

Otevírací doba pro veřejnost:
pondělí až neděle 7:00 - 15:30 hod.

Kontakty: 
156 Městská policie
606 640 507  Správce (v otevírací době)
380 766 550  Ing. Vlasta Horáková - Odbor životního prostředí a zemědělství

 


K častým dotazům návštěvníků, jakým způsobem mohou přispět na fungování našeho útulku: naši čtyřnozí kamarádi Vám budou vděčni za hmotný dar ve formě krmiva (konzervy i granule pro kočky a psy různých věkových kategorií) či pamlsků, příp. za dar finanční ...

1. Bezhotovostně                                                        2. V hotovosti
Číslo účtu: 19-221241/0100                                       V kanceláři útulku
Banka: Komerční banka, a.s.                                     Na pokladně MěÚ - Kaplická 439
Variabilní symbol: 9619                                                                              I. patro

 

Umisťování zvířat do útulku:

Najdete-li opuštěného psa či kočku, neodvádějte ho prosíme do útulku, ale kontaktujte příslušný obecní úřad či městskou policii na bezplatném telefonním čísle 156. 

V případě, že byl do útulku umístěn Váš pes (či kočka), bude Vám zvíře vydáno po úhradě nákladů, spojených s jeho pobytem v zařízení (odchyt, veterinární ošetření, pobyt v útulku, případná veterinární léčba apod.)


Osvojení zvířete:

Vyberete-li si u nás v útulku nového člena své rodiny, budete potřebovat občanský průkaz a 200 Kč na poplatek za osvojení. Pracovníci útulku s Vámi sepíší Smlouvu o osvojení zvířete a obdržíte očkovací průkaz. Bude Vám předán zdravý, očkovaný a odčervený pes či kočka.

 

Zřizovatelem Městského útulku pro psy v Českém Krumlově je Město Český Krumlov.

V prosinci roku 2004 byl útulek přemístěn do nového zařízení na Kaplické ulici. Nový útulek splňuje veterinární a další požadavky na zařízení tohoto typu a je vybaven mimo jiné dvaceti individuálními kotci pro psy, čtyřmi venkovními společnými výběhy, karanténou s pěti kotci, temperovanými boxy pro handicapovaná zvířata a prostory pro umístění koček včetně karantény.

Zvláštní dík patří městu Kaplice a obci Kamenný újezd, které se podílely na financování výstavby nového útulku. Obce si tímto příspěvkem předplatily služby spojené s umístěním opuštěných zvířat.

Stanice pro psy slouží pro potřeby města Český Krumlov a výše uvedených obcí. V případě volné kapacity zařízení využívají i další obce nejen v rámci regionu. 

Stanice pro psy Český Krumlov zajišťuje:

Odchyt toulavých a opuštěných zvířat a jejich převoz do stanice

 Pracovníci útulku provádí odchyt volně pobíhajících psů a koček - dle potřeby využíváme různé druhy odchytové techniky (odchytová smyčka, klec či síť) a pochopitelně také ochranné pomůcky (především odchytové rukavice). Ve většině případů si však vystačíme s návnadou v podobě pamlsku a obyčejným vodítkem.

Neb se do útulku dostává zvíře, u něhož neznáme jeho minulost, je nutný obezřetný a opatrný přístup. Mnoho ze zvířat má za sebou traumatizující zkušenosti s lidmi a mnohdy jsou jejich reakce nevyzpytatelné.

 

Zajištění řádné péče

 Následně je zvíře převezeno do útulku, kde je po dobu 7 dní umístěno v karanténě tak, aby nedošlo k přenosu případné nákazy do areálu útulku. Dochází k vyšetření veterinářem, příp. k ošetření a léčbě. Dle potřeby pejska či kočičku vykoupeme a provedeme další úpravu zevnějšku (srst, drápky apod.). Dle aktuálního stavu zvířete je určena adekvátní krmná dávka a zajištěno vhodné ustájení zvířete. Hlavním problémem však bývá psychický stav zvířat.....

Před odchodem z karantény je pejsek naočkován, odčerven a zařazen do nabídky k adopci.

 

Socializace zvířat

 Do útulku se dostávají často zvířata ve špatném fyzickém stavu (podvyživená, týraná apod.), jejichž psychický stav odpovídá prožitým strastem. Každý tvor se stresem vyrovnává jinak a je tedy nutný individuální přístup.

Naším cílem je v maximální možné míře vrátit zvířatům důvěru v lidi, zbavit je agresivity, strachu a dalších nežádoucích návyků. Dle možností se snažíme pejsky naučit základní prvky ovladatelnosti...

 

Environmentální výchova

Tvoří významnou součást činnosti útulku. Ve spolupráci s mateřskými a základními školami pořádáme pro děti ukázky výcviku psů, učíme je bezpečnému kontaktu se psy a seznamujeme je s činností útulku s cílem vzbudit v nich zájem a odpovědnost za živé tvory...

2023

kočky osvojeny: 63
kočky vráceny majitelům: 4
psi osvojeni: 19
psi vráceni majitelům: 22

Celkem v tomto roce prošlo útulkem 142 zvířat.

2022

kočky osvojeny: 35
kočky vráceny majitelům: 3
psi osvojeni: 18
psi vráceni majitelům: 41

Celkem prošlo útulkem 116 zvířat.

2021

kočky osvojeny: 39
kočky vráceny majitelům: 1
psi osvojeni: 42
psi vráceni majitelům: 28

Celkem prošlo útulkem 133 zvířat.

2020

kočky osvojeny: 36
kočky vráceny majitelům: 1
psi osvojeni: 23
psi vráceni majitelům: 41

Celkem prošlo útulkem 130 zvířat.

2019

kočky osvojeny: 43
kočky vráceny majitelům: 1
psi osvojeni: 58
psi vráceni majitelům: 49

Celkem prošlo útulkem 172 zvířat.

 

 • V roce 2018 bylo přijato celkem 195 zvířat, majitelům vráceno 58 zvířat (z toho 48 ks psů, 10 ks koček) a osvojeno bylo 110 zvířat (z toho 63 ks psů a 47 koček).
 • V roce 2017 bylo přijato celkem 201 zvířat, majitelům vráceno 93 zvířat (z toho 91 ks psů, 2 ks koček)a osvojeno bylo 149 zvířat (z toho 93 ks psů, 56 koček).
 • V roce 2016 bylo přijato do útulku 212 zvířat, z nichž 95 se vrátilo ke svému majiteli a 122 našlo nový domov.
 • V roce 2015 se podařilo k novým páníčkům umístit 110 pejsků a 65 kočiček, zatoulané miláčky si u nás vyzvedlo celkem 75 majitelů.
 • V roce 2014 bylo do útulku přijato 214 zvířat, z nichž nové páníčky našlo 130 a ke svému původnímu majiteli se navrátilo 74 pejsků a kočiček.
 • V roce 2013 jsme přijali do útulku celkem 236 zvířat. Nové majitele se nám podařilo najít pro 125 psů a koček, 103 jsme pak vrátili původním majitelům.
 • V roce 2012 činil celkový počet přijatých zvířat 262. Ke svému majiteli se vrátilio 98 z nich. Nového páníčka našlo 148 psů a koček.
 • V roce 2011 prošlo naším zařízením celkem 276 zvířat, z toho 97 psů a koček bylo vráceno původním majitelům a 167 zvířat našlo nové majitele.
 • V roce 2010 bylo do útulku přijato celkem 259 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 59 psů a koček, nové majitele se podařilo najít pro 192 čtyřnožců.
 • V roce 2009 se do útulku dostalo celkem 253 zvířat, z toho nové páníčky našlo 178 psů a koček a 75 se vrátilo ke svým majitelům.
 • V roce 2008 činil celkový počet zvířat již 301 ks, majitelům bylo vráceno 120 zvířat a 173 bylo předáno k osvojení.
 • Rok 2007 přinesl celkem 214 zvířat, z toho se zpět k páníčkům vrátilo 78 zvířátek a 132 bylo osvojeno.
 • V roce 2006 prošlo útulkem 189 zvířat - majitelům bylo vráceno 52 psů a k osvojení jsme předali 112 psů a 21 koček.
 • V roce 2005 bylo do útulku přijato celkem 180 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 36 psů a 135 pejsků a koček našlo nové majitele.

 

Z uvedených čísel je zřejmé, že služby našeho zařízení jsou stále ve větší míře využívány. Jsme rádi, že naše činnost má smysl a že si v rámci regionu nacházíme stále novou klientelu ze strany měst a obcí.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: