aktualizováno 8. 8. 2022

Psí útulek města Český Krumlov 

Útulek také na Facebooku - Psí útulek města Český Krumlov 

Aktuální nabídka v útulku - PSI

Louis

Louis

Louis (ev. č. 94/18) kříženec malého vzrůstu je u nás od roku 2018, kdy byl nalezen v Kaplici s náhubkem a vodítkem, bez čipu a označení. Pravděpodobně v životě nezažil nic moc dobrého, byl silně nedůvěřivý ke všem a všemu. Totálně zlomený a zrazený pes. Aby toho nebylo málo, jeho vztah k vodítku byl více než negativní. Je neuvěřitelné, jakou agresi v něm dokázal vyvolat pouhý kus šňůry. Pomalými krůčky, tak aby se i Louis cítil bezpečně, jsme toto nežádoucí chování odbourávali až nakonec odstranili. Na procházkách se stal příjemným a klidným společníkem, který se za ničím nežene. Potřebuje jen trpělivost a laskavý přístup. Nyní před námi stojí pes, který se těší na procházku, který se nechá pohladit po svém hebkém kožíšku, a který si vrtí ocáskem, když nás vidí a má společnost. Je tedy připravený hledat své páníčky. Je načase otočit list a začít psát nový příběh z nového domova, v němž se nebudou objevovat slova, která mu byla v minulém životě vlastní, jako strach, bolest, utrpení nebo samota, ale jen hřejivá slova jako jsou láska, porozumění, vlídnost a bezpečí. A tento příběh by měl zcela jistě začínat slovy „Našel jsem domov“. Louis je dobrý hlídač, nevadí mu kočky, ale nedoporučujeme k malým dětem. 
Kája

Kája

Kája (ev.č. 55/13) je už starší pejsek, který je v útulku naším společníkem od roku 2013, kdy ho někdo nechal uvázaného v městském parku... Kája už se s přibývajícím věkem zklidnil a nechá se i vyvenčit :)
Smokie

Smokie

Smokie (ev.č. 95/21) Veselý Smokie alias Pupík. Kde se toulá jeho vysněný páníček? Smokie je připraven začít další životní kapitolu v novém domově a dělat někomu každý den obrovskou radost. Pilně pracoval na sobě a svém chování, aby byl tím nejlepším společníkem na světě. Smokie je zhruba 5letý kříženec retrívra krémové barvy. Je to nádherný pes, který si z minulosti odnáší šrámy na duši (odebrán z nevhodných podmínek, do útulku se dostal v roce 2021), které se v určitých situacích projevují nestandardním chováním – třeba při krmení, které si úzkostlivě a velmi důrazně hlídá. Pokud ale člověk ví, jak s touto skutečností pracovat (a že my už víme, jak na něj), ani tento malý nešvar není překážkou. U nás v útulku ušel veliký kus cesty a díky každodenní práci jsme odstranili mnoho dalších špatných návyků. Změnil se nám doslova před očima a ze psa, který na všechny bafal a pouštěl hrůzu, je velmi hodný a citlivý pes, na kterého se můžeme spolehnout. Velmi si užívá lidskou společnost a pozornost. Každý jeden den je veselý, čiperný a hravý. To mohou potvrdit i naši venčitelé, kteří jsou z něho vždy naprosto unešení a na procházkách si ho velmi chválí. Bude to super parťák na opalovačky v prosluněných letních dnech, ale také na výlety a túry. Smokieho nedoporučujeme do rodiny s malými dětmi. Před samotným osvojením je nezbytné vzájemné poznávání a zvykání. K ostatní psům je přátelský, vychází s velkými i malými psy. Kočky mu nevadí. Zvláštnost – alergie na blechy.
Brit

Brit

Brit (ev. č. 36/24) je u nás v útulku od března 2024, je to mladý statný pes (cca 3 roky). Brit zatím moc dobře nepoznal, co znamená mít trvalé a stabilní zázemí s páníčky, kteří o něj s láskou pečují - žil dlouhou dobu zavřený jen v kotci. Bez společnosti, pozornosti, kontaktu s okolním světem a pohybu. Krmení dostával jednou dvakrát za týden. Zachránilo ho ustavičné štěkání... Tomu už je naštěstí konec a my se mu ten ztracený čas snažíme co nejvíce vynahradit. Tím to samozřejmě nekončí, a tak Brit hledá svůj nový domov. Briťáček je energický, hravý a milý pes, který potřebuje aktivní život, aby vybil svou energii. Jeho výrazná touha objevovat nová místa ho činí skvělým společníkem na výlety a jiná dobrodružství. Jeho budoucí páníčci by proto měli být aktivní lidé, kteří ocení jeho nadšení pro pohyb a dovedou ho zapojit do svého životního stylu. Brita nedoporučujeme do bytu. Byl zvyklý na život venku a nejšťastnější bude u domečku se zahradou, kde může blbnout a dovádět. Což vůbec neznamená nechat ho jen tak venku živořit (samoty si už užil dost), Brit bude zároveň potřebovat pozornost, hodně lásky, spoustu společných aktivit a také výchovu. A tak jestli chcete parťáka, se kterým se rozhodně nudit nebudete, dobrého hlídače, ale i psa, který bude toužit po vaší přítomnosti a rád se k vám po nějaké pořádné túře přitulí, co se k nám s Britem přijet seznámit?

Aktuální nabídka v útulku - KOČKY

KOŤATA

K nám do útulku se neustále dostávají koťata různého věku, barev a povahy. Pro aktuální nabídku nás neváhejte kontaktovat a navštívit! Rádi vás uvidíme a naše čtyřnožce rádi představíme. 

Aktuální chlupáče můžete také sledovat na Facebooku útulku

kotě kotě kotě kotě

Děkujeme za 600 kg granulí pro kočičky, které jsme obdrželi v rámci akce "Pomozte naplnit misky" pořádané Nadací na ochranu zvířat.

Pomozte naplnit misky

 

Kontakty:

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Ing. Vlasta Horáková
Odbor / oddělení: OZP
Funkce: vedoucí odboru
E-mail: vlasta.horakova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 550

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

 

Od prosince roku 2004 najdete útulek v Kaplické ulici - v nové budově na konci města naproti odbočce na Přídolí.

Otevírací doba pro veřejnost:
pondělí až neděle 7:00 - 15:30 hod.

Kontakty: 
156 Městská policie
606 640 507  Správce (v otevírací době)
380 766 550  Ing. Vlasta Horáková - Odbor životního prostředí a zemědělství

 


K častým dotazům návštěvníků, jakým způsobem mohou přispět na fungování našeho útulku: naši čtyřnozí kamarádi Vám budou vděčni za hmotný dar ve formě krmiva (konzervy i granule pro kočky a psy různých věkových kategorií) či pamlsků, příp. za dar finanční ...

1. Bezhotovostně                                                        2. V hotovosti
Číslo účtu: 19-221241/0100                                       V kanceláři útulku
Banka: Komerční banka, a.s.                                     Na pokladně MěÚ - Kaplická 439
Variabilní symbol: 9619                                                                              I. patro

 

Umisťování zvířat do útulku:

Najdete-li opuštěného psa či kočku, neodvádějte ho prosíme do útulku, ale kontaktujte příslušný obecní úřad či městskou policii na bezplatném telefonním čísle 156. 

V případě, že byl do útulku umístěn Váš pes (či kočka), bude Vám zvíře vydáno po úhradě nákladů, spojených s jeho pobytem v zařízení (odchyt, veterinární ošetření, pobyt v útulku, případná veterinární léčba apod.)


Osvojení zvířete:

Vyberete-li si u nás v útulku nového člena své rodiny, budete potřebovat občanský průkaz a 200 Kč na poplatek za osvojení. Pracovníci útulku s Vámi sepíší Smlouvu o osvojení zvířete a obdržíte očkovací průkaz. Bude Vám předán zdravý, očkovaný a odčervený pes či kočka.

 

Zřizovatelem Městského útulku pro psy v Českém Krumlově je Město Český Krumlov.

V prosinci roku 2004 byl útulek přemístěn do nového zařízení na Kaplické ulici. Nový útulek splňuje veterinární a další požadavky na zařízení tohoto typu a je vybaven mimo jiné dvaceti individuálními kotci pro psy, čtyřmi venkovními společnými výběhy, karanténou s pěti kotci, temperovanými boxy pro handicapovaná zvířata a prostory pro umístění koček včetně karantény.

Zvláštní dík patří městu Kaplice a obci Kamenný újezd, které se podílely na financování výstavby nového útulku. Obce si tímto příspěvkem předplatily služby spojené s umístěním opuštěných zvířat.

Stanice pro psy slouží pro potřeby města Český Krumlov a výše uvedených obcí. V případě volné kapacity zařízení využívají i další obce nejen v rámci regionu. 

Stanice pro psy Český Krumlov zajišťuje:

Odchyt toulavých a opuštěných zvířat a jejich převoz do stanice

 Pracovníci útulku provádí odchyt volně pobíhajících psů a koček - dle potřeby využíváme různé druhy odchytové techniky (odchytová smyčka, klec či síť) a pochopitelně také ochranné pomůcky (především odchytové rukavice). Ve většině případů si však vystačíme s návnadou v podobě pamlsku a obyčejným vodítkem.

Neb se do útulku dostává zvíře, u něhož neznáme jeho minulost, je nutný obezřetný a opatrný přístup. Mnoho ze zvířat má za sebou traumatizující zkušenosti s lidmi a mnohdy jsou jejich reakce nevyzpytatelné.

 

Zajištění řádné péče

 Následně je zvíře převezeno do útulku, kde je po dobu 7 dní umístěno v karanténě tak, aby nedošlo k přenosu případné nákazy do areálu útulku. Dochází k vyšetření veterinářem, příp. k ošetření a léčbě. Dle potřeby pejska či kočičku vykoupeme a provedeme další úpravu zevnějšku (srst, drápky apod.). Dle aktuálního stavu zvířete je určena adekvátní krmná dávka a zajištěno vhodné ustájení zvířete. Hlavním problémem však bývá psychický stav zvířat.....

Před odchodem z karantény je pejsek naočkován, odčerven a zařazen do nabídky k adopci.

 

Socializace zvířat

 Do útulku se dostávají často zvířata ve špatném fyzickém stavu (podvyživená, týraná apod.), jejichž psychický stav odpovídá prožitým strastem. Každý tvor se stresem vyrovnává jinak a je tedy nutný individuální přístup.

Naším cílem je v maximální možné míře vrátit zvířatům důvěru v lidi, zbavit je agresivity, strachu a dalších nežádoucích návyků. Dle možností se snažíme pejsky naučit základní prvky ovladatelnosti...

 

Environmentální výchova

Tvoří významnou součást činnosti útulku. Ve spolupráci s mateřskými a základními školami pořádáme pro děti ukázky výcviku psů, učíme je bezpečnému kontaktu se psy a seznamujeme je s činností útulku s cílem vzbudit v nich zájem a odpovědnost za živé tvory...

2023

kočky osvojeny: 63
kočky vráceny majitelům: 4
psi osvojeni: 19
psi vráceni majitelům: 22

Celkem v tomto roce prošlo útulkem 142 zvířat.

2022

kočky osvojeny: 35
kočky vráceny majitelům: 3
psi osvojeni: 18
psi vráceni majitelům: 41

Celkem prošlo útulkem 116 zvířat.

2021

kočky osvojeny: 39
kočky vráceny majitelům: 1
psi osvojeni: 42
psi vráceni majitelům: 28

Celkem prošlo útulkem 133 zvířat.

2020

kočky osvojeny: 36
kočky vráceny majitelům: 1
psi osvojeni: 23
psi vráceni majitelům: 41

Celkem prošlo útulkem 130 zvířat.

2019

kočky osvojeny: 43
kočky vráceny majitelům: 1
psi osvojeni: 58
psi vráceni majitelům: 49

Celkem prošlo útulkem 172 zvířat.

 

 • V roce 2018 bylo přijato celkem 195 zvířat, majitelům vráceno 58 zvířat (z toho 48 ks psů, 10 ks koček) a osvojeno bylo 110 zvířat (z toho 63 ks psů a 47 koček).
 • V roce 2017 bylo přijato celkem 201 zvířat, majitelům vráceno 93 zvířat (z toho 91 ks psů, 2 ks koček)a osvojeno bylo 149 zvířat (z toho 93 ks psů, 56 koček).
 • V roce 2016 bylo přijato do útulku 212 zvířat, z nichž 95 se vrátilo ke svému majiteli a 122 našlo nový domov.
 • V roce 2015 se podařilo k novým páníčkům umístit 110 pejsků a 65 kočiček, zatoulané miláčky si u nás vyzvedlo celkem 75 majitelů.
 • V roce 2014 bylo do útulku přijato 214 zvířat, z nichž nové páníčky našlo 130 a ke svému původnímu majiteli se navrátilo 74 pejsků a kočiček.
 • V roce 2013 jsme přijali do útulku celkem 236 zvířat. Nové majitele se nám podařilo najít pro 125 psů a koček, 103 jsme pak vrátili původním majitelům.
 • V roce 2012 činil celkový počet přijatých zvířat 262. Ke svému majiteli se vrátilio 98 z nich. Nového páníčka našlo 148 psů a koček.
 • V roce 2011 prošlo naším zařízením celkem 276 zvířat, z toho 97 psů a koček bylo vráceno původním majitelům a 167 zvířat našlo nové majitele.
 • V roce 2010 bylo do útulku přijato celkem 259 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 59 psů a koček, nové majitele se podařilo najít pro 192 čtyřnožců.
 • V roce 2009 se do útulku dostalo celkem 253 zvířat, z toho nové páníčky našlo 178 psů a koček a 75 se vrátilo ke svým majitelům.
 • V roce 2008 činil celkový počet zvířat již 301 ks, majitelům bylo vráceno 120 zvířat a 173 bylo předáno k osvojení.
 • Rok 2007 přinesl celkem 214 zvířat, z toho se zpět k páníčkům vrátilo 78 zvířátek a 132 bylo osvojeno.
 • V roce 2006 prošlo útulkem 189 zvířat - majitelům bylo vráceno 52 psů a k osvojení jsme předali 112 psů a 21 koček.
 • V roce 2005 bylo do útulku přijato celkem 180 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 36 psů a 135 pejsků a koček našlo nové majitele.

 

Z uvedených čísel je zřejmé, že služby našeho zařízení jsou stále ve větší míře využívány. Jsme rádi, že naše činnost má smysl a že si v rámci regionu nacházíme stále novou klientelu ze strany měst a obcí.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: