aktualizováno 27. 12. 2016

Děkujeme, že pomáháte. Na Psích Vánocích se vybralo dvacet tisíc korun a jeden a půl tuny krmiva

aktualizováno 27. 12. 2016

Radost z obyčejné lidské dobroty, pospolitosti a ochoty myslet na druhé. To zažívali zaměstnanci českokrumlovského psího útulku na sousedském setkání v rámci tradiční akce Psí Vánoce. V průběhu pátečního odpoledne 16. 12. přišlo přibližně 450 návštěvníků, kteří nadělili čtyřnohým chovancům v útulku více než 1 500 kg krmiva. Na činnost útulku se vybralo neuvěřitelných 20.000 korun za jedno jediné odpoledne.

Zvláštní poděkování patří především těm, kteří k odpovědnosti a soucitu s druhými učí ty nejmladší. Výbornou práci v tomto směru odvádí učitelský sbor Základní školy T. G. Masaryka, který mimo jiné každoročně pořádá pro útulek finanční sbírku. Letos činil výtěžek více než 4.500 korun. Zaměstnanci z komunitního centra Rovnost (KOCERO) dělají rovněž v práci s mládeží obrovský kus práce a stali se již pravidelnými podporovateli, v letošním roce od nich útulek získal téměř 3.500 korun. Veliký dík patří supermarketu Kaufland, který na Psí Vánoce zajistil pro obyvatele útulku buřtíky a další krmivo.

Na závěr stručné hodnocení v číslech; během roku se do útulku dostane přibližně 250 psů a koček. Pro cca 180 z nich se podaří najít nové majitele. Ostatní jsou tuláci, které vracíme majitelům.

Závěrem prozradíme, že na Psí Vánoce v roce 2017 připravujeme nová překvapení tak, aby naše další setkání bylo pro návštěvníky zábavné, poučné a především příjemné.

Obyvatel je v českokrumlovském útulku aktuálně stále dost, přijďte se podívat. Otevřeno je denně včetně sobot, nedělí i svátků od 8.00 do 16.30 hodin. 

I v příštím roce čeká českokrumlovský útulek hodně práce, držte nám palce.

Fotogalerie

Související odkazy

Psí útulek

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: