aktualizováno 24. 2. 2020

Parkování ve městě

Aktualizace 25. 2. 2020

Piktogram parking auto

PARKOVÁNÍ V ZÓNÁCH PLACENÉHO STÁNÍ
Oblasti a Zóny placeného stání byly zřízeny pro optimální využití parkovacích kapacit na území města pro obyvatele a návštěvníky města.

Piktogram parking auto

PARKOVÁNÍ NA ODSTAVNÝCH PARKOVIŠTÍCH
Návštěvníkům města je v těsné blízkosti centra k dispozici zhruba 680 parkovacích míst pro osobní vozidla na pěti odstavných parkovištích P1 - P5. Prvních 40 minut je na těchto parkovištích zdarma. Občané mohou využít bodové karty pro výhodnější parkování.

Piktogram parking bus

PARKOVÁNÍ AUTOBUSŮ
Na území města platí zákaz zastavení zájezdových autobusů mimo vyhrazená výstupní a nástupní místa BUS-STOP a současně zákaz parkování zájezdových autobusů mimo vyhrazená parkoviště P-BUS. Na území města platí rovněž zákaz vjezdu do pěší zóny a do některých ulic nebo částí města. NOVÁ PRAVIDLA PRO ZÁJEZDOVÉ AUTOBUSY OD 6/2019.

 

Interaktivní mapa parkování v Českém Krumlově

piktogram pěší zónaZobrazuje ve vrstvách oblasti a zóny placeného stání, dále odstavná parkoviště P1-P5, polohu parkovacích automatů a území pěší zóny. Po kliknutí na plochu nebo bod v mapě se vpravé části zobrazí informační box s detaily vybrané oblasti nebo zóny. V mapové aplikaci lze hledat podle adresy. Lze volit různou podkladovou mapu, např. letecké snímky.

 

Vjezd do pěší zóny

Aktualizace 6. 3. 2019

piktogram pěší zóna

V historickém centru města je vymezena pěší zóna, kde je vjezd povolen pouze na zvláštní povolení městského úřadu a s časovým omezením.

Povolení k vjezdu vydává Městská policie Český Krumlov.

Bez povolení mohou vjet do pěší zóny havarijní čety, držitelé průkazu ZTP a vozidla integrovaného záchranného systému.

Rezidenti, tj. občané s trvalým pobytem v pěší zóně, jejich děti, druhové, družky, manželé a manželky žijící ve společné domácnosti a také vozidla TAXI mohou vjet do centra bez omezení a to na základě povolenky k vjezdu do pěší zóny

Abonenti, tj. vlastníci nemovitosti a osoby využívající nemovitost jako provozovnu k podnikání a dále vozidla realizující příležitostnou osobní silniční dopravu (např. vozidla shuttle):
• Vjezd pouze v době od 16:00 do 10:00 hod na základě povolenky k vjezdu do pěší zóny.

Osoby prokazatelně ubytované v ubytovacím zařízení v pěší zóně:
• Vjezd pouze v době od 15:00 do 10:30 hod na základě jednorázové povolenky k vjezdu do pěší zóny.
• Cena povolenky 100 Kč / max 24 hodin, povolení vydává Městská policie Český Krumlov, provozovatelé ubytovacích zařízení si mohou pro své hosty jednorázové povolenky předem zakoupit.
• Mimo tento stanovený čas je pro transport osob nebo zavazadel možné využít služeb taxi služby.
• Povolenka neslouží k parkování, ale pouze k dopravě osob a zavazadel k / od ubytovacího zařízení

Jednoduchý přehled pravidel pro vjezd do pěší zóny ve městě Český Krumlov naleznete zde.

Celé znění nových pravidel pro vjezd do pěší zóny ve městě Český Krumlov je k dispozici zde.

Interaktivní mapa pěší zóny zobrazuje oficiální hranice pěší zóny podle vyhlášky města. Mapu lze posouvat, měnit podkladové nebo datové vrstvy, hledat podle adresy atd.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: