aktualizováno 8. 1. 2015

PSÍ VÁNOCE 2014

aktualizováno 8.1.2015

Závěr roku 2014 byl pro nás jedním velkým údivem a překvapením, naštěstí příjemným. Abych náš údiv vysvětlila, již několikátý rok se obáváme, že se počet návštěvníků naší akce musí zákonitě snížit. V předchozích letech díky ekonomické krizi, v letošním roce jsme se shodli, že k poklesu dojde z prostého důvodu - všichni příznivci už na Psích Vánocích byli a nabídka adventních akcí je tak pestrá...

Ani nevíte, jak ráda konstatuji, že jsme se opět mýlili - naši podporovatelé a příznivci se opakovaně vracejí a světe div se - přibývají stále noví a noví!

Odhazuji tedy skepsi a dovoluji si Vás seznámit s dary, které jsme 19. 12. 2014 obdrželi:

• na podporu útulku jsme dostali téměř 20 tis. Kč !!! Zvláštní poděkování patří našich dlouholetým kamarádům ze Základní školy T. G. Masaryka v Českém Krumlově, kteří i letos kromě krmiva vybrali pro naše pejsky a kočičky 2 500 Kč. Veliký dík patří i společnosti KOCERO - komunitnímu centru Rovnost, která nás obdarovala 3 218 Kč (viz foto níže).
• našim chovancům návštěvníci pod vánoční strom nadělili téměř 1 200 kg granulovaného krmiva
• více než 100 kg činilo krmivo konzervované
• pejsci a kočičky dostali mnoho dalších pochutin a pamlsků, hraček a dalšího vybavení

Myslet na druhé není samozřejmost - o to více si vážíme toho, že tolik lidí si,  nejen během Vánoc, vzpomene na opuštěná zvířata. Moc si Vaší pomoci vážíme a vězte, že nám Vaše dary opravdu výrazně pomáhají!

O příjemnou atmosféru celého odpoledne se zasloužila českokrumlovská skupina Lakomá Barka, které chceme za její nezištnou podporu upřímně poděkovat. Těšíme se zase za rok holky! :-)

Slibujeme, že se v roce 2015 pokusíme o zpestření naší již tradiční akce - připravíme další soutěž pro děti (po tématicky zaměřené loňské výtvarné soutěži a letošním klání v obličejovém líčení uvítáme Vaše tipy a návrhy na další ročník) a již nyní pracujeme na překvapení pro dospělé návštěvníky. Prozradíme jen tolik, že půjde o gurmánský zážitek :))

A závěrem největší pozitivum - do nového domova odešli 4 pejsci a 1 kočička. Snažíme se poskytnout našim čtyřnožcům odpovídající péči a zázemí, ale rodinu nahradit nedokážeme - děkujeme všem, kteří si místo pořízení módního plemene zajdou k nám do útulku pro opuštěné, často vystrašené a zbídačené, ale většinou stále lidi milující zvířátko.

Nejen v roce 2015 přejeme jen to dobré!

V. Horáková
Stanice pro psy Český Krumlov

                                                       

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov