aktualizováno 13. 4. 2010

Archiv aktualit - psí útulek

aktualizováno 29.08.2012

Ubytování psů v Českém Krumlově

29. srpna 2012 Na základě zájmu veřejnosti rozšířilo město Český Krumlov v uvedeném zařízení nabídku služeb o krátkodobé ubytování zvířat po dobu nepřítomnosti majitele (např. v době dovolené či hospitalizace v nemocnici). Více informací o službě se dozvíte zde.

Psí Vánoce - děkujeme všem dárcům! 

6. ledna 2011 Vzhledem k aktuální ekonomické situaci jsme se obávali, že tradiční akce Psí vánoce bude v roce 2010 spíše komorní záležitostí. Jaké však bylo naše překvapení, když na setkání s našimi čtyřnohými svěřenci dorazilo více lidí, než v roce minulém. Více informací najdete zde.

Dobrá zpráva

7. června 2010 - Pes Cháron, který byl v městském útulku od 11. května 2010, našel o tomto víkendu novou rodinu. Prostřednictvím webových stránek českokrumlovského útulku si jej našla rodina až z Frenštátu pod Radhoštěm. Pracovníci útulku jsou s rodinou v kontaktu a těší se na šťastné pokračování příběhu psa Chárona a na fotografie s jeho novou rodinou. Příběhy psů, kteří našli nový domov jsou zveřejňovány v rubrice Nový domov zvířat z městského útulku.

Útulek zachraňuje zuboženého psa

11. května 2010 Dne 11. 5. 2010 přijala Stanice pro psy v Českém Krumlově hlášení od Městské policie Český Krumlov o volném pohybu psa na silnici číslo 157, ve směru Český Krumlov-Kaplice, který zmateně pobíhal po silnici a ohrožoval jak sebe, tak bezpečnost dopravy. Pes (rottweiler) se choval velmi plaše a při pokusech o odchyt, vběhl do lesa směrem na Drahoslavice, odkud se vydal zpátky k 5 rybníkům, kde se ztratil v hustém smrkovém porostu. Po dvou hodinách bylo přijato další oznámení od MP Český Krumlov o výskytu toulavého psa, tentokrát na druhém břehu Vltavy. Podle všeho se jednalo opět o stejného psa. Pes se přidal k náhodným chodcům, kteří venčili svého labradora. Ihned po příjezdu služby na místo nálezu psa, bylo zjištěno, že se jedná opravdu o neskutečně vyhublého rottweilera, drobnějšího vzrůstu, úplně mokrého, který se i přes poměrně pěkné počasí třásl zimou. Pes reagoval velmi přátelsky a podle všeho se na druhou stanu řeky dostal tak, že ji přeplaval, což vzhledem k jeho vyhublosti byl heroický výkon. Celý článek zde.

Městský útulek Český Krumlovu - psi Max, Monty, Nely a KimKauza Husky - Mostky u Kaplice

1. dubna 2010 Počátkem února letošního roku řešil Městský úřad v Kaplici tíživou situaci, kdy po úmrtí majitele v obci Mostky přežívalo v děsivých podmínkách mnoho desítek psů - vesměs kříženců plemene sibiřský husky - a další domácí zvířata (včetně skotu a koní).

Na základě smlouvy uzavřené mezi městy Kaplice a Český Krumlov bylo v době od 8. do 11. 2. 2010 do našeho útulku z této lokality přivezeno celkem 15 psů, převážně štěňat různého stáří. Po uplynutí karantény, vakcinaci, odčervení a vyřešení zdravotních problémů byla zvířata na pokyn notářky zařazena dne 22. 2. 2010 do nabídky k osvojení. Díky medializaci celé kauzy našlo během několika málo dnů deset psů nové majitele. Dne 27. 2. 2010 bylo zbývajících pět psů z rozhodnutí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (zvířata se stala majetkem státu) předáno občanskému sdružení Toulavé tlapky se sídlem v Praze, které - dle nám dostupných informací - odvezlo i zb&yacut e;vající psy z Mostek.  

Postupně se na internetových diskusních fórech začaly objevovat informace o nevhodných podmínkách, ve kterých jsou psi v Praze drženi. Situaci řeší příslušné orgány státní správy, případ není dosud uzavřen.  Vzhledem ke skutečnosti, že se v rámci těchto internetových debat objevily i informace o našem útulku, které jsou minimálně nepřesné a mnohdy přímo lživé - viz informace o tom, že zvířata nebyla odčervena, očkována a léčena - uvádíme podrobný popis stavu, ve kterém se k nám jednotlivá zvířata z causy Mostky dostala a jejich stav při předání novým majitelům (včetně OS Toulavé Tlapky). Celou zprávu najdete zde.

 

Smutná zpráva

Arbo 19. 3. 2010 jsme byli nuceni ukončit dlouhodobé trápení Arba, který se k nám do útulku dostal v září 2009 ve velmi špatném zdravotním stavu. Jeho akutní problémy se podařilo stabilizovat a Arbík se postupně dostal do kondice, ale díky vysokému věku se přidala úporná bolest a postupně bohužel i nefunkčnost zadních končetin, na kterou už medikamenty nezabíraly.... Věříme, že na nás nyní spokojeně zhlíží z psího nebe...
   
Rita

Rita uhynula náhle dne 12. 3. 2010. Příčinou byla torze žaludku. 
Děkujeme všem příznivcům a kamarádům Rity, kteří ji podporovali...

RITA - příběh opravdového psa...
Pes je odpradávna přítel člověka. Tuto pravdu každý z nás jaksi podvědomě tuší, skoro jako by ji měl zakódovánu v genech. A to i lidé, kteří se psů bojí, nebo z nich mají z jakýchkoliv důvodů respekt... Celý článek naleznete 
zde. 

 

Psí útulek - aktuální informace, o psím útulku...

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: