aktualizováno 13. 4. 2010

Archiv aktualit - psí útulek

aktualizováno 29.08.2012

Ubytování psů v Českém Krumlově

29. srpna 2012 Na základě zájmu veřejnosti rozšířilo město Český Krumlov v uvedeném zařízení nabídku služeb o krátkodobé ubytování zvířat po dobu nepřítomnosti majitele (např. v době dovolené či hospitalizace v nemocnici). Více informací o službě se dozvíte zde.

Psí Vánoce - děkujeme všem dárcům! 

6. ledna 2011 Vzhledem k aktuální ekonomické situaci jsme se obávali, že tradiční akce Psí vánoce bude v roce 2010 spíše komorní záležitostí. Jaké však bylo naše překvapení, když na setkání s našimi čtyřnohými svěřenci dorazilo více lidí, než v roce minulém. Více informací najdete zde.

Dobrá zpráva

7. června 2010 - Pes Cháron, který byl v městském útulku od 11. května 2010, našel o tomto víkendu novou rodinu. Prostřednictvím webových stránek českokrumlovského útulku si jej našla rodina až z Frenštátu pod Radhoštěm. Pracovníci útulku jsou s rodinou v kontaktu a těší se na šťastné pokračování příběhu psa Chárona a na fotografie s jeho novou rodinou. Příběhy psů, kteří našli nový domov jsou zveřejňovány v rubrice Nový domov zvířat z městského útulku.

Útulek zachraňuje zuboženého psa

11. května 2010 Dne 11. 5. 2010 přijala Stanice pro psy v Českém Krumlově hlášení od Městské policie Český Krumlov o volném pohybu psa na silnici číslo 157, ve směru Český Krumlov-Kaplice, který zmateně pobíhal po silnici a ohrožoval jak sebe, tak bezpečnost dopravy. Pes (rottweiler) se choval velmi plaše a při pokusech o odchyt, vběhl do lesa směrem na Drahoslavice, odkud se vydal zpátky k 5 rybníkům, kde se ztratil v hustém smrkovém porostu. Po dvou hodinách bylo přijato další oznámení od MP Český Krumlov o výskytu toulavého psa, tentokrát na druhém břehu Vltavy. Podle všeho se jednalo opět o stejného psa. Pes se přidal k náhodným chodcům, kteří venčili svého labradora. Ihned po příjezdu služby na místo nálezu psa, bylo zjištěno, že se jedná opravdu o neskutečně vyhublého rottweilera, drobnějšího vzrůstu, úplně mokrého, který se i přes poměrně pěkné počasí třásl zimou. Pes reagoval velmi přátelsky a podle všeho se na druhou stanu řeky dostal tak, že ji přeplaval, což vzhledem k jeho vyhublosti byl heroický výkon. Celý článek zde.

Městský útulek Český Krumlovu - psi Max, Monty, Nely a KimKauza Husky - Mostky u Kaplice

1. dubna 2010 Počátkem února letošního roku řešil Městský úřad v Kaplici tíživou situaci, kdy po úmrtí majitele v obci Mostky přežívalo v děsivých podmínkách mnoho desítek psů - vesměs kříženců plemene sibiřský husky - a další domácí zvířata (včetně skotu a koní).

Na základě smlouvy uzavřené mezi městy Kaplice a Český Krumlov bylo v době od 8. do 11. 2. 2010 do našeho útulku z této lokality přivezeno celkem 15 psů, převážně štěňat různého stáří. Po uplynutí karantény, vakcinaci, odčervení a vyřešení zdravotních problémů byla zvířata na pokyn notářky zařazena dne 22. 2. 2010 do nabídky k osvojení. Díky medializaci celé kauzy našlo během několika málo dnů deset psů nové majitele. Dne 27. 2. 2010 bylo zbývajících pět psů z rozhodnutí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (zvířata se stala majetkem státu) předáno občanskému sdružení Toulavé tlapky se sídlem v Praze, které - dle nám dostupných informací - odvezlo i zb&yacut e;vající psy z Mostek.  

Postupně se na internetových diskusních fórech začaly objevovat informace o nevhodných podmínkách, ve kterých jsou psi v Praze drženi. Situaci řeší příslušné orgány státní správy, případ není dosud uzavřen.  Vzhledem ke skutečnosti, že se v rámci těchto internetových debat objevily i informace o našem útulku, které jsou minimálně nepřesné a mnohdy přímo lživé - viz informace o tom, že zvířata nebyla odčervena, očkována a léčena - uvádíme podrobný popis stavu, ve kterém se k nám jednotlivá zvířata z causy Mostky dostala a jejich stav při předání novým majitelům (včetně OS Toulavé Tlapky). Celou zprávu najdete zde.

 

Smutná zpráva

Arbo 19. 3. 2010 jsme byli nuceni ukončit dlouhodobé trápení Arba, který se k nám do útulku dostal v září 2009 ve velmi špatném zdravotním stavu. Jeho akutní problémy se podařilo stabilizovat a Arbík se postupně dostal do kondice, ale díky vysokému věku se přidala úporná bolest a postupně bohužel i nefunkčnost zadních končetin, na kterou už medikamenty nezabíraly.... Věříme, že na nás nyní spokojeně zhlíží z psího nebe...
   
Rita

Rita uhynula náhle dne 12. 3. 2010. Příčinou byla torze žaludku. 
Děkujeme všem příznivcům a kamarádům Rity, kteří ji podporovali...

RITA - příběh opravdového psa...
Pes je odpradávna přítel člověka. Tuto pravdu každý z nás jaksi podvědomě tuší, skoro jako by ji měl zakódovánu v genech. A to i lidé, kteří se psů bojí, nebo z nich mají z jakýchkoliv důvodů respekt... Celý článek naleznete 
zde. 

 

Psí útulek - aktuální informace, o psím útulku...

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov