aktualizováno 9. 1. 2013

Psí Vánoce 2012

Aktualizováno 08.01.2013

Mezi stálice v nabídce adventního programu v Českém Krumlově již několik let patří akce „Psí vánoce". Pro českokrumlovský útulek je tento den vyvrcholením celoroční práce. Cílem této tradiční akce je prezentovat širší veřejnosti činnost zařízení, seznámit ji s jeho činností a díky štědrosti návštěvníků také získat podporu formou finančních či věcných sponzorských darů.


Součástí ročníku 2012 bylo i vyhlášení výtvarné soutěže pro žáky českokrumlovských základních škol na téma Já a pes. Hodnotitelé vybírali z více než stovky obrázků v několika věkových kategoriích. Nejlepším malým umělcům pak starosta města Mgr. D. Carda předal diplomy a věcné ceny.


Každoročně se zvyšující návštěvnost akce a štědrost dárců je pak překvapivým potvrzením toho, že to s mnohdy tolik kritizovaným stavem společnosti nebude tak zlé. Dokladem je například skupina lidí z Prachaticka, která uspořádala sbírku krmiva a dalších chovatelských potřeb pro náš útulek nebo finanční dary a krmivo od žáků několika základních škol regionu.


Jen v samotný den konání akce obdržel útulek finanční dary v celkové výši převyšující 16 tisíc korun a více než jednu tunu (!) granulovaného krmiva a konzerv. Dočasní obyvatelé útulku pod stromeček dostali i množství přikrývek, pelíšků, pochoutek a hraček.

Všem štědrým dárcům patří obrovský dík a jedno velké spokojené „Haf!".

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov