aktualizováno 9. 1. 2013

Psí Vánoce 2012

Aktualizováno 08.01.2013

Mezi stálice v nabídce adventního programu v Českém Krumlově již několik let patří akce „Psí vánoce". Pro českokrumlovský útulek je tento den vyvrcholením celoroční práce. Cílem této tradiční akce je prezentovat širší veřejnosti činnost zařízení, seznámit ji s jeho činností a díky štědrosti návštěvníků také získat podporu formou finančních či věcných sponzorských darů.


Součástí ročníku 2012 bylo i vyhlášení výtvarné soutěže pro žáky českokrumlovských základních škol na téma Já a pes. Hodnotitelé vybírali z více než stovky obrázků v několika věkových kategoriích. Nejlepším malým umělcům pak starosta města Mgr. D. Carda předal diplomy a věcné ceny.


Každoročně se zvyšující návštěvnost akce a štědrost dárců je pak překvapivým potvrzením toho, že to s mnohdy tolik kritizovaným stavem společnosti nebude tak zlé. Dokladem je například skupina lidí z Prachaticka, která uspořádala sbírku krmiva a dalších chovatelských potřeb pro náš útulek nebo finanční dary a krmivo od žáků několika základních škol regionu.


Jen v samotný den konání akce obdržel útulek finanční dary v celkové výši převyšující 16 tisíc korun a více než jednu tunu (!) granulovaného krmiva a konzerv. Dočasní obyvatelé útulku pod stromeček dostali i množství přikrývek, pelíšků, pochoutek a hraček.

Všem štědrým dárcům patří obrovský dík a jedno velké spokojené „Haf!".

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: