aktualizováno 14. 8. 2015

Návštěvníci z Llanwrtyd Wellsu na Slavnostech pětilisté růže

aktualizováno 29. 7. 2015

Letošního 29. ročníku Slavností pětilisté růže se poprvé zúčastnili hosté z partnerského města Llanwrtyd Wells. Celkem 23 obyvatel velšského městečka pobylo v Českém Krumlově od 18. do 23. června 2015.

Přátelé z Walesu již dlouhá léta lákal bohatý program Slavností pětilisté růže a především jeho jedinečná atmosféra a tak se rozhodli jejich přání proměnit letos v realitu. Během pobytu měli možnost vyzkoušet si historické kostýmy, které u této příležitosti zapůjčilo Městské divadlo a stát tak se součástí kostýmovaného průvodu, vyzkoušet si nepřízeň počasí, déšť i krupobití, ale také se ohřát tradičními nápoji a pokrmy z jarmarečních stánků na náměstí Svornosti. S místním průvodcem si doplnili znalosti o pamětihodnostech a historii města a také navštívili barokní divadlo na státním zámku a hradu Český Krumlov.
Během svého pobytu se setkali nejen se starostou města a se zástupci města na radnici, ale později se měli možnost pozdravit také s rodačkou z Krumlova paní Ruth Hálovou, která ve Walesu pobývala během druhé světové války. Paní Hálová jim osobně ukázala nově zrekonstruovanou Synagogu a zároveň poutavě pohovořila o výstavě vlastních obrazů v synagoze umístěné.

Muzeum Fotoateliér Seidel se nabídl návštěvníky vyfotografovat a tak nejen, že měli možnost shlédnout Seidelovu vilu, ale na chvíli si také okusili těžkou práci fotomodelů a odnesli si jednu památeční fotografii jako malou vzpomínku na výlet do Českého Krumlova.
Hosté se zúčastnili nejen závěrečného průvodu Slavností, ale také krásného koncertu Concertino Praga v Maškarním sálu krumlovského zámku. Odjížděli plni nových zážitků a nadšení z celého průběhu pobytu v Českém Krumlově.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: