Setkání partnerských měst ve Vöcklabrucku

aktualizováno 13. 6. 2017

Osmnácté setkání partnerských měst proběhlo ve dnech 9. - 11. září 2016 v rakouském městě Vöcklabruck. Přátelského setkání se účastnila jako obvykle města slovinský Slovenj Gradec, rakouský Vöcklabruck, německý Hauzenberg a Český Krumlov.

V pátek odpoledne do Rakouska vyrazila na setkání partnerských měst 21členná českokrumlovská delegace složená ze zástupců městského úřadu, skupiny studentů z českokrumlovského gymnázia, muzikantů ze základní umělecké školy a volejbalového týmu. Po příjezdu a rychlém ubytování se delegace přemístila na zahajovací večer do Landesmusikschule, kde byla města uvítána vöcklabruckým starostou. Na zahajovacím večeru doplňoval příjemnou a přátelskou atmosféru hudební dechový orchestr. Po uvítání účastníků setkání a proslovech všech zástupců měst následovalo občerstvení ve formě rautů a také přátelské rozhovory mezi účastníky. Ti, co nebyli ještě příliš unaveni po cestě, měli možnost navštívit právě probíhající Festival vína a ochutnat některé z rakouských vín či burčáků.

Sobotní pestrý dopolední i odpolední program přerozdělil delegaci do skupin. Účastníci ve skupinkách si pak vyměňovali zkušenosti ve svém oboru a rozšiřovali si tak své profesní i osobní obzory v zábavné a přátelské atmosféře. Reprezentativní skupina za město Český Krumlov se starostou Daliborem Cardou, radní Jitkou Zikmundovou a referentkou vnějších vztahů Kamilou Zemanovou absolvovali návštěvu muzea, kde probíhaly přednášky na téma turismus. Představitelé jednotlivých měst prezentovali vývoj a současný stav cestovního ruchu v jejich domovinách a diskutovali o možnostech další spolupráce v tomto odvětví. Debaty na téma turismus zaznívaly ještě na společném obědě a na společné plavbě lodí po jezeře Traumsee. Skupiny gymnazistů z Českého Krumlova a dalších partnerských měst navštívily vědecký park Otelo a absolvovaly technologický workshop 3D tisku. Vzpomínku na toto dopoledne si mohli studenti odnést v podobě svých výtvorů z workshopu. Žesťové kvarteto ze ZUŠ absolvovalo prohlídku města, technického muzea a účastnilo se jazzového festivalu. Zaměstnanci městských úřadů se věnovali výměně zkušeností v matričních záležitostech a registru osob. Kdo však v Rakousku triumfoval nejvíce, byli českokrumlovští volejbalisté, v turnaji měst vybojovali první místo, a odvezli si tak z Vöcklabrucku putovní pohár.

Veškeré zážitky a dojmy všech účastníků byly slyšet ještě během slavnostního závěrečného večera, kde za své excelentní umění sklidili žáci ZUŠ Český Krumlov velký aplaus, starostové shrnuli průběh dalšího vydařeného partnerského setkání a večer byl uzavřen společnou večeří a tancem za doprovodu rakouské skupiny „Willi & Boys."

Celé setkání bylo oficiálně ukončeno v neděli v dopoledních hodinách, kdy se za doprovodu vöcklabruské městské kapely účastníci setkání partnerských měst rozloučili s výhledem na další společné setkání, které se za rok uskuteční ve Slovenj Gradci ku příležitosti 750. výročí tohoto partnerského města.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: