aktualizováno 8. 10. 2012

Zástupci města Český Krumlov navštívili Llanwrtyd Wells

aktualizováno 04.10.2012

Zástupci města Český Krumlov navštívili Llanwrtyd WellsVe dnech 23. až 26. srpna 2012 navštívili starosta města Český Krumlov Dalibora Carda a tajemník Městského úřadu Český Krumlov Radim Rouče partnerské město LlanwrtydZástupci města Český Krumlov navštívili Llanwrtyd Wells Wells. Oficiální návštěva se uskutečnila v rámci tradičního svátku Bank Holiday a u příležitosti sportovních her zvaných The World Alternative Games 2012 (překl. Světové alternativní hry). Setkání se starostou Českého Krumlova se bohužel nedožil Bryan Watkins, bývalý starosta Llanwrtyd Wells, jež podepisoval v roce 1993 spolu s českokrumlovským starostou Janem Vondroušem listinu o partnerství.

Představitelé Českého Krumlova se během pobytu seznámili nejen s historií města, ale měli příležitost prohlédnout si také okolí města. Za zmínku jistě stojí fakt, že ve městě působila škola pro české uprchlíky za 2. světové války. V rámci návštěvy se osobně setkali se zástupci Llanwrtyd Wells, hovořili na téma společné spolupráce i budoucích projektů. Na pozvání starostky Llanwrtyd Wells Carol Prichard se delegace z Českého Krumlova zúčastnila též jednání místní rady města. V závěru setkání se starosta s tajemníkem ještě zúčastnili nedělní mše v kostele sv. Jamese a před odjezdem už nezbývalo než zástupcům města Llanwrtyd Wells poděkovat za velice milé přijetí a za bohatý program. Partnerství s velšským městečkem má dlouhou tradici a i přes odlišný charakter obou měst je pro obě strany inspirativní. Vedení města Český Krumlov se těší, že bude moci zase příště obdobně přivítat a hostit zástupce města Llanwrtyd Wells v Českém Krumlově.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: