Setkání partnerských měst 2010 v Českém Krumlově

aktualizováno 29. června 2010

Partnerská města Českého Krumlova, německý Hauzenberg, slovinský Slovenj Gradec a rakouský Vöcklabruck, se každoročně setkávají již od roku 1998. V organizaci setkání se města pravidelně střídají a v letošním roce bude již 13. ročník této akce hostit město Český Krumlov.

Primárním účelem setkávání partnerských měst je podpora přeshraniční spolupráce. Smyslem je udržovat a prohlubovat kontakty mezi městy, vyměňovat si poznatky a zkušenosti, umožnit druhým poznat své životní prostředí, seznámit je s rozmanitými oblastmi sociokulturního života, odstraňovat bariéry a vytvářet spolupracující systémy na obou stranách hranice.

Termín akce: 24. - 26. 9. 2010

Program setkání je záměrně zasazen do rámce Svatováclavských slavností, což účastníkům nabízí nejen možnost vychutnat si kulturní a společenský program slavností, ale i možnost aktivně se zapojit a prezentovat svoji kulturu v rámci 4. ročníku Mezinárodního folklórního festivalu. Kromě folklórních souborů z partnerských měst se do programu setkání zapojí zástupci z řad hasičů, mládeže a volejbalistů. Pro oficiální představitele partnerských měst je připraveno pracovní jednání či společné fotografování v ateliéru Musea Fotoateliér Seidel.

Rámcový program:

  • pracovní jednání oficiálních představitelů partnerských měst (téma - Mezinárodní sportovní hry mládeže 2011)
  • vystoupení folklórních spolků z partnerských měst
  • prohlídka Požární stanice v Českém Krumlově
  • raftová soutěž (Český Krumlov - Zlatá Koruna)
  • volejbalový turnaj
  • znalostní soutěž pro mládež

Fotogalerie Setkání partnerských měst 2010 - pátek 24. 9. 2010 

Město Český Krumlov získalo na projekt Setkání partnerských měst 2010 v Českém Krumlově dotaci ve výši 3.000 EUR z Dispozičního fondu v rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013.
Projektovým partnerem města Český Krumlov je německé město Hauzenberg.

"Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj"

"Investice do vaší budoucnosti"

 Vlajka EU  Logo Cíl 3 CR - BY  Logo Euroregion Šumava
 

 Rok 2009

V roce 2009 se Setkání partnerských měst uskutečnilo v rakouském Vöcklabrucku.
Oficiálními reprezentanty města Český Krumlov byli starosta Luboš Jedlička a místostarostka Jitka Zikmundová. Setkání se dále zúčastnili zástupci z řad profesionálních i dobrovolných hasičů z Českého Krumlova, žáci Základní školy Linecká spolu s ředitelem školy Karlem Dvořákem, šachisté z Šachového klubu Český Krumlov a volejbalové družstvo městského úřadu.
Setkání partnerských měst se zúčastnila třicetičlenná delegace z Českého Krumlova.

Fotogalerie Setkání partnerských měst 2009 ve Vöcklabrucku

Rok 2008

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: