aktualizováno 25. 9. 2008

25. září 2008

K pravidelnému každoročnímu setkání partnerských měst se sjeli v pátek 19. září zástupci Českého Krumlova, bavorského Hauzenbergu, rakouského Vöcklabrucku do slovinského Slovenj Gradce. Na prvním společném večeru přivítal starosta Slovenj Gradce Matjaž Zanoškar zástupce partnerských měst v čele s jednotlivými starosty a společně zahájili fotografickou výstavu Pohled toho druhého. Fotografie prezentují čtyři města pohledem fotografů, kteří zachytili jiné partnerské město optikou návštěvníka, nikoli domorodce. "Rádi bychom, aby výstava nezůstala pouze ve Slovenj Gradci, ale postupně navštívila všechna partnerská města," uvedl během vernisáže Matjaž Zanoškar.
Následující den v dopoledních hodinách prezentovala jednotlivá města koncepty budoucí možné spolupráce v oblastech, na kterých se dohodla na loňském setkání v Hauzenbergu. Starosta Českého Krumlova seznámil své zahraniční kolegy se záměrem, uspořádat v roce 2010 v Českém Krumlově mezinárodní sportovní hry. "Je důležité, aby se podobných setkání a aktivit v rámci partnerské spolupráce účastnili hlavně děti a mládež, proto se na těchto sportovních hrách bude počítat především s jejich účastí," řekl starosta Luboš Jedlička. Hauzenberg připravuje koncepci spolupráce mezi základními školami, Slovenj Gradec se zabývá společnými aktivitami na poli kultury a Vöcklabruck vyvíjí úsilí na podnikatelském poli.
Setkání starostů ve Slovinsku, foto: Jiří Rosenkranz Možnosti účastnit se letošního setkání ve Slovenj Gradci využili i zástupci Centra pro pomoc dětem a mládeži (CPDM), kteří představili svou činnost a úspěšné projekty, mezi nimiž nechyběl ani mezinárodní projekt Lidé a světové dědictví UNESCO. "Příležitost poznat mládežnické organizace v našich partnerských městech byla pro nás velmi lákavá a nových kontaktů do budoucna nepochybně využijeme," doplnil ředitel CPDM Vlastimil Kopeček.
Tradiční součástí programu setkání představují i sportovní turnaje, ve kterých proti sobě vždy nastupují kolegové z jednotlivých městských úřadů. V letošních disciplínách, jimiž byl volejbal a kuželky, získala obě českokrumlovská družstva pomyslný bronz.
Příští partnerské setkání se bude konat v září příštího roku v rakouském Vöcklabrucku. (jr)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: