aktualizováno 23. 10. 2023

Zástupci partnerských měst zavítali do Českého Krumlova

Na konci minulého týdne proběhlo v Českém Krumlově setkání čtyř partnerských měst. Hostitelský Český Krumlov přivítal zástupce ze Slovenj Gradce, Vöcklabrucku a Hauzenbergu, se kterými jej pojí letité vazby a partnerství.

Setkání se koná každý rok, partnerská města se v pořadatelství střídají a letos se mělo uskutečnit ve Slovenj Gradci. Nicméně z důvodu povodní a sesuvů půdy, které na začátku srpna naše partnerské město postihly, jsme nabídli pořadatelství u nás v Českém Krumlově. V pátek dopoledne se zástupci partnerských měst sešli u "kulatého stolu", aby si vyměnili zajímavé zkušenosti v oblastech krizového řízení, energetiky, infrastruktury, dopravy nebo implementace AI do fungování úřadu. Starosta Slovenj Gradce Tilen Klugler předal starostovi Alexandru Nográdymu ocenění za humanitární a finanční pomoc při povodních.

„Nedokáži dostatečně vyjádřit, jak moc si vážíme pomoci, kterou nám město Český Krumlov poskytlo. Tady se ukazuje, o čem je opravdové partnerství a přátelství,“ řekl strarosta Slovenj Gradce Tilen Klugler.

„Toto ocenění je pro všechny občany města Český Krumlov. Všichni jsme pomohli a jsem na nás pyšný,“ reagoval starosta Alexandr Nogrády.

Termín setkání partnerských měst nebyl vybrán náhodně. Minulý pátek 20. 10. měly dlouho dopředu naplánovaný společný koncert Krumzušband a Big Band Glasbena Šola ze Slovenj Gradce, které se spolu také přátelí již mnoho let. Na koncert byli také pozváni hosté z partnerských měst.

Mezi dalšími tématy, která na jednání s partnerskými městy zazněla, byl i podnět k další spolupráci mezi školami a institucemi v našich městech. 

„Pokud by měl někdo nápad, jak bychom mohli více rozvíjet naše partnerství a podpořit spolupráci především mezi mladou generací, sem s tím! My jako město samozřejmě tuto iniciativu bereme za své. Tato spolupráce v dlouhodobém horizontu má velký potenciál a my budeme rádi, když ji dokážeme využít na maximum,“ dodává starosta.

 

Zástupci partnerských města zavítali do Českého Krumlova, zdroj: oKS

Zleva: Tilen Klugler (starosta Slovenj Gradce), Martina Šisernik (místostarostka Slovenj Gradce), Rudi Hirz (2. starosta Hauzenbergu), Darja Vrčkovnik (ředitelka obecního úřadu), Peter Schobesberger (starosta Vöcklabrucku), Edith Wimmersberger (zastupitelka Vöcklabrucku), Lucie Čermáková (vnější vztahy, Český Krumlov), Marija Lah (vnější vztahy, Slovenj Gradec) Christian Wimmersberger (zástupce tajemníka Vöcklabrucku)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: