aktualizováno 30. 9. 2018

Partnerská města se setkala v Krumlově

aktualizováno 8. 1. 2019

Poslední zářijový víkend se u nás kromě Svatováclavských slavností konalo také setkání partnerských měst: Českého Krumlova, Vöcklabrucku, Hauzenbergu a Slovenj Gradce. Z každého města přijeli nejen zástupci z radnic, ale také skupiny hasičů, sportovců, studentů a muzikantů.

Každá skupina měla připravený program, ve kterém si účastníci vyměňovali zkušenosti ze svých oborů. Vedení jednotlivých měst diskutovala na téma blackoutu, krizového řízení a připravenosti na mimořádné situace. V podobném stylu se neslo i setkání hasičů. „Se zahraničními kolegy jsme diskutovali o fungování profesionálních i dobrovolných hasičských sborů v ČR. Součástí byla i ukázka techniky a vybavenosti stanice. Pro kolegy jsme také připravili soutěž. Vzali jsme je na raft na Vltavu, kde jsme měli zastávky s plněním úkolů, které souvisejí s naší prací, jako překonání nejrůznějších překážek apod.," uvedl Pavel Rožboud, velitel krumlovského územního odboru HZS Jihočeského kraje.

Skupina studentů zdokonalovala své znalosti z robotiky a fyziky na workshopech organizovaných krumlovským gymnáziem. „Kromě konstrukce dvourychlostního modelu auta, pokovování klíče a seznámení se s principy raketového inženýrství, jsme měli možnost spolupracovat a komunikovat se zahraničními studenty," pochvaloval si spolupráci student Petr Pučil.

Stejně jako každý rok, i tentokrát poměřili sportovci své síly na turnaji ve volejbalu, kde Krumlováci skončili na bronzové příčce.

Potlesky publika sklidili v Pivovarské zahradě i muzikanti z partnerských měst, kteří se svými vystoupeními zpestřili program Svatováclavských slavností.

Společně strávený čas byl pro účastníky partnerského setkání velmi přínosný, přinesl nová poznání, zkušenosti a otevřel další témata mezinárodní spolupráce pro následující roky.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: