aktualizováno 14. 3. 2020

DEUTSCH
ENGLISH

Nouzový stav v Českém Krumlově
(12. března - 17. května 2020)

aktualizováno 20. 5. 2020

Důležité kontakty

 • Telefonní linka na stálou pracovní skupinu Krizového štábu ORP Český Krumlov: 380 766 666, po-pá od 8 do 17 h.
 • Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje: 731 428 577, 736 514 386, po-pá od 7 do 19 h.
 • Informační telefonní linka Jihočeského kraje: 800 100 450, po-ne od 7 do 17 h.
 • Telefonické kontakty na jednotlivé odbory městského úřadu v době nouzového stavu jsou k dispozici zde.
 • Objednávky rozvozu nákupů pro seniory a handicapované obyvatele: 380 766 423, po-pá od 8 do 11 h.

Sdílejte dobrou náladu s přáteli na Facebooku, protože TO DÁME! #todame

Sdílejte dobrou náladu s přáteli na Facebooku, protože TO DÁME! #todame

Obrázek můžete uložit po kliknutí na něj pravým tlačítkem myši, nebo stáhnout zde.

18. 5. 2020

8.00 hodin: Ukončení nouzového stavu k 17. květnu 2020

Po skončení nouzového stavu, jenž byl ukončen k 17. květnu 2020, platí na území České republiky mimořádná opatření vyhlášená v souvislosti s epidemií koronaviru. Přehled platných opatření naleznete zde.  

13. 5. 2020

20.30 hodin: Městský úřad brzy bez omezení

S ohledem na zlepšující se epidemiologickou situaci a rozvolňování omezujících opatření se i Městský úřad Český Krumlov brzy otevře bez omezení veřejnosti. Stane se tak v pondělí 18. května 2020, od nějž budou moci občané na úřad přicházet bez předchozího objednání. Nadále však budou přednostně vyřizovány záležitosti občanů, kteří využijí online objednávkového systému. Celá zpráva zde

7. 5. 2020

9.30 hodin: Na parkovištích P1-P5 platí do konce května zvýhodněná sazba 20 Kč/hod.

Od čtvrtka 7. května 2020 je obnoven placený provoz na parkovištích P1 - Jelenka, P2 - Pod poštou, P3 - Městský park a P5 - Autobusové nádraží.

Do konce května je na uvedených parkovištích snížena hodinová sazba na 20 Kč/hodina.

5. 5. 2020

19.00 hodin: V Českém Krumlově se zájemci budou moci nechat otestovat na protilátky proti nemoci covid-19

Velké testování, které zjišťuje přítomnost protilátek v těle proti koronaviru, proběhne 14. května 2020 v Českém Krumlově. Akci doprovodí řada koncertů známých osobností, vystoupení budou moci diváci sledovat online.

Veřejné testování je určeno samoplátcům. Vyšetření stojí 1 199 korun, z nichž 125 korun poputuje na podporu českokrumlovské nemocnice, podporu kultury ve městě a úhradu nákladů města spojených s koronavirovou krizí.

Celková kapacita pro otestování je 1 500 lidí. Zájemci se musí na odběry objednat prostřednictvím webové aplikace, která je k dispozici zde.

Celá zpráva je k dispozici zde

4. 5. 2020

20.30 hodin: Testování na protilátky proti COVID-19

V hotelu Růže se 14. 5. 2020 uskuteční veřejné testování na protilátky proti koronaviru. Celková kapacita odběrů a testů je 1 500 lidí. Odběry jsou určeny pro samoplátce, jeden odběr stojí 1199 Kč. Na testování se lze objednat zde

16.00 hodin: Obnovení provozu mateřských škol

Na základě pravidel pro provoz mateřských škol, nově vydaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, přistupuje Český Krumlov ke znovuotevření mateřských škol od 11. května 2020. Celá zpráva zde

8.00 hodin: Infocentrum je opět otevřeno

Infocentrum Český Krumlov na náměstí Svornosti je od 1. 5. 2020 znovu otevřeno pro veřejnost. Infocentrum je otevřeno denně od 9.00 do 17.00 hodin, mezi 12.00 - 12.30 hod. je sanitární pauza.

28. 4. 2020

14.00 hodin: Obnovení zón placeného parkování, vydávání parkovacích karet

Od úterý 28. dubna 2020 je v návaznosti na usnesení Vlády ČR obnoven výběr poplatků za parkovací stání. Systém zón placeného stání se tak vrací do běžného režimu. Upozorňujeme proto obyvatele, kteří si dosud nepořídili rezidentní (abonentní, či zaměstnaneckou) parkovací kartu na rok 2020, aby tak co nejdříve učinili. Celá zpráva zde.

24. 4. 2020

10.30 hodin: Ve čtvrtek zasedal krizový štáb

Ve čtvrtek 23. dubna 2020 se sešel Krizový štáb ORP Český Krumlov, který projednal:

Odlehčovací služba Za Soudem

 • 23. 4.2020 bylo provedeno další testování tří zbývajících infikovaných klientů. Výsledky by měly být známé do několika dnů.
 • V objektu je zajištěn dostatek ochranných prostředků.

Stálá pracovní skupina krizového štábu

 • Distribuuje ochranné prostředky pro čistírny odpadních vod v ORP.
 • Město objednalo dostatečné množství dezinfekce.
 • Město objednalo bezdotykové stojany na dezinfekci pro školní zařízení: 7 ks pro mateřské školy - velikostně přizpůsobené pro děti v MŠ, 5 ks pro základní školy - standardní velikost) + náplň - dezinfekční gel.
 • Spuštění provozu ZŠ a MŠ: do 30. 4. by mělo Ministerstvo školství ČR poskytnout metodiku. Zásobování dezinfekcí a dalšími ochrannými prostředky projedná stálá pracovní skupina dle vydané metodiky. Distribuce roušek pro základní školy probíhat prostřednictvím HZS.
 • Parkování ve městě - zóny placeného stání jsou stále zrušeny, město však eviduje problém s obsazenými parkovišti, např. parkoviště u městského úřadu, důsledkem toho je nedostatek parkovacích míst pro klienty MěÚ.

Městský úřad Český Krumlov

 • Od pondělí 20. dubna byly obnoveny úřední hodiny na městském úřadu, klienti se ale musí pro vyřízení svých záležitostí objednávat. Hned v pondělí byl úřad plně vytížen, řada klientů o podmínce objednání netušila, úředníci však trpělivě vše vysvětlovali a snažili se odbavit co nejvíce klientů. Hojně je využíván i online objednávkový systém, který klientům i úřadu ušetří čas a zefektivní práci. Zaměstnanci dodržují hygienická opatření, místní šetření jsou vykonávána dle nutnosti.

Hasičský záchranný sbor

 • Stále probíhá distribuce ochranných prostředků praktickým a specializovaným lékařům.
 • Zajistil odvoz odběrového kontejneru z parkoviště pod autobusovým nádražím, který měl původně sloužit jako odběrové místo pro testování na koronavirus.
 • 20. dubna 2020 bylo ukončeno období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.
 • Zajišťuje rozvoz dezinfekce pro ORP.

Nemocnice Český Krumlov

 • Lékárna v Nemocnici Č. Krumlov obnoví od 27. 4. 2020 běžnou provozní dobu.
 • V nemocnici je nově možnost otestování na COVID 19 pro samoplátce. Je nutné objednat se předem.

Příští jednání krizové štábu bude sjednáno operativně dle potřeby.

 

23. 4. 2020

13.30 hodin: Český Krumlov promine podnikatelům poplatek za předzahrádky a reklamní stojany

Pomoci zmírnit dopady podnikatelům, kteří jsou zasaženi koronavirovou krizí, a přispět ke znovuoživení nabídky zboží a služeb v centru města chce město Český Krumlov. Do konce srpna promine poplatek za předzahrádky a reklamní stojany. Celá zpráva zde

20. 4. 2020

18.30 hodin: Slavnosti pětilisté růže se letos neuskuteční

Největší kulturní akce v Českém Krumlově, která se pravidelně koná ve druhé polovině června, je kvůli opatřením proti šíření koronaviru zrušena. 34. ročník Slavností pětilisté růže se letos nekoná.

Slavnosti pětilisté růže (plánované na 19.-21. června 2020) jsou po jarním Kouzelném Krumlovu a oslavách osvobození další městskou akcí v Českém Krumlově, která se nebude konat kvůli rizikům spojeným se šířením koronaviru. O zrušení historických slavností rozhodla rada města na základě doporučení Bezpečnostní rady ORP Český Krumlov. Celá zpráva zde

18.00 hodin: Obnovení standardního provozu MHD Český Krumlov

Od úterý 21. dubna 2020 je obnoven standardní provoz MHD Český Krumlov včetně zpoplatnění dle platného ceníku. Dochází ke zrušení preventivních opatření ve vozidlech MHD, která spočívala v oddělení prostoru řidiče od prostoru pro cestující a také je zrušen prázdninový jízdní řád. Nadále platí, že cestující musí mít při přepravě ochrannou roušku či jinou ochranu dýchacích cest (šálu, šátek). Jízdní řády MHD Český Krumlov

16. 4. 2020

17.00 hodin: Městský úřad od pondělí 20. dubna obnovuje úřední hodiny. Klienti se musí pro vyřízení svých záležitostí objednat

V souladu s vládními opatřeními se provoz Městského úřadu Český Krumlov částečně vrací do běžného režimu. Celá zpráva zde

9.30 hodin: Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností

9.00 hodin: Ve středu zasedal krizový štáb

Ve středu 15. dubna 2020 zasedal Krizový štáb ORP Český Krumlov, který projednal:

Odlehčovací služba SOVY Za Soudem

 • Z původně šesti nakažených klientů odlehčovací služby Za Soudem se tři klienti zcela vyléčili a tři klienti zůstávají pozitivní na výskyt koronaviru, všichni zůstávají bez příznaků.
 • Celý prostor odlehčovací služby byl dezinfikován.

Stálá pracovní skupina krizového štábu

 • Zajišťuje pro odlehčovací službu ochranný materiál.
 • Získala darem 120 ochranných štítů, které předala praktickým lékařům, Službám města Český Krumlov, městské policii a nemocnici.
 • Jihočeský kraj dodal pro všechny čistírny odpadních vod v ORP ochranné prostředky, stálá pracovní skupina zajistila jejich distribuci.
 • Jihočeský kraj dostal pro Služby města ČK respirátory FFP 2 pro pracovníky v odpadovém hospodářství.

Školství

 • Město čeká na metodiku pro otevírání mateřských škol, kterou zpracovává Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
 • Na základě tiskové konference Vlády ČR se předpokládá, že se 25. května 2020 otevře 1. stupeň ZŠ, docházka bude nepovinná; 2. stupeň ZŠ zůstane zavřený.
 • Město zajistí do každé MŠ a ZŠ v Českém Krumlově dostatečné množství dezinfekce.
 • Pro pracovníky IZS a dalších institucí zůstávají zpohotoveny MŠ a ZŠ Za Nádražím.

Zdravotnictví

 • Odběrová místa pro sběr vzorků k testování na koronavirus jsou v provozu v každém okresním městě Jihočeského kraje.
 • Kapacita odběrového místa v Nemocnici Český Krumlov je dostatečná, v provozu je po - pá od 8 do 11 hodin pro objednané pacienty.

Městský úřad

 • Od 20. dubna 2020 obnoví MěÚ úřední hodiny. Klienti se budou muset na úřad objednávat, bude nastaven limit pro počet návštěvníků v budově, striktně budou dodržovány odstupy a používání dezinfekce. Úředníci v naléhavých případech částečně obnoví místní šetření, nicméně budou omezeny osobní schůzky a porady ve velkém počtu účastníků. Jednání budou nadále probíhat prostřednictvím videokonferencí.

Hasičský záchranný sbor

 • Obnovil činnost kolaudací objektů a místních šetření.
 • Dle pokynů Krizového štábu Jihočeského kraje provádí plošné dezinfekce objektů.
 • O velikonočních svátcích hasičský sbor evidoval nárůst požárů při domácím pálení větví ze zahrad apod.

Policie ČR

 • Stále zaznamenává pokusy lidí o neoprávněné překročení státních hranic.

Městská policie

 • Řeší problémy s lidmi bez přístřeší, kteří se shlukují a nedodržují nařízení o nošení roušek.

 

 

Dřívější informace najdete zde:

 

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: