aktualizováno 14. 3. 2020

Nouzový stav v Českém Krumlově

Informace od 1. 4. do 15. 4. 2020

14. 4. 2020

18.30 hodin: Harmonogram uvolňování opatření ve školách a školských zařízeních, podnikatelských a dalších činností

Vláda České republiky dnes představila plán uvolňování opatření ve školách a školských zařízeních, podnikatelských a dalších činností. Celá zpráva zde

14.00 hodin: Fungování samosprávy v Českém Krumlově v době nouzového stavu

Město pravidelně a bezodkladně informuje obyvatele o krizové situaci a všech nařízeních a opatřeních s ní spojených. Nouzový stav zasahuje také do běžného chodu samosprávných agend, zejména do jednání samosprávných orgánů, rady a zastupitelstva města. Přinášíme proto aktuální přehled odpovědí na otázky, které radnice v posledních dnech často dostává. Celá zpráva zde

10.30 hodin: Výzva k vyzvednutí balíčku s rouškami

Upozorňujeme, že do konce tohoto týdne si mohou občané vyzvednout na podatelně MěÚ balíček s rouškami, pokud jim nebyl doručen do poštovních schránek. Pro bližší informace se prosím obracejte na podatelnu na tel. č. 380 766 210.

9. 4. 2020

16.30 hodin: V Českém Krumlově funguje rouškomat

Automat na roušky je nově k dispozici v Českém Krumlově ve vestibulu supermarketu Terno. Roušku si v něm mohou koupit lidé za padesát korun.

Ve čtvrtek 9. dubna byl v Českém Krumlově zprovozněn automat na roušky, tzv. rouškomat.

„Dohodli jsme s firmou Delikomat, která provozuje automaty s občerstvením, že v našem městě vyzkoušíme rouškomat. Chceme nabídnout další možnost pořízení roušky těm, kteří ji ještě nemají, chtějí si pořídit další kus, nebo sem přijedou na služební cestu, návštěvu a roušku zkrátka nemají," vysvětluje místostarosta Martin Hák.

Jde o první rouškomat od firmy Delikomat v jižních Čechách a je umístěn ve vestibulu supermarketu Terno v Tovární ulici. V automatu je zásoba 100 roušek, které ušily místní švadlenky. Rouška z rouškomatu stojí 50 korun, za vybrané peníze město nakoupí materiál na roušky, tkalouny, nitě apod., neboť ve městě stále fungují domácí dílny na šití roušek. Peníze také poslouží na likvidaci následků nynější nouzové situace.

„Přes Velikonoce si otestujeme, jaký je zájem a pak uvidíme, co dál. Jakmile se trochu uvolní možnost cestování, tak bychom chtěli zkusit rouškomat přesunout na autobusové nádraží," dodává místostarosta.

8. 4. 2020

15.30 hodin: Technika pro online vysílání českokrumlovského zastupitelstva poslouží k přenosu velikonočních bohoslužeb

Technické zázemí, které běžně využívá město Český Krumlov pro online přenosy z jednání zastupitelstva, se na několik dní přesune do kostela sv. Víta, odkud vypomůže farnosti vysílat velikonoční bohoslužby. Celá zpráva zde

15.00 hodin: Provoz Městského úřadu Český Krumlov v době nouzového stavu

7. 4. 2020

10.30 hodin: Otevření sběrného dvora

V souvislosti s rozhodnutím vlády ČR o zmírnění opatření při nákaze COVID-19 otevírají Služby města Český Krumlov s.r.o. sběrný dvůr, a to v následující otevírací době a režimu:

 • středa 8. 4.: otevřeno od 14.30 do 18.00 hodin
 • čtvrtek 9. 4.: zavřeno
 • pátek 10. 4.: zavřeno
 • sobota 11. 4.: otevřeno od 8.00 do 12.00 hodin
 • neděle 12. 4.: zavřeno
 • pondělí 13. 4.: zavřeno
 • úterý 14. 4.: otevřeno od 8.00 do 11.30 hodin
 • Od středy 15. 4. 2020 bude sběrný dvůr již otevřen v normální provozní době (po, st 14.30 - 18.00 hodin; út, pá 8.00 - 11.30 hodin; so 10.00 - 16.00 hodin; čt, ne zavřeno).
 • Při vstupu na sběrný dvůr jsou povinné rouška a rukavice.
 • Odpad smí přivézt pouze občan, a to osobním vozidlem nebo osobním vozidlem s přívěsným vozíkem 750 kg.
 • Každý se bude povinně prokazovat občanským průkazem, který ukáže obsluze, obsluha si opíše jméno a příjmení včetně adresy pro evidenci, po kontrole bude vpuštěn na vykládku.
 • Do prostoru sběrného dvora budou vpuštěna maximálně 2-3 vozidla současně a to dle rozhodnutí obsluhy.
 • Při čekání na odbavení nevystupujte z vozidla, výstup je povolen pouze při evidenci a vykládce. V případě nedodržování podmínek bude sběrný dvůr uzavřen. Chráníme zdraví zaměstnanců i vaše.
 • V žádném případě nesmějí sběrný dvůr využívat osoby v karanténě, a zejména osoby s prokázaným onemocněním COVID-19, které musí být doma v izolaci.

Tel. č. na sběrný dvůr: 380 711 837.

Více informací a druhy odpadu, které patří na sběrný dvůr najdete zde.

6. 4. 2020

16.30 hodin: Kdo nedostal balíček s rouškami, může si jej vyzvednout na podatelně

Z 6 500 připravených balíčků s rouškami, které dobrovolníci roznášeli minulý týden krumlovským obyvatelům, nebylo doručeno 500 kusů. Nejčastějším důvodem byla chybějící poštovní schránka, nebo její malá velikost, kam se balíček nevešel.

Ke komu balíček nedoputoval a má o něj zájem, může si ho do konce tohoto týdne vyzvednout na podatelně městského úřadu v Kaplické ul. 439. Tomu, kdo si jej nemůže vyzvednout, zajistí město opětovný roznos ve čtvrtek 9. 4., o doručení je proto třeba zažádat telefonicky na tel. č. 380 766 210 (podatelna) do středy 8. 4.

3. 4. 2020

9.00 hodin: Výsledky ankety UNICEF, jak Češi zvládají nouzový stav jsou k dispozici zde

2. 4. 2020

14.00 hodin: Koronavirus může zkomplikovat doručování v Českém Krumlově

Vzhledem k pozitivnímu testování na koronavirus u několika zaměstnanců České pošty pracujících na poště Český Krumlov 1 došlo k omezení hodin pro veřejnost. Od 30. 3. jsou upraveny hodiny pro veřejnost takto: 8 - 11 a 13 - 16 hod. Veřejnost se nemusí obávat, 18. 3. 2020 byla na poště provedena dezinfekce prostor odbornou firmou a další dezinfekce pošty Český Krumlov 1 proběhla v sobotu 28. 3. 2020. Provoz pošty nyní zajišťuje 6 pracovnic, obsazeny jsou 4 přepážky ze 6. Celkem 20 osob zůstává v karanténě a žádné příznaky nemoci u nich zatím nebyly pozorovány. Celá tisková zpráva je k dispozici zde

12.00 hodin: Od pátku 3. 4. bude v nemocnici otevřeno místo pro odběry vzorků k testování na COVID-19

Odběr na COVID - 19 provádí Nemocnice Český Krumlov, a.s. na odběrovém místě v době od 8.00 do 11.00 hodin na základě indikace praktického lékaře nebo Krajské hygienické stanice. Maximální počet provedených odběrů bude 12 denně.

Umístění odběrového místa

Odběrové místo se nachází v areálu nemocnice před budovou bývalé lékárny, pavilon J. Vjezd nebo vstup do areálu nemocnice k odběrovému místu je přes hlavní vchod nemocnice po vyznačené trase.

Pacient bude telefonicky kontaktován zaměstnancem odběrového místa a objednán k odběru.

Informace o výsledku vyšetření

O výsledku vždy informuje zaměstnanec odběrového místa. V případě pozitivity informuje pacienta a praktického lékaře, v případě negativity pouze pacienta.

Placené a neindikované odběry se neprovádějí.

1. 4. 2020

21.00 hodin: Dezinfekce společných prostor městských bytových domů

V rámci preventivních opatření před šířením koronaviru proběhne ve čtvrtek 2. dubna 2020 plošná dezinfekce v bytových domech v majetku města. Jedná se o bytové domy v ulicích Lipová 161, Vyšehrad 182, Nad Nemocnicí 160 a Za Tavírnou 108.

Dezinfikovat se budou společné prostory, tj. od vstupních dveří do objektu, výtah a chodby od přízemí až po nejvyšší patro. Dezinfekci provede specializovaná společnost technikou mlžením - postřikem širokospektrálním virucidním dezinfekčním prostředkem.

20.30 hodin: Dnes zasedal krizový štáb

Ve středu 1. dubna 2020 zasedal Krizový štáb ORP Český Krumlov, který projednal:

 • V pátek 3. 4. 2020 bude v Nemocnici Český Krumlov otevřeno odběrové místo pro sběr vzorků k testování na koronavirus. Na odběry budou docházet lidé, kteří jsou objednaní praktickým lékařem nebo hygienickou stanicí. Bližší informace zveřejní Nemocnice ČK ve čtvrtek 2. 4.
 • Tajemník městského úřadu informoval KŠ o balíčcích s ochrannými pomůckami pro občany města Český Krumlov, o jejich přípravě, kompletaci a distribuci, kterou zajišťují dobrovolníci z řad obyvatel a zaměstnanců MěÚ.
 • Předseda KŠ informoval o pravidelném monitoringu stavu v odlehčovací službě Za Soudem. V budově zůstává všech šest pozitivně testovaných klientů, stále jsou bez příznaků. Příští týden proběhne opětovné testování klientů.
 • Krizový pracovník podal informaci, že v pátek 27. 3. převzal od Jihočeského kraje ochranné obleky pro pracovníky odlehčovací služby.
 • V současné době je provoz odlehčovací služby personálně zabezpečen. Do zaměstnání se vrací pracovníci, kteří byli dosud v pracovní neschopnosti (z jiných důvodů než s nákazou koronavirem). Navíc se podařilo získat dvě dobrovolnice se zdravotním vzděláním, které pomáhají s provozem.
 • Velitel městské policie informoval o problematickém chování lidí bez domova a požádal pro ně zajištění textilních roušek.
 • Policie ČR řeší problematiku uzavření hranic. Řidiči odsouvají zábrany a vjíždí z/do Rakouska.
 • Hasičský záchranný sbor distribuuje ochranné prostředky pro vybrané Sbory dobrovolných hasičů obcí (ochranné oděvy a masky), rovněž distribuují ochranné prostředky poskytovatelům zdravotních služeb podle rozpisu Jihočeského kraje.
 • Městu Český Krumlov nabízí řada podnikatelů a fyzických osob materiální pomoc v podobě např. zapůjčení aut apod. V současné chvíli město tuto věcnou výpomoc zatím nevyužije, většinou šlo o jednorázové případy, např. dnešní distribuce balíčků, roznos letáků apod.

15.30 hodin: Od 1. dubna 2020 mohou osoby samostatně výdělečně činné žádat o ošetřovné

Administraci a příjem žádostí zabezpečuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Podrobné informace k podání žádostí a vyplnění formulářů vč. příloh naleznete na webových stránkách MPO.

15.00 hodin: Informační stránky Hospodářské komory a Jihočeské hospodářské komory pro podnikatele věnující se hospodářským dopadům COVID-19

Na webových stránkách Hospodářské komory ČR a jejích krajských mutacích jsou k dispozici informace,  které se věnují hospodářskému dopadu nemoci COVID-19 na hospodářství země. Jsou určeny primárně pro podnikatele a živnostníky. Obsahují aktuálně důležité informace k získání ochranných pomůcek pro zaměstnance firem, seznam kontaktů na důležité instituce a organizace a řadu důležitých návodů a informací. Obě instituce informace pravidelně aktualizují.

14.30 hodin: Starosta Dalibor Carda infomuje o dění ve městě, video zde

8.00 hodin: Dnes byl zahájen rozvoz balíčků s ochrannými pomůckami pro obyvatele Českého Krumlova, video zde.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: