aktualizováno 4. 5. 2020

Obnovení provozu mateřských škol

aktualizováno 4. 5. 2020

Na základě pravidel pro provoz mateřských škol, nově vydaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, přistupuje Český Krumlov ke znovuotevření mateřských škol od 11. května 2020.

Za zvýšených hygienických podmínek obnovuje město Český Krumlov provoz všech sedmi mateřských škol, které zřizuje.

„Vzhledem k tomu, že se koronavirová situace vyvíjí velmi dobře a život se pomalu vrací do běžných kolejí, tak už prakticky neexistuje důvod nechávat školky nadále zavřené. Zájem o znovuobnovení provozu je ze strany rodičů enormní, školky proto otevřeme již od příštího týdne, tj. od pondělí 11. května," vysvětluje starosta Dalibor Carda.

Provoz mateřských škol se bude řídit metodikou, kterou vypracovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Rodiče přivedou děti do školky v rouškách, před budovou se nesmí shromažďovat velké množství lidí a je nutné dodržovat dvoumetrový odstup.

V prostorách školy ale již nebudou muset děti a učitelé roušky nosit. Aktivity ve školce se budou přizpůsobovat tomu, aby bylo možné větší část dne strávit venku v areálu MŠ. Pro pobyt venku se bude využívat pouze areál MŠ, včetně zahrady a hřiště.

Město vybaví mateřské školy stojany na dezinfekci, rukavicemi a dalšími ochrannými prostředky. Exponovaná místa ve školách, jako kliky, zábradlí, spínače světla apod., se budou několikrát za den dezinfikovat. Místnosti se budou větrat každou hodinu po dobu nejméně pěti minut. Před obnovením provozu dojde rovněž k důkladnému úklidu a dezinfekci všech prostor.

„Spolu s obnovením školek budeme řešit i případnou změnu zveřejněného prázdninového provozu, kdy platí, že v létě jsou ve čtrnáctidenním režimu otevřené vždy dvě školky. Po jednání s ředitelkami a rodiči přichází v úvahu zpřístupnění i další školky," nastiňuje starosta.

O podrobnější organizaci, provozu, povinnostech a hygienických opatřeních budou rodiče informováni jednotlivými mateřskými školami.

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Mgr. Zdeňka Kráková
Odbor / oddělení: OSSPD
Funkce: vedoucí odboru
E-mail: zdenka.krakova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 420

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: