aktualizováno 21. 4. 2020

Slavnosti pětilisté růže se letos neuskuteční

aktualizováno 21. 4. 2020

Největší kulturní akce v Českém Krumlově, která se pravidelně koná ve druhé polovině června, je kvůli opatřením proti šíření koronaviru zrušena. 34. ročník Slavností pětilisté růže se letos nekoná.

Slavnosti pětilisté růže (plánované na 19.-21. června 2020) jsou po jarním Kouzelném Krumlovu a oslavách osvobození další městskou akcí v Českém Krumlově, která se nebude konat kvůli rizikům spojeným se šířením koronaviru. O zrušení historických slavností rozhodla rada města na základě doporučení Bezpečnostní rady ORP Český Krumlov.

„Organizace slavností je velmi náročný proces a my nemůžeme zbytečně investovat peníze i čas do nejistoty, kdy nevíme, zda a jak se budou moci konat velké kulturní akce, které budou ve zmírňování a uvolňování současných opatření až jako vůbec poslední, " uvádí starosta Dalibor Carda.

Slavnosti pětilisté růže každý rok navštíví průměrně 23 tisíc návštěvníků, organizátoři připravují 200 programů na deseti scénách po celém městě se stovkami účinkujících. Jenom v kostýmovaných průvodech se vystřídá tisícovka lidí.

Přesun Slavností na pozdější dobu se neplánuje. Pokud to bude možné, chce se město ve spolupráci s místními podnikateli zaměřit na letní pořádání drobných kulturních akcí v ulicích. Pro hosty, kteří mají na letošní Slavnosti již zakoupené ubytování, bude město Český Krumlov připraveno v celé své kráse a s celou svou nabídkou.

„Chceme nabídnout návštěvníkům města dobrou gastronomii, kulturu i volnočasový program v ulicích, na náměstí, v parcích, na vodě, nebo v zahradách. Pokud vše půjde dobře, tak podzim nabídne řadu tradičních kulturních akcí, jako jsou Svatováclavské slavnosti, Dny evropského dědictví, veletrh pravěké a středověké kultury Krumbenowe, říjnový Oktoberfest, listopadový Festival vína nebo prosincový advent," nastiňuje dění ve městě místostarosta Martin Hák.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: