aktualizováno 28. 4. 2020

Obnovení zón placeného stání

aktualizováno 28. 4. 2020

Od úterý 28. dubna 2020 je v návaznosti na usnesení Vlády ČR obnoven výběr poplatků za parkovací stání. Dočasné zrušení zón placeného stání, které platilo od 16. března 2020, přijala Vláda ČR jako jedno z opatření proti šíření koronaviru.

Systém zón placeného stání se tak vrací do běžného režimu. Upozorňujeme proto obyvatele, kteří si dosud nepořídili rezidentní (abonentní, či zaměstnaneckou) parkovací kartu na rok 2020, aby tak co nejdříve učinili.

Upozorňujeme také na nově zřízené rezidentní zóny na Plešivci. Ještě před vyhlášením nouzového stavu se tato nová rezidentní místa rychle zaplňovala a Odbor dopravy a silničního hospodářství hodlal začít vydávat i druhé parkovací karty do domácnosti. Proto vyzýváme obyvatele, kteří si dosud o vydání první parkovací karty za 365 korun nepožádali, aby tak prostřednictvím odboru dopravy učinili co nejdříve. S ohledem na kapacitu parkovacích míst bude možné vydávat těchto parkovacích karet pouze omezené množství.

Připomínáme provoz Městského úřadu Český Krumlov v době nouzového stavu, kdy se pro vyřízení svých záležitostí klienti musí na úřad předem objednat, např. telefonicky, nebo komfortněji přes online objednávkový systém.

Znovu se zprovozní i parkovací automaty umístěné na místních komunikacích zahrnutých do zón placeného stání, jako jsou např. parkoviště před městským úřadem, u plaveckého bazénu, v Plešivecké ulici atd.

Městská policie přistoupí ke kontrole parkovacích karet tento týden shovívavě, řidiče bude na obnovená pravidla parkování ve městě upozorňovat. Od příštího týdne bude ale porušování pravidel kontrolovat důrazněji a případně sankcionovat dle platné legislativy.

Více informací k parkování ve městě je k dispozici na www.ckrumlov.cz/parking.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: