aktualizováno 25. 11. 2009

Z Vary bude odstraněna provizorní panelová komunikace

25. listopadu 2009

Práce na protipovodňových opatřeních na horní části Vltavy v Českém Krumlově se blíží ke konci. V těchto dnech probíhají dokončující drobné práce nad jezem pod zámkem, na Ostrově jsou finalizovány terénní úpravy a opevnění a technika se přesune na břehy pod Lazebnickým mostem. V pondělí 30. listopadu začne stavební firma rozebírat provizorní panelovou komunikaci na Vaře u Benešova mostu. Demontáž si vyžádá dopravní omezení zejména v pondělí 30. listopadu 2009. Od 10 hodin do 16 hodin nebude průjezdná část Kájovské ulice ze směru od náměstíčka na Vaře a od Benešova mostu. Do centra se automobily dostanou přes Latrán a z města pak Horní ulicí, v níž bude dočasně změněn směr jízdy (z náměstí Svornosti nahoru). Provoz v Horní ulici i v Linecké ulici před Benešovým mostem budou řídit strážníci Městské policie Český Krumlov.

Práce na odstranění panelů dočasně ochraňujících dlažbu u Benešova mostu a v části Kájovské či Hradební ulice zaberou nejvýše pět dní. „V pondělí bude na místě těžká stavební technika a jeřáb, který bude demontovat provizorní panelovou cestu a nakládat panely k odvozu. V  následujících čtyřech dnech, tedy od úterý do pátku, přesuneme jeřáb mimo Kájovskou ulici a budeme pokračovat s úklidem a odstraňováním panelů. Dlouhodobější uzavírku pak již neplánujeme," sdělil výrobní ředitel stavební firmy Zvánovec Miloslav Šafář.

„Jsem velice ráda, že se daří naplňovat harmonogram prací, který s investorem i stavební firmou pravidelně každých čtrnáct dní na koordinační schůzce probíráme a aktuálně řešíme případné vlivy na život ve městě. Po odstranění panelů z Vary bude provedena revize stavu povrchu komunikací, včetně Linecké ulice, kudy projížděla několik měsíců těžká stavební technika. Případná poškození by mohla být opravena v jarních měsících a město by mělo zpět převzít komunikace v dobrém stavu," uvedla místostarostka Jitka Zikmundová.

Podle harmonogramu budou práce postupovat v následujících měsících takto:

  • Dlažby první části brodu u pivovaru
  • Zřízení druhé larsenové jímky a následně dlažby druhé části brodu
  • Leden - shybka - dle počasí
  • Od poloviny ledna - dlažby od Lazebnického mostu - dle počasí
  • Leden - nový ostrov
  • Současně bude probíhat opevnění břehů lomovým kamenem a průběžně prohrábka řeky ve spodní části okolo pivovaru

Protipovodňová opatření prvních dvou etap (prohrábka a zpevnění svahů) byla zahájena 4. května 2009, příprava stavby začala o dva týdny dříve. Investice těchto dvou etap si vyžádají 86 milionů Kč. Investorem je státní podnik Povodí Vltavy. Realizátorem stavebních prací je společnost Zvánovec, a.s. Povinnost pečovat o koryta vodních toků, odstraňovat překážky odtoku vody a zajišťovat úpravu koryt stanovuje správcům toků zákon o vodách. Průběžně aktualizované informace o úpravě koryta a prohrábce řeky Vltavy jsou k dispozici na webových stránkách www.ckrumlov.cz/vltava.

Související odkazy

Aktuální fotografie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: