aktualizováno 2. 2. 2012

Kronika města Český Krumlov

Červenec 2010

Zahájení digitálního televizního vysílání

V noci na 1. července skončilo na Českokrumlovsku analogové vysílání a bylo nahrazeno vysíláním digitálním. Většina obyvatelstva na to byla připravena a vyřešila příjem tzv. set top boxem nebo satelitním kompletem.


Bohumil NovotnýCena města

Cenu města Český Krumlov za loňský rok získal za celoživotní činnost v oblasti kultury a pedagogické výchovy mládeže hudební pedagog Bohumil Novotný. Veřejné předání ceny se uskutečnilo 1. července na nádvoří Hotelu Růže.

Aktualita z 2. července 2010 - Umělecký pedagog z Českého Krumlova získal Cenu města za rok 2009


Rekonstrukce mostu u kinaMost u kina po rekonstrukci

Slavnostní přestřižení pásky se stalo oficiální tečkou za rekonstrukcí mostu u kina. Ve zkušebním provozu je už týden a podle prohlášení města byl převzat bez nedodělků a bez závad. Podstatnou otázkou zůstává financování rekonstrukce. Z páté výzvy Regionálního operačního programu získalo město třináct milionů. Pátou výzvu však v současné době přehodnocuje regionální rada na základě prošetřování antikorupční policie. Podobná situace je i u staveb jedenácti autobusových zastávek.

Aktualita z 1. července 2010 - Most u kina je otevřen pro dopravu

Webové stránky věnované průběhu celé rekonstrukce zde.


Festival staré hudby

Festival staré hudby se uskutečnil ve dnech 8. - 14. července 2010.


Vernisáž výstavy Miroslava Párala

Přestávky stavebních a restaurátorských prací v synagoze využil velmi nápaditě českokrumlovský sochař Miroslav Páral. Instaloval tam výstavu, kterou tvoří zatím nedokončená kolekce bronzových a litinových kufrů. Cílem autora je rozšířit kolekci na 24 odlitků a vytvořit pomník s názvem „Omlouvám se všem nuceně deportovaným". Vernisáž se uskutečnila v sobotu 17. července 2010, výstava má název „Židovská synagoga - je otevřeno". 


Historické trhy

Letní historické trhy na prvním nádvoří českokrumlovského hradu na zámku pokračují i letos. K mání jsou řemeslné výrobky, hračky a staročeské pochutiny.


Krumlovský hrad před staletími

Modelář Jiří Krampera z Dolního Třebonína vyrábí model krumlovského
hradu tak, jak vypadal zhruba v roce 1560. Zájemci model uvidí po Novém roce v připravované zimní expozici zámku. 


Mezinárodní hudební festival

Devatenáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu byl zahájen v pátek 16. července a potrvá do 21. srpna.

Aktualita z 12. července 2010 - Mezinárodní hudební festival Český Krumlov začíná

Fotogalerie Mezinárodního hudebního festivalu 2010 zde.


Pachnerova papírna

V polovině července (14. - 16.) došlo k demolici tzv. Pachnerovy manufaktury ve východní části původního papírenského továrního komplexu na Dolním Plešivci. Plešivecká papírna byla postavena v roce 1792. V době hospodářské krize v roce 1861 tehdejší majitel Theodor Pachner prodal továrnu Ignáci Spirovi, který přebudoval podnik na továrnu se strojní výrobou papíru.


Pozastavení projektu Horské zahrady

Jeden z nejzajímavějších projektů posledních let, Horská zahrada, se zastavil. Reálnou podobu začal dostávat na podzim minulého roku. Ekonomická recese zasáhla i tady a práce byly zastaveny. S pokračováním prací se zatím počítá v příštím roce, kdy jsou přislíbeny další finanční prostředky. Památkáři ale potvrdili zpřístupnění části hotové trasy o víkendu 11. a 12. září v rámci tzv. Dnů evropského kulturního dědictví.


LSPP

Od července nevyjíždějí lékaři LSPP Český Krumlov za pacienty. Ti se tak musí na pohotovost dopravit sami, v akutních případech zavolají rychlou záchrannou službu.


Ostrůvek pod Lazebnickým mostem

V rámci protipovodňových opatření byl vybagrován i přírodní ostrůvek pod Lazebnickým mostem. Obyvatelé města nebyli s tímto řešením spokojeni a zasadili se o vybudování nového umělého ostrova. Momentálně působí trochu zvláštně, ale časem se zazelená, zaroste položená geotextilie a snad se vrátí i kachny, které tam sídlily.


Počasí

Začátkem července pokračovaly tropické teploty, trvaly do neděle 4. července. I v dalších dnech teploměr šplhal poměrně vysoko. Uprostřed druhého červencového týdne přišel teplý déšť a nastala tropická vedra. Denní teploty vystupovaly až k 36 °C, noční často neklesaly pod 20 °C. Teplotní rekordy byly překonány. O víkendu (17. a 18. července) se konečně ochladilo, dokonce přišel i déšť. Na některých místech byl i silný vítr, který napáchal poměrně velké škody. Ve středu 21. července se vrátily tropické teploty, naštěstí jen do pátečního večera. Opět začalo vydatně pršet, intenzivní srážky pokračovaly i v sobotu. Bylo i velmi chladno (teplota klesla o 15 - 20 stupňů, večer bylo jen 15 °C). V neděli 25. července přestalo pršet a naplnila se pranostika o svaté Anně a chladných ránech. Toho dne ukázal ráno teploměr pouhých 12 °C. V následujících dnech bylo střídavě teplo, občas zapršelo, nebyla už úmorná vedra. Tak to vydrželo až do konce měsíce. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: