aktualizováno 12. 7. 2010

MHF 2009 (partneři)Mezinárodní hudební festival Český Krumlov začíná

aktualizováno 12.07.2010

V pátek 16. července bude slavnostně zahájen 19. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Protagonista festivalu, argentinský tenorista José Cura, otevře festival operním galakoncertem v zahradě pivovaru Eggenberg a své vystoupení zopakuje pro velký zájem ještě v neděli 18. července. Druhý festivalový večer bude patřit třetímu pokračování populární muzikálové show Noc na Broadway, v níž zazní oblíbené melodie ze světových muzikálů v podání trojice amerických zpěváků Christiane Noll, Capathie Jenkins a Hugha Panaro.

Během července a srpna nabídne Mezinárodní hudební festival Český Krumlov celkem 17 koncertů různých žánrů, na nichž se představí 3 symfonické orchestry, 12 komorních orchestrů a souborů a více než dvě desítky umělců z celého světa, a to na pěti různých místech Českého Krumlova. Chybět nebude ani tradiční operní produkce inscenovaná na Otáčivém hledišti ve spolupráci s Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích. Město Český Krumlov je již druhým rokem hlavním partnerem festivalu, záštitu nad ním převzal i starosta města Luboš Jedlička.

Kompletní program Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov a rezervační systém je zveřejněn zde.

José Cura dvakrát

Pro velký zájem publika jsou pořádány v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2 koncerty José Cury. V pátek 16. července a v neděli 18. července. José Cura se představí s italským operním repertoárem společně s korejskou sopranistkou In-Hye Kim. Pěvce doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu řízený Mario de Rosem. 

Bohatý, sametový hlas vybroušený k dokonalosti jako diamant, strhující interpretace neobyčejné emocionální hloubky, fascinující herecký projev... vysoce ceněn kritikou, milován publikem... takový je argentinský tenorista José Cura - nekonvenční umělec mnoha tváří a výjimečného charismatu.

Tento důstojný pokračovatel legendárních Tří tenorů již řadu let se setrvalým úspěchem brázdí vody předních operních domů po celém světě a srdce milovníků krásného zpěvu si získává především svým originálním, dech beroucím ztvárněním Othella, Samsona, Cania v Komediantech, Cavaradossiho v Tosce nebo Kalafa v Turandot.

Cura však není jen „tenorem 21. století", je renesančním umělcem mistrným způsobem ovládajícím i operní režii, dirigování a skladbu. Nadto však jeho osobnost nepostrádá hluboký lidský rozměr. Curovo vystoupení na festivalu je příslibem nejen nezapomenutelného, hlubokého uměleckého zážitku, ale i brilantní osobité show.

José Cura se narodil v Rosariu (Santa Fé, Argentina) a ve dvanácti letech začal hrát na kytaru a zpívat ve sboru. Poté následovala studia kompozice a dirigování. Sólovému zpěvu se José Cura začal soustavně věnovat, až když ve svých 29 letech přesídlil do Evropy. V roce 1992 debutoval ve Veroně a brzy následovaly úspěchy v Turíně, Londýně a Paříži, které Curovi otevřely cestu i do zámořských operních domů. Jako pěvec proslul po celém světě svými emociálně vypjatými a originálními interpretacemi hrdinů italských a francouzských oper stejně tak, jako nekonvenčními a inovativními koncertními představeními, a to díky svému bohatému, sametovému hlasu i fascinujícímu jevištnímu projevu. Jeho inteligentní, hluboko se nořící, místy až kontroverzní, avšak vždy intenzívní a nezapomenutelné výkony z něj učinily stálici předních operních domů nevyjímaje Metropolitní operu v New Yorku, Královskou operu v Londýně, Vídeňskou státní operu, Velké divadlo v Liceu, Curyšskou operu či La Scalu. José Cura je výjimečný i schopností kombinovat zpěv s dirigováním a současně i svým působením v rolích operního režiséra, designéra a fotografa, kterým si získal rovněž významný mediální ohlas.  (Převzato z www.festivalkrumlov.cz)

Soutěžte o vstupenky na koncert José Cury zde

Noc na Brodway III

Již potřetí přenese Mezinárodní hudební festival Český Krumlov své publikum na jednu noc na legendární newyorskou Broadway - do Mekky nefalšovaného amerického muzikálu. Hvězdy přímo z předních scén tohoto centra divadelního průmyslu ve Spojených státech - zpěváci Christine Noll, Capathia Jenkins a Hugh Panaro - rozezpívají a jistě i roztančí Pivovarskou zahradu v Českém Krumlově hned na druhém koncertu letošní festivalové řady v sobotu 17. července. O doprovod se postará Moravská filharmonie Olomouc řízená dirigentem Randallem Craigem Fleischerem.

Strhující hudební zážitek slibuje výběr slavných melodií z perel světové muzikálové tvorby, jakými jsou West Side Story, Evita, Les Miserables, Cabaret, Chicago, Jesus Christ Superstar nebo Fantom opery.

Soutěžte o vstupenky na Noc na Broadway III zde

Program Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: