aktualizováno 2. 2. 2012

Kronika města Český Krumlov

Leden 2010

První miminko

V českokrumlovské porodnici se narodilo první jihočeské miminko. Pět minut po půlnoci přišel na svět Štěpán Fousek.


Projev prezidenta republiky

Ve svém novoročním projevu vybídl Václav Klaus občany, aby se v letošním volebním roce pokusili přispět k vytvoření silné vlády, kterou všichni potřebujeme. Pochválil i úřednickou vládu Jana Fišera, která podle prezidenta zvládá své úkoly lépe, než se očekávalo. Prohlásil také, že je třeba, aby se o negativní dopady ekonomické krize podělily všechny profesní a sociální skupiny.


Vystoupení pěveckého souboru Perchta

Českokrumlovský Městský sbor Perchta pořádá každoročně v době adventu řadu vystoupení. První koledy v jejím podání zazněly při slavnostním rozsvícení vánočního stromu v neděli 29. listopadu 2009, kdy byl advent zahájen. Koncert 13. prosince v kapli Navštívení Panny Marie ve Svérázu byl opravdovým zážitkem. Vyvrcholením adventních koncertů byla pro Perchtu Česká mše vánoční Jakuba Jany Ryby. Poslední adventní vystoupení Perchty se uskutečnilo 10. ledna v chrámu sv. Víta v Českém Krumlově.


Český Krumlov na světové výstavě Expo 2010

Jednou z tzv. Perel České republiky na připravované světové výstavě Expo 2010 bude i Český Krumlov. Pro město je to velká pocta a jde hlavně o prestiž a zviditelnění se pro potenciální zahraniční návštěvníky.

Katalogový list - Český Krumlov na EXPO 2010


11. ledna 2010 - Workshop o molekulární evoluci (konference v Městském divadle v Českém Krumlově)Vědci v Českém Krumlově

Ve dnech 10. - 29. ledna přijelo do Českého Krumlova více než 50 vědců a odborníků na Workshop on Molecular Evolution Europe (Evropský seminář o molekulární evoluci). Semináře se zúčastnilo 62 vysokoškolských studentů, 27 doktorandů, 10 fakultních vědců a 11 dalších odborníků z 29 zemí.

Aktualita z 19. ledna 2010 - Seminář vědců z celého světa

Sanace skalního masivu

Po několika letech se dočká sanace skalní masív nad příjezdovou cestou z Českých Budějovic, který tak přestane ohrožovat dopravu. Smlouva na sanaci byla podepsána a staveniště bylo 15. ledna předáno odborné firmě - Ředitelství silnic a dálnic České Budějovice. K očištění masivu by mělo dojít v jarních měsících, samotné práce na sanaci by měly začít na přelomu léta a podzimu. Sanace za 152 milionů korun by měla být dokončena letos.

Aktualita z 18. ledna 2010 - Skála Pod Kamenem byla předána sanační společnosti


Tříkrálová deklarace o otáčivém hledišti Otáčivé hlediště v zahradě zámku Český Krumlov

Hejtman Jiří Zimola, primátor Českých Budějovic Juraj Thoma a starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička podepsali Tříkrálovou deklaraci. V ní žádají, aby otáčivé hlediště zůstalo v zámecké zahradě. Místo nové stavby navrhují opravit současnou, odmítají i půlmiliardovou investici do přesunu hlediště. Dále vyzvali zástupce České republiky při UNESCO, aby přihlédli k názoru více než 13.000 osob, které podepsaly petici za zachování hlediště v zahradě. Zároveň žádají ministra kultury Václava Riedelbaucha, aby podepsal dlouhodobou smlouvu o provozu točny.


Nezaměstnanost v lednu

Prosinec představuje každoročně konec prací především pro pracovníky ve stavebnictví. Koncem prosince se nezaměstnanost na Českokrumlovsku dostala na 10,2 procenta. V Jihočeském kraji je to nejvyšší číslo. Na úřad práce se v prosinci nově přihlásilo 577 lidí, vyřazeno bylo 318. Nových míst nahlásili zaměstnavatelé pouze 66, 61 jich bylo obsazeno. Na konci roku mohl úřad práce nabídnout jenom 114 volných míst.


Počasí

Změna počasí přišla 8. ledna. Celá republika se během pár hodin ocitla pod sněhem. Z pátku 8. ledna na sobotu 9. ledna napadlo průměrně 25 - 30 cm sněhu, což způsobilo nemalé problémy na silnicích i v ulicích. Sněžení pokračovalo. Když napadlo dalších asi 20 cm, nastala sněhová kalamita. Koncem víkendu přestalo chumelit, teplota ale klesla silněji pod bod mrazu. Mrazivé zimní počasí vydrželo do konce měsíce. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: