aktualizováno 21. 10. 2011

Kronika města Český Krumlov

Srpen 2008

M. Irglová, G. Hansard - 17. ročník mezinárodního hudebního festivalu v Č.K. (zdroj: www.festivalkrumlov.cz)MHF

Na tři tisíce fanoušků písniček držitelů Oscara Markéty Irglové a Glena Hansarda poslouchalo tiše a velmi soustředěně jejich úžasné vystoupení v rámci Mezinárodního hudebního festivalu.

Aktualita z 25. srpna 2008 - 17. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov

 


Grafitový důl

Prohlídku grafitového dolu se podařilo (letos podruhé) uskutečnit pro zdravotně postižené děti z českobudějovické Arpidy. Skupina dvanácti dětí, mezi nimiž byly i děti na vozíčku, byla doslova nadšená.                                                                                             

Investice do škol, školek a dětských hřišť

Letos v létě investovalo město do školských zařízení 34 milionů korun. Ve všech základních školách a v MŠ TGM a Plešivec I byly rekonstruovány učebny, jídelna, sociální zařízení nebo osvětlení, podařilo se vybudovat další hřiště pro nejmenší na sídlišti Za Nádražím a interaktivní hřiště na Plešivci.

Unikátní projekt

V CPDM skončil unikátní projekt s názvem Lidé a světové dědictví UNESCO. Projektu se zúčastnilo 36 mladých lidí z Lotyšska, Portugalska, Rumunska, Bulharska, Itálie a České republiky. Po dva týdny bylo město pro všechny zdrojem inspirace k tvorbě reportáží i uměleckých děl. Cílem projektu bylo poznávání historických a přírodních pamětihodností měst a regionů zapsaných na listině UNESCO.

Aktualita z 1. srpna 2008 - Lidé a světové dědictví UNESCO

Průzkum

Znojemská společnost inPuncto provedla průzkum mezi českokrumlovskými občany. Největším problémem je podle dotázaných doprava a parkování. Dalším problémem je přehnané množství turistů, dále je to nedostatek obchodů a služeb v centru města. Vadí také vysoké ceny, nedostatek pracovních příležitostí a postupné vylidňování centra. Naproti tomu jsou obyvatelé města spokojeni s bydlením.

Osobní asistenti

Osobní asistenční služba se začíná rozšiřovat. V lednu využívalo asistenční službu sedm dětí z českokrumlovských škol, v červnu již jedenáct. Od září se budou asistenti starat o 15 klientů. Ti by přivítali rozšíření této pomoci i ve večerních hodinách. Centrum sociálních služeb a jeho pracoviště ICOS uvažují o rozšíření asistenční služby i pro dospělé a seniory. Z rozpočtu města bylo dosud vyčleněno 400 tisíc korun. Radní si vyžádali hodnotící zprávu o průběhu prvního roku této služby, s výsledkem byli spokojeni. Celkový finanční příspěvek Českého Krumlova na tento projekt a další obdobné projekty dosáhl za loňský rok 750 tisíc korun.

Via Sancti Martini

Kaple svatého Martina v Městském parku se dočká rekonstrukce. V rámci mezinárodního projektu Via Sancti Martini se stane součástí míst spojených se svatomartinskou tradicí symbolickou poutní stezkou, a to v Bavorsku, Rakousku, Itálii, Chorvatsku, Slovinsku, na Slovensku, nově na Moravě i v Čechách.

Oceněný mladý fyzik Jan Hermann přijat starostou Ing. JedličkouNadějný fyzik

Bývalý student Gymnázia Český Krumlov Jan Hermann vybojoval na Mezinárodní fyzikální olympiádě v Hanoji zlatou medaili. Obstál vynikajícím způsobem v konkurenci zhruba 400 žáků z 82 zemí. Úspěšnému studentovi pogratuloval i starosta města Luboš Jedlička.                                                                                                                          

 

Počasí

Začátek srpna byl velmi teplý. Stejný ráz počasí trval i další týden. V polovině měsíce se mírně oteplilo a chvílemi se zdálo, že začíná babí léto. Ráz počasí vydržel i v posledním srpnovém týdnu - ráno bylo poměrně chladno, přes den bylo příjemné teplo. Na Horské Kvildě naměřili 25. 8. 2008 ráno -2,2° C.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: