aktualizováno 1. 8. 2008

1. srpna 2008

Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. (CPDM) pořádá od 4. do 18. srpna mezinárodní projekt s názvem "Lidé a světové dědictví UNESCO aneb společensko-historický odkaz pro současnost a budoucnost života lidí, komunit a národů". Tato aktivita je pokračováním projektu "Průvodce mým městem", který připravilo CPDM společně s městem Český Krumlov na sklonku roku 2007 u příležitosti oslav 15. výročí zapsání města na Seznam světového dědictví UNESCO. Pozitivní ohlas a reakce projektu vyústily ve snahu pokračovat v přibližování památek UNESCO mladým lidem, nejlépe na mezinárodní úrovni. Společnost CPDM se proto ucházela počátkem roku 2008 o finanční podporu EU z programu Mládež v akci / ČNA Mládež Praha. Předložený projekt byl následně vybrán k podpoře a získal finanční prostředky v celkovém objemu 30 135 EUR.
Projektu se zúčastní mládežnické skupiny z Bulharska, Rumunska, Itálie, Portugalska, Lotyšska a České republiky. Výstupy z projektu budou prezentovány na závěrečném koncertu, který se uskuteční 14. srpna v restauraci Krumlovský Mlýn od 19:00 hodin. Vstupné na koncert je dobrovolné. Polovina výtěžku bude použita na projekt UNESCO a druhá polovina na dobročinné účely.
Aktuální informace o vývoji projektu pro Vás bude CPDM denně aktualizovat na stránkách www.icmck.cz (jr)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: