aktualizováno 21. 10. 2011

Kronika města Český Krumlov

Květen 2008

Rallye Český Krumlov

Čtvrtou soutěží mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích byl ve dnech 2. a 3. května 36. ročník Rallye Český Krumlov. Soutěž byla odstartována v Jelení zahradě. Závodu se zúčastnilo 83 startujících posádek a stovky pracovníků doprovodných týmů.

Otáčivé hlediště

Výbor světového dědictví UNESCO se opět začal zajímat o stav památek v Českém Krumlově, především žádá přesné informace o tom, jak pokročily přípravy na odstranění otáčivého hlediště za zámecké zahrady. Podle informace z Českokrumlovského deníku byly podnětem pro zjišťování stavu stížnosti dvou českokrumlovských občanů.

Europa Nostra

Českokrumlovský zámek získal od Evropské unie prestižní mezinárodní ocenění v památkové péči Europa Nostra 2008 za konzervaci jižní fasády horního hradu. Akce byla hodnocena jako excelentní příklad citlivého konzervačního ošetření vysoce autentické památky. Během šesti let tak Český Krumlov získal nejvyšší cenu Evropy dvakrát (poprvé za restaurování a prezentaci sbírek zámeckého barokního divadla). Českokrumlovský zámek zabodoval i přes velkou konkurenci - dohromady bylo nominováno 109 akcí a projektů z 29 zemí.

Aktualita z 14. května 2008 - Zámek získal památkářského Oscara za rekonstrukci

Romský pohřeb

Několik stovek lidí, převážně Romů, se přišlo 14. 5. rozloučit se zesnulým Deziderem Dunkou, který byl v romské komunitě vůdčí osobností a velkou autoritou. V r. 1992 založil v Českém Krumlově úklidovou firmu, která se postupně rozšířila ze sedmi zaměstnanců na současných 33. Firma zaměstnává především Romy a pomáhá romským obyvatelům řešit nejen pracovní záležitosti, ale také problémy sociální a rodinné. Na pohřbu nechyběli ani zástupci města.                                                                                                                  

Festival muzejních nocí

V rámci Mezinárodního dne muzeí a festivalu muzejních nocí uspořádalo Regionální muzeum v Českém Krumlově Muzejní víkend s muzejní nocí. Návštěvníci si mohli prohlédnout stálé expozice, dlouhodobé výstavy i nové výstavy zdarma. Muzeum se otevřelo v 10 hodin, od 17 hodin byly na programu ukázky z muzejní videotéky, pracovníci muzea představili Ročenku muzea 2007. Od 18 hodin začala digitální projekce (připravená pracovníkem muzea Jiřím Řezníčkem), která seznámila návštěvníky s Českokrumlovskem v r. 1938.

Vodní záchranná službaVodní záchranáři na mistrovství ČR 2008

Mistrovství České republiky mládeže v záchranářském sportu se uskutečnilo 17. května v Sokolově. Družstvo mladšího dorostu VZS ČČK Český Krumlov ve složení Kateřina Stropková, Natálie Berounská, Antonín Haleš a Aleš Berounský vyhrálo svou kategorii a získalo titul mistrů České republiky i přesto, že jsou Natálie a Aleš Berounských o jednu kategorii mladší. Družstvo kategorie žáci A (Klára Adlerová, Jana Linhartová, Ondřej Kutlák a Daniel Květoň) se umístilo na konečném čtvrtém místě.

Aktualita z 15. května 2008 - Mistrovství České republiky mládeže v záchranářském sportu - Českokrumlovští záchranáři vyhráli

 

Pavel Florian (vpravo) na turnaji ve SlovinskuBadminton

Českokrumlovský badmintonista Pavel Florián vybojoval ve dvouhře na mezinárodním mistrovství Slovinska dospělých druhé místo. Jedná se o jeho dosavadní nejlepší umístění na mezinárodním poli v kategorii dospělých.

Aktualita z 21. května 2008 - Českokrumlovský badmintonista Florian slaví životní úspěch


Počasí

Začátek května byl ve znamení opravdu májového počasí. Přes den bylo poměrně teplo, občas sprchlo, jinak svítilo sluníčko. Stejný ráz počasí trval celou první dekádu, víkend 10. a 11. května byl mimořádně teplý a slunečný. V dalším týdnu převažovalo krásné slunečné počasí. Denní teplota se pohybovala mezi 20 - 25° C. Déšť přišel až o víkendu ze 17. na 18. května, byl poměrně vydatný a v noci ho doprovázely bouřky. Intenzivně pršelo celý týden, teprve o víkendu se výrazně oteplilo a dokonce svítilo sluníčko. V dalším týdnu nastalo vyloženě letní počasí. Teploty se šplhaly až k 25° C, místy byly překročeny i teplotní rekordy.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: