aktualizováno 26. 11. 2010

Management historického dědictví

aktualizováno 26.11.2010

Město Český Krumlov připravilo nový mapový projekt Management historického dědictví. Pro veřejnost je nyní zpřístupněna mapa zaměřená na publikaci památkově chráněných objektů a území nacházejících se na území města. Památkově chráněné objekty jsou načítány z agendy Pasport památek. Po kliknutí na ikonu objektu se zobrazí tzv. vizitka objektu s fotografií, stručným popisem památky a odkazy do Pasportu památek a na MonumNet Národního památkového ústavu.

V mapě je možné zobrazit kromě Základní podkladové mapy a současných Leteckých snímků navíc i Historické letecké snímky z let 1947, 1974 a 1992, vyhledávat adresy a památky, zjistit souřadnice GPS, či tisknout mapu. Obsahem jsou také vrstvy Projekty a vize a Doprava a možnost přepínat mezi touto mapou a Turistickou mapou pomocí tlačítka v levém horním rohu.

Mapa je vytvořena v tzv. AJAX klientu společnosti T-MAPY spol. s r.o. Tato technologie je v souladu se současnými trendy a je zaměřena na využití nejširší veřejností díky rychlosti načítání a snadnému užití.

AJAX klient pro veřejnost (Mapa pro občany Českého Krumlova)

Historické letecké snímky (Mapa pro občany Českého Krumlova)

GIS klient pro správce (Mapa pro občany Českého Krumlova)

Součástí projektu je i správcovské řešení v podobě interní mapy úřadu v tzv. GIS klientu (geografický informací systém). V té mají oprávnění uživatelé možnost navíc pracovat s rozšířeným obsahem, který mimo jiné tvoří:

  • Parter města - vrstva zobrazovaná pomocí agendy GIS objekty, která načítá bodově lokalizované objekty s údaji o označování a propagaci provozoven a záborech veřejného prostranství
  • Objekty z Fotoarchivu - fotografie s přiřazenými souřadnicemi načítající se z agendy Fotoarchiv, kde je možné k fotografiím doplňovat údaje, třídit je, vyhledávat atd.
  • Majetková struktura nemovitostí - vlastnictví pozemků na území Městské památkové rezervace a Městské památkové zóny včetně statistických údajů,
  • Ubytování - počet a struktura ubytovacích kapacit na území města včetně statistických údajů.

Parter města (Mapa pro občany Českého Krumlova)

Fotoarchiv (Mapa pro občany Českého Krumlova)

Majetková struktura nemovitostí (Mapa pro občany Českého Krumlova)

Tento projekt vznikl v rámci zpracování syntetické části Management plánu pro historické centrum města Český Krumlov - 2. fáze. Jedná se o projekt, který byl finančně podpořen Ministerstvem kultury. 

Management plán je systém kontroly, ochrany a regulace využívání a rozvoje památky UNESCO. Předpokládaným přínosem by měl být vznik dlouhodobé koncepce města v oblasti péče o památku UNESCO, monitoring, management v oblasti ochrany a hospodaření s historickým statkem.

Související odkazy

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: