aktualizováno 15. 9. 2022

Město podpoří rodiny s dětmi a seniory jednorázovým finančním příspěvkem

Zastupitelé rozhodli o zapojení města do dotačního programu My v tom Jihočechy nenecháme, který spočívá v jednorázovém finančním příspěvku pro rodiny s dětmi a seniory. Žádosti o příspěvek bude městský úřad přijímat od 1. října do 30. listopadu 2022.

V rámci dotačního programu My v tom Jihočechy nenecháme II, který vyhlásil Jihočeský kraj, bude město Český Krumlov vyplácet příspěvek občanům jako jednorázovou podporu v aktuální ekonomické krizi. Dotace se týká rodin s dětmi do dovršení 3 let, rodin s dětmi pobírajícími příspěvek na péči do 8 let a osob, které pobírají starobní a invalidní důchody při splnění dalších podmínek.

Výše podpory na dítě činí 4 tisíce korun za podmínky, že čistý měsíční příjem v rodině není více než 13 tisíc korun na osobu. 4 tisíce korun je také částka pro důchodce, kteří žijí samostatně a jejichž příjem je maximálně 16 tisíc korun. Pokud žijí důchodci ve společné domácnosti, činí výše podpory 3 tisíce korun na každého člena. Zde je podmínka výše čistého měsíčního příjmu na jednoho člena této domácnosti 12 tisíc korun. Tato jednorázová podpora se týká pouze lidí s trvalým pobytem na území města.

 „Město všechny přiznané podpory předfinancuje ze svého rozpočtu a následně získá zpětně část dotace od Jihočeského kraje. U dotace určené pro poživatele starobních a invalidních důchodů bude polovinu dotace hradit město ze svého rozpočtu,“ říká starosta Dalibor Carda.

Žádosti lze podávat osobně na Městském úřadu na Odboru sociálních věcí a zdravotnictví od 1. října do 30. listopadu 2022, a to vždy v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 hodin. Žádosti musí být podané na předepsaném formuláři města, který bude k dispozici na webu v příštím týdnu. S dotazy se mohou obyvatelé obracet také na infolinku na tel: 778 711 847.  

Veškeré informace a detailní podmínky pro získání příspěvku jsou k dispozici ZDE.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: