aktualizováno 29. 8. 2012

Upozornění zdravotně postiženým občanům

aktualizováno 29.08.2012

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Český Krumlov tímto upozorňuje zdravotně postižené občany, kteří jsou držiteli průkazu ZTP s výjimkou postižených úplnou nebo praktickou hluchotou, nebo průkazu ZTP/P a mají k tomuto průkazu uvedeným odborem vydáno zvláštní označení na motorové vozidlo (modré označení se znakem vozíčkáře s označením AA a pětimístné číslo) na následující skutečnost:

- zvláštní označení typu AA na motorové vozidlo je platné pouze do 31. 12. 2012 a je nutné jej do uvedeného data vyměnit za nový typ, a to parkovací průkaz, který lze používat v rámci celé Evropské unie.

Výměna zvláštního označení:

  • výměnu zvláštního označení motorového vozidla pro osobu těžce zdravotně postiženou provádí Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu, pracoviště Kaplická 439, Český Krumlov, tel. 380 766 404;
  • k výměně je nutné předložit občanský průkaz, průkaz ZTP nebo ZTP/P, původně vydané zvláštní označení motorového vozidla a 1 ks fotografie aktuální podoby držitele zvláštního označení.

U nezletilých osob je nutné předložit rodný list. U osob, které byly zbaveny způsobilosti k právním úkonům, doklad o ustanovení opatrovníka.

Upozorňujeme, že je nutná osobní účast osoby, u které dochází k uvedené výměně.
Osobní účast se nevyžaduje pouze u osob nezletilých, nebo zbavených způsobilosti k právním úkonům.

Doporučujeme občanům, aby k výměně zvláštního označení využívali úředních hodin a to :

PO, ST: 7.30 - 11.00 a 12.00 - 17.00

ÚT, ČT, PÁ: 7.30 - 8.30

Nabádáme důrazně všechny občany, kterých se výměna zvláštního označení motorového vozidla týká, aby nenechávali jeho výměnu až na konec roku 2012. Vyhnou se tak zbytečnému stresu a dlouhému čekání ve frontách.

S případnými dotazy se prosím obracejte na pracovníky Odboru sociálních věcí a zdravotnictví, viz kontaky na stránce Odboru zde.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: