aktualizováno 18. 10. 2012

Obnova zábradlí v ulici 5. května v Českém Krumlově

aktualizováno 18.10.2012

O projektu

Název: Obnova zábradlí v ulici 5. května v Českém Krumlově
Místo realizace: ulice 5. května, Český Krumlov
Investor projektu: město Český Krumlov
Zhotovitel stavby: Služby města Český Krumlov s.r.o., Domoradice 1, 381 01 Český Krumlov, IČ: 25151321
Stav projektu: realizace dokončena
Termín realizace: září 2012
Celkové výdaje projektu: 318.869,- Kč
Celková výše podpory: 200.000,- Kč
Poskytovatel podpory: Jihočeský kraj - GP Podpora zřízení bezpečnostních prvků na pozemních komunikacích

Popis projektu a jeho realizace

V letošním roce byl realizován za přispění finančních prostředků z grantů Jihočeského kraje projekt výměny stávajícího a bezpečnostním předpisům nevyhovujícího dvoumadlového ocelového zábradlí v ulici 5. května (silnice II/160) podél chodníku na břehu řeky Vltavy za silničním mostem na Plešivci směrem na Větřní. Stávající ocelové zábradlí (značně zkorodované a deformované) bylo odstraněno a nahrazeno novým zábradlím z ocelových trubek žárově zinkovaných s protikorozní ochranou. Současně byly provedeny související stavební práce na tělese chodníku (nové obruby z parkových obrubníků BEST LINEA I., obnova živičného krytu podél obrub). Nově zřízené zábradlí v délce 150 m navazuje na stávající zábradlí na mostu ev. č. 160-001. Cílem tohoto projektu bylo obnovení záchytné funkce zábradlí a zajištění bezpečnosti chodců, procházejících po chodníku podél Vltavy. Tato ulice sloužící jako spojnice mezi hojně navštěvovaným kempem pro vodáky ve Spolí a centrem města je především v letních měsících velmi frekventovaná. Zajištění bezpečnosti chodců bylo nezbytností. Stavební práce provedla společnost Služby města Český Krumlov, s. r. o. Výdaje na realizaci projektu dosáhly celkové výše 318 tisíc Kč. Z finančních prostředků Jihočeského kraje získalo město dotaci na realizaci projektu ve výši 200 tisíc Kč.

Na koho se obrátit

Dynamicky obsah 

Fotogalerie

 

Související odkazy

    Projekt "Obnova zábradlí v ulici 5. května v Českém Krumlově" vznikl za finančního přispění Jihočeského kraje v rámci grantového programu "Podpora zřízení bezpečnostních prvků na pozemních komunikacích".

    Jihočeský kraj - logo (250)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: