aktualizováno 7. 11. 2012

Kronika města Český Krumlov

Únor 2011

Seskupení Proradost odehrálo představení Adéla ještě nevečeřela před otáčivým hledištěm.Další představení seskupení Proradost

Českokrumlovské seskupení hrajících neherců Proradost připravilo na začátek února (letos to bylo 12. 2.) divadelní představení. Již tradičně jej odehráli před otáčivým hledištěm, které bylo zaplněno do posledního místečka. Řada diváků proto musela výborné představené zhlédnout ve stoje. Počasí přálo, na zahřátí se opět podával horký čaj nebo čaj s rumem, bavili se všichni – diváci i herci. Komedie Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela byla vtipně aktualizována o krumlovské reálie, v některých výstupech se objevili i samotní majitelé či zaměstnanci místních hospůdek.


Badminton

Na Mistrovství České republiky v Přerově vybojovali Českokrumlovští čtyři cenné medaile. Zkušená Hana Milisová získala bronzové medaile ve čtyřhře a smíšené čtyřhře. Bronz získal i Pavel Florián ve dvouhře mužů, ve dvouhře žen zabodovala Martina Benešová ziskem stříbrné medaile. V krajském přeboru žáků I. třídy drží suverénně první místo českokrumlovské áčko.

Nezaměstnanost

Počet nezaměstnaných v českokrumlovském regionu neklesá, v lednu naopak překročil dosavadní historické maximum. Na konci ledna evidoval Úřad práce v Českém Krumlově 4 222 uchazečů o práci, mezi nimiž je i 586 nových. Nezaměstnanost na Českokrumlovsku tedy dosáhla 12 %, což je nejvíce v Jihočeském kraji.

Výstava Příběh města Český Krumlov v Regionálním muzeu pokračujeVýstava Příběh města Český Krumlov v Regionálním muzeu pokračuje

Druhá část výstavy Příběh města Český Krumlov (Jak se žilo v Českém Krumlově od r. 1945 až do současnosti) byla otevřena slavnostní vernisáží 23. února 2011. Expozice nabízí až 2300 dobových fotografií, 900 dokumentů a 120 originálních archiválií, nepřeberné množství muzejních exponátů a dalších předmětů. První část výstavy navštívilo více než 4000 lidí. Dá se předpokládat, že o druhou část výstavy bude minimálně stejný zájem, mimo jiné i proto, že mnoho vystavených předmětů si návštěvníci pamatují.

 

Komise rady města

Rada města zřídila devět komisí a jmenovala jejich členy a předsedy. Novinkou je, že se radní rozhodli dát možnost navrhnout za členy komisí i odborníky mimo stranické struktury koaličních partnerů. Podle toho, že nominací bylo 116, lze usuzovat, že občané mají zájem o veřejné dění a snaží se ho tak ovlivňovat. 

Aktualita z 21. února 2011 - Rada města zřídila komise a jmenovala členy

Ukončení protestní akce Děkujeme, odcházíme

Protestní akce, v níž lékaři vyjadřovali svoji nespokojenost s finančním oceněním, se dotkla i nemocnice v Českém Krumlově. Ve výpovědi bylo 23 lékařů, což je zhruba třetina. V únoru byla protestní akce ukončena. V českokrumlovské nemocnici byla většina výpovědí lékařů stažena a téměř všichni se vrátili na svá místa. Dva z nich pravděpodobně výpověď dodrží a nevrátí se.

Pub Animals

V pražské Incheba Areně získala českokrumlovská skupina Pub Animals prestižní cenu Anděl v kategorii ska a reggae za debutové album Safar-i. Osmičlenná formace, která začínala před pěti lety v českokrumlovské hasičárně, dosáhla na hlavní české ocenění.

ZUŠ

Odhalením nové pamětní desky na budově ZUŠ vyvrcholily oslavy 230. výročí založení jejího založení. Krumlovská ZUŠ je nejstarší základní uměleckou školou v Čechách. V budově Kostelní 162, kde umělecká škola sídlí, se vyučuje od roku 1410. Po odhalení desky následovala přednáška o historii školy. O hudební program se postaral pěvecký sbor Medvíďata Lukáše Holce a žesťové kvarteto žáků ZUŠ pod vedením Pavla Havlíka.

Počasí

První únorové dny byly velmi chladné. Teplota se držela pod bodem mrazu i přes den. K mírnému  oteplení došlo první víkend a sníh začal pomalu odtávat. Druhý únorový týden už byl výrazně teplejší, 7. února padl v Českých Budějovicích teplotní rekord. V Českém Krumlově teploměr ukazoval 14 °C. Stejný ráz počasí vydržel až do následujícího víkendu.  Následující týden bylo v noci maximálně mínus 3 °C, ve dne se teplota držela mírně nad nulou. Na sobotu 19. února napadl do rána sníh (asi 2 cm) a vzhledem k teplotě kolem nuly zůstal ležet. Vrátily se mrazy. Noční teploty trhaly únorové rekordy, uprostřed týdne naměřili mínus 20 °C. K mírnému oteplení došlo o posledním únorovém víkendu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: