aktualizováno 7. 11. 2012

Kronika města Český Krumlov

Prosinec 2011

Turistická publikace

Českokrumlovští turisté spolu s turisty z Horního Rakouska vydali nevelkou publikaci Vltavsko – Dunajská cesta, která je průvodcem po této turistické trase. Autory publikace jsou Petr Resch z českokrumlovského odboru Klubu českých turistů START a Wolfgang Wittmann z rakouského Alpského klubu. Průvodce umožní putování v délce osmdesáti kilometrů z Českého Krumlova až do Lince.

Rockeři pro nemocnici

Organizátoři Omniplast rockové ligy, jejíž finále se uskutečnilo v září v zahradách pivovaru Eggenberg, darovali českokrumlovské nemocnici šest tisíc korun na nákup monitorů dechu. Tyto přístroje dokážou zachránit život dítěte.

Musica divina

Českokrumlovský sbor Musica divina se začátkem prosince zúčastnil šestého ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby v Bratislavě. Smíšený pěvecký sbor z Českého Krumlova, řízený sbormistryní Zdeňkou Litvanovou, přednesl skladby Agnus Dei od Pompea Canniciariho, Ave Maria Gustava Zabyho, Otčenáš od Nikolaje Nikolajeviče Kedrova a české a moravské koledy ve sborových úpravách. V kategorii komorní sbory dospělých do čtyřiadvaceti zpěváků se Musica  Divina umístila v Bronzovém pásmu.

DDM slavil čtyřicet let

Čtyřicáté narozeniny oslavil v pátek 9. prosince Dům dětí a mládeže. V Městském divadle se před hledištěm praskajícím ve švech představilo na 200 účinkujících. Zájem o vystoupení byl mimořádný, stejně mimořádné byly i zážitky z oněch vystoupení. Šikovné děti, schopní a nadšení vedoucí kroužků, úspěšná ředitelka Jaroslava Löblová. Nezbývá než popřát, ať se jim daří i nadále.

Obrazový rukopis Liber depictus, Český Krumlov 1. polovina 14. stoletíStředověký rukopis

Od pondělí 12. prosince do pátku 23. prosince mohou návštěvníci Mincovny na druhém nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov obdivovat výjimečnou středověkou knihu z rožmberské rezidence Krumlovský obrazový kodex. Kniha zvaná Liber depictus pocházející z krumlovského kláštera minoritů a klarisek patří k řadě vzácných památek, které za různých okolností opustily Český Krumlov. Kniha Liber depictus byla v 18. století převezena do Vídně a dodnes je uložena v Rakouské národní knihovně. Faksimile knihy pro krumlovskou výstavu poskytl Ústav dějin umění Akademie věd České republiky.Zemřel Václav Havel

V neděli 18. prosince zemřel bývalý prezident Československé a později České republiky Václav Havel. Jeho zdravotní stav nebyl delší dobu příliš dobrý (přesto se ještě začátkem prosince setkal se svým přítelem dalajlámou). Tato smutná událost hluboce zasáhla většinu lidí nejen u nás, v České republice. Na dny 21. – 23. prosince byl vyhlášen státní smutek, poslední rozloučení se konalo v pátek 23. prosince. Po jednadvaceti letech se v Českém Krumlově neuskutečnil Živý betlém. Místo toho proběhl na náměstí neformální pietní akt za zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla.

Aktualita z 20. prosince 2011 - Uctění památky Václava Havla

Počasí

Trvalo teplé počasí z konce listopadu. První víkend dosáhly denní teploty k 10 °C, svítilo sluníčko, v neděli začal foukat vítr. Ten přinesl v noci na pondělí a v dalších dnech spoustu deště. V následujícím týdnu srážky ustaly, bylo stále relativně teplo. V noci klesala teplota pod nulu jen výjimečně, přes den se pohybovala v rozmezí od 2 do 10 °C. Obloha byla zatažená. V dalším týdnu bylo sucho, pršet začalo až v pátek. V sobotu občas proletoval sníh, chvílemi i vykouklo sluníčko. Mimořádně teplé a poměrně suché počasí vydrželo až do posledních dnů roku 2011.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: