aktualizováno 20. 12. 2011

Uctění památky Václava HavlaVáclav Havel při návštěvě Českého Krumlova 25. ledna 2002

aktualizováno 20.12.2011

V neděli 18. prosince 2011, ve věku 75 let, zemřel bývalý prezident, dramatik a humanista Václav Havel.

V souvislosti s jeho úmrtím vyhlásila vláda České republiky třídenní státní smutek. Ve dnech smutku od středy 21. prosince do pátku 23. prosince 2011 budou na státních a veřejných budovách viset vlajky na půl žerdi, zavřena budou kasina a sázkové kanceláře. Zároveň budou zrušeny některé plánované kulturní akce.

Vzhledem k státnímu smutku bylo rozhodnuto neuskutečnit českokrumlovskou akci Živý betlém, která byla naplánována na pátek 23. prosince.

"Václav Havel dovedl nejen náš stát, ale přímo i naše město zpět do společenství demokratických a celosvětově významných aktérů. Zápis Českého Krumlova na Seznam světového dědictví UNESCO byl pro něj, stejně jako pro nás, velkým dnem. Dokonce tehdy pozval zástupce města k sobě na Pražský hrad. Ve své funkci pak navštívil Český Krumlov celkem pětkrát a vždy to pro naše město byla výjimečná událost," uvedl starosta Dalibor Carda spolu s místostarostkou Jitkou Zikmundovou. Vedení města Český Krumlov zároveň vyjádřilo pozůstalým hlubokou soustrast.

Občané mají možnost uctít jeho památku formou smuteční kondolence.

Kondolenční kniha je umístěna od úterý 20. prosince do čtvrtka 22. prosince v čase od 9 do 17 hodin jednak v budově Infocentra Český Krumlov na náměstí Svornosti, jednak ve stejných dnech v čase běžných úředních hodin také v budově Městského úřadu Český Krumlov v Kaplické ulici.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: