aktualizováno 2. 2. 2012

Kronika města Český Krumlov

Listopad 2010

Výstava Bible včera, dnes a zítra

Putovní výstava Bible včera, dnes a zítra zavítala ve dnech 1. - 11. listopadu do Českého Krumlova. V místní knihovně si mohli zájemci prohlédnout více než 150 exponátů pro dospělé, mládež i děti v bezmála 80 jazycích včetně češtiny. Nejstarší Bible, které mohli návštěvníci zhlédnout, pocházejí z let 1549 a 1556. Kromě nich byly vystaveny i kancionály, modlitební knížky, obrázkové Bible, biblické příběhy pro děti a mládež, různé mapy apod. Světovým unikátem je Bible v 66 jazycích - každá biblická kniha v jednom jazyce včetně češtiny. Na výstavě také vzniká ruční přepis Bible - zapojit se mohl kdokoli.


Egon Schiele Art Centrum - celkový pohledNové expozice v Egon Schiele Art Centru

V pátek 5. listopadu se v Egon Schiele Art Centru uskutečnila vernisáž prací (sochy, objekty, kresby) Evy Kmentové Stopy v krajině a Helgy Philippe (obrazy, objekty) Poezie logiky. Současně byl prezentován grafický soubor č. 164 z r. 1917 Egona Schieleho.


Ocenění dárců krve

Českokrumlovský Český červený kříž ocenil letos 128 bezplatných dárců krve z Českokrumlovska. Ocenění dostali dárci během slavnostního večera v Jízdárně českokrumlovského zámku. Bronzovou medaili získalo 49 dárců, kteří poskytli svou krev 10x. Stříbrnou obdrželo za 20 odběrů 50 dárců. Zlatou medaili si odneslo 27 dárců za 40 odběrů. Uděleny byly i dva zlaté kříže. Za 80 odběrů ho dostal Jaroslav Veselý z Velešína a za 120 odběrů Petr Šandera z Českého Krumlova.

Aktualita z 4. listopadu 2010 - Ocenění dárců krve

Festival vojenských filmů

Třetí ročník Festivalu vojenských filmů byl zahájen 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut vzpomínkovým aktem u pomníku v českokrumlovském parku. Zájemcům nabídl pestrou škálu tématických snímků, ale také výstavy, koncert nebo divadelní představení. Festival vyvrcholil Plesem veteránů v Hotelu Růže.

Program Festivalu vojenských filmů zde.

První zasedání nového zastupitelstvaBývalý starosta Luboš Jedlička a nový starosta Dalibor Carda

V pátek 12. listopadu se v Prokyšově sále konalo zasedání, při němž došlo k volbě vedení radnice a volbě nového starosty. Novým starostou byl zvolen Dalibor Carda, který převzal starostenský řetěz a klíče od města od odstupujícího starosty Luboše Jedličky. Z nově sestavené koalice ČSSD, TOP 09, Nezávislých a Zelených a KDU-ČSL vzešla i rada města a byl obsazen post místostarosty. Stala se jím opět Jitka Zikmundová. Radními byli do sedmičlenné rady zvoleni ještě Rudolf Vejskrab a Jindřich Florián za ČSSD, Tomáš Zunt a Martin Lobík za TOP 09 a Josef Hermann za KDU-ČSL.


Sdružení Proradost slavilo 15. narozeniny

Českokrumlovské seskupení Proradost odehrálo 13. listopadu v unikátním prostředí barokního divadla dvě představení hry podle filmu Adéla ještě nevečeřela. Hlediště bylo zaplněné nejen sympatizanty herců, ale i příznivci dobré zábavy a legrace. O tu skutečně nebyla nouze, zvláště pak, když byl text aktualizován o českokrumlovské reálie nebo když se mezi účinkujícími objevili skuteční majitelé a provozovatelé zmíněných zařízení. Oslava patnáctých narozenin se opravdu vydařila.


Dětská Porta

Už 14. ročník Krumlovské dětské Porty uspořádal Dům dětí a mládeže spolu s Městským divadlem za přispění města. Průvodcem pořadu byl člen legendární skupiny Nezmaři Jim Drengubák. Ve čtrnácti vystoupeních se představilo 34 účinkujících ze tří okresů - Český Krumlov, České Budějovice a Písek. Celorepublikové finále se bude konat ve dnech 4. - 6. února 2011 v Praze v Divadle Za Plotem.


Dobročinný bazar pro zvířata

První dobročinný bazar pro zvířata se uskutečnil 20. listopadu ve Vlašském dvoře. Připravilo ho sdružení SOS Animal. Výsledek z bazaru jde na konto tohoto sdružení a bude využit na pomoc němým tvářím.

Více o sdružení SOS Animal zde.


Zahájen provoz Informačního centra pro seniory

Občanské sdružení ICOS zahájilo provoz Informačního centra pro seniory. Toto centrum zajišťuje pro zájemce z řad starších občanů informace z oblasti sociální, volnočasové, kulturní a vzdělávací. Otevřeno je v úterý a ve čtvrtek od 9 do 11 hodin v budově bývalých jeslí na Špičáku. Zájemcům jsou k dispozici dvojice dobrovolníků, kteří pomáhají při ideální realizaci požadavků klienta. Seniorům je k dispozici schránka na vzkazy a dotazy, na inzertní nástěnce je možné umístit jakýkoliv inzertní materiál zdarma. Dobrovolníci spravují i internetové stránky. Zájemci na nich mohou najít informace o aktuálním dění i aktivitách, které souvisejí se zaměřením infocentra.

Více o činnosti sdružení ICOS zde.


První zasedání rady města

Na svém prvním zasedání v novém složení schválili radní jednomyslně, že se bude pokračovat v projektu revitalizace městských klášterů. Projekt by měl přinést do města zhruba 325 milionů korun z Integrovaného operačního programu určených na opravu klášterů minoritů a klarisek. Zároveň odsouhlasili převod majetku, který v tomto areálu patří Českokrumlovskému rozvojovému fondu, na město. Nejpozději do 1. ledna 2011 by mělo mít tuto část ve vlastnictví město, aby se veškeré výdaje už účtovaly do řádně evidovaného majetku města. Krumlov tak bude moci čerpat evropské dotační peníze, které jsou určeny výhradně na opravu klášterů.


Střelecká soutěž Krumlovský medvěd

Sobotního 12. ročníku klání Krumlovský medvěd se 20. listopadu zúčastnilo 88 soutěžících. Tím, že se opět po roce rozhodli otestovat přesnost své mušky na policejní střelnici ve Vyšném a zaplatili startovné, přispěli na dobroty pro českokrumlovské zámecké medvědy. Šestnáct soutěžících startovalo v kategorii jednotlivců, ostatní se rozdělili do 18 družstev, která tvořili tři muži a jedna žena.


Hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu, náměstí Svornosti Český Krumlov, listopad 2010Program letošního adventu

Od pátku 26. listopadu byl na českokrumlovském náměstí Svornosti vánoční jarmark s nabídkou řemeslných výrobků a tradičního vánočního zboží. V sobotu 27. listopadu byl na českokrumlovském náměstí Svornosti slavnostně zahájen Krumlovský advent. Hudebně poetické otevření adventu bylo spojeno se slavnostním rozsvícením nádherného vánočního stromu. Zúčastněným požehnal P. Pícha za církev římsko-katolickou a P. Braný za československou církev husitskou. Za město promluvila místostarostka Jitka Zikmundová a nový starosta Dalibor Carda. Hudební doprovod zajistil Městský pěvecký sbor Perchta.

 

Aktualita u 25. listopadu s programem akce - Českokrumlovský advent a Vánoce

Fotogalerie akce zde.


Počasí

Začátek listopadu se vydařil. Ranní mlhy se dříve či později rozplynuly, přes den bylo slunečno a teploty přes den přesahovaly i 15 °C. O víkendu se opět oteplilo, a to tak, že byly překonány dlouhodobé teplotní rekordy. V pátek 12. listopadu bylo v Českých Budějovicích naměřeno plus 20 °C. Stejně teplo bylo i o následujícím víkendu. V následujícím týdnu začalo intenzivně pršet a ochladilo se. V dalším týdnu pršelo v nižších polohách, koncem týdne se déšť změnil ve slabé sněžení. K razantnímu ochlazení došlo ze soboty 27. na neděli 28. listopadu, kdy ranní teplota klesla na mínus 10 °C. Následující pondělí nastaly první problémy na silnicích, protože nejen do jižních Čech doslova vtrhla pořádná zima. Kalamita přišla ve středu 1. prosince. Kolem poledne začal proletovat sníh, během hodiny nastala bílá tma a doprava v Českém Krumlově totálně zkolabovala. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: