aktualizováno 30. 11. 2010

Českokrumlovský advent a Vánoce

aktualizováno 25.11.2010

Tradiční oslava adventu a blížících se Vánoc vstoupí do Českého Krumlova již 26. listopadu. Na náměstí Svornosti otevře již zítra vánoční víkendový jarmark s nabídkou řemeslných výrobků a tradičního vánočního zboží. Atmosféru víkendů zpříjemní hudební vystoupení kapely Lakomá Barka, Kapka a dalších krumlovských muzikantů. Českokrumlovský advent bude oficiálně zahájen v neděli 28. listopadu v 17 hodin, kdy českokrumlovští duchovní a starosta města Dalibor Carda slavnostně rozsvítí vánoční strom. Letos se na českokrumlovském náměstí Svornosti tyčí krásný dvanáctimetrový smrk z lesů mezi Slavkovem a Mezipotočím. Vánoční výzdoba v Českém Krumlově bude obdobná jako v loňských letech - světelné ornamenty na příjezdových cestách a staročeská výzdoba v centru města. Po Mikuláši budou po městě rozvezeny i oblíbené malé stromečky ozdobené ručně dělanými ozdobami.

Pestrý program s pohodovou vánoční atmosférou může ochutnat každý, kdo zavítá do centra města během některého z adventních víkendů. Do adventního programu přispívají svým dílem občané města Český Krumlov, občanská sdružení, soubory, kulturní a vzdělávací instituce a další pořadatelé kulturních a společenských akcí. Jako každý rok, tak i letos, je hlavní program připravován na adventní neděle. Během první z nich bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na náměstí, druhá přivede do centra Mikulášskou nadílku, třetí neděle bude ve znamení společného zpívání u vánočního stromu a poslední přiveze Ježíškovu poštu a Ježíškův poštovní úřad u zlatého anděla. Před nedělním programem na náměstí zve Městské divadlo děti i jejich rodiče na pohádková představení v divadle.

V programu krumlovského adventu nebudou chybět ani Psí Vánoce 18. prosince v městském útulku, kam mohou děti i dospělí přinést krmení nebo finanční dar pro opuštěná zvířata. V předvečer Štědrého dne se na náměstí odehraje biblický živý obraz se zpěvy vánočních koled - Živý betlém. A na Štědrý den proběhne již dvacátý ročník Medvědích Vánoc na zámku.

Rozpočet adventního programu byl letos snížen téměř na polovinu. Z loňských výdajů 723 tisíc Kč by se mělo v letošním roce dosáhnout 365 tisíc Kč. Příjmy zůstávají na podobné úrovni - 198 tisíc Kč. Město Český Krumlov ušetří zejména na oslavě Silvestra, kdy na náměstí nebude oficiální program - diskotéka a ohňostroj. Dalším zdrojem úspor je využití rekvizit z loňských let a zapojení místních spolků podporovaných z grantových programů do programu adventu v Českém Krumlově. Na vánoční výzdobu města vyčlenilo město Český Krumlov ze svého rozpočtu částku kolem 300 tisíc Kč.

Kompletní program adventu a Vánoc v Českém Krumlově najdete v druhé příloze níže, je zveřejněn také na www.ckrumlov.cz/advent2010.

Město Český Krumlov děkuje partnerům za finanční podporu programu. Velké díky patří generálnímu partnerovi národnímu podniku Budějovický Budvar a hlavnímu partnerovi České centrále cestovního ruchu - CzechTourism. 

Generální partner:

Budvar - logo (300) 

Hlavní partner:

Logo - Česká centrála cestovního ruchu "150"

Program adventu a Vánoc v Českém Krumlově 2010

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: