aktualizováno 5. 5. 2011

Kronika města Český Krumlov

Duben 2008

Kronika města (duben 2008) - Webové stránky SHZ Český KrumlovČeskokrumlovský zámek

Nové internetové stránky zprovoznil minulý týden českokrumlovský zámek. Zájemci si je mohou prohlédnout na adrese www.zamek-ceskykrumlov.eu. Stránky obsahují komplexní informace o expozicích, historii, včetně ceníku, plánků či panoramatických fotografií.

Oficiální webové stránky SHZ Český Krumlov

Egon Schiele Art Centrum

V pátek 4. dubna se uskutečnila vernisáž v Egon Schiele Art Centru. Návštěvníci si mohli prohlédnout tradiční čínskou krajinomalbu, čínské novoroční obrazy s operními scénami nebo objekty, koláže, fotografie a plastiky architekta a sochaře Wang Hui a práce fotografa a grafika Tian Yonghua. Soubor fotografií Tváře za zdí nasnímal v Číně český fotograf Jindřich Štreit. V dalších prostorách vystavuje výtvarník Jiří Surůvka.

Aktualita ze dne 6. 4. 2008 - Slavnostní vernisáž výstav v Egon Schiele Art Centru

Egon Schiele Art Centrum

Kronika města (duben 2008) - Krumlovský hastrmanKrumlovský hastrman

V sobotu 5. dubna 2008 se v Českém Krumlově uskutečnil zimní závod v ploutvovém plavání. Závodníci museli překonat dva jezy, přeběhnout Myší dírou a doplavat do cíle. Závodů se zúčastnili i záchranáři z Rakouska a Bavorska.

Aktualita ze dne 30. 3. 2008 - Hastrman v Českém Krumlově

Aktualita ze dne 22. 4. 2008 - Mezinárodní závod v ploutvovém a zimním plavání

3. ročník Krumlovského hastrmana (výsledky, fotogalerie)

Jeden svět

Čtyřdenní festival dokumentárních filmů o lidských právech byl v Českém Krumlově zahájen 9. dubna. Spolupořadateli jsou společnost Člověk v tísni, filmový klub Jeden svět při Gymnáziu a Centrum pro pomoc dětem a mládeži. Letos byl věnován nositelce Nobelovy ceny míru Aun Schan Su Ťian a lidem v Barmě, kteří jsou utlačováni tamním vojenským režimem.

Festival Jeden svět

Modré barety

Tradiční setkání účastníků mírových misí se uskutečnilo 12. dubna 2008 u děl zámecké gardy. Návštěvníci si mohli projít vinný archiv Modrých baretů nebo výstavu velkoformátových barevných fotografií, která přibližuje současnou armádu veřejnosti a ukazuje její působení v zahraničních misích po celém světě.

ZUŠ

V minulém týdnu proběhlo v Písku krajské kolo Národní soutěže žáků základních uměleckých škol ve hře na housle, v němž se sešlo přes padesát výborných houslistů z jihočeských ZUŠ. Petra Kubáková a Veronika Modlitbová získaly 1. místa ve svých kategoriích (II. a VII. kategorie), Kristýna Lachová, Alžběta Holcová. Josef Čížek a Veronika Bártová získali druhou cenu (I., II. a VII. kategorie). Eva Nepivodová získala druhou cenu ve IV. kategorii. Samuel van Overloop, František Hutner a Martina Petrouová se po vítězství v sólové hře na akordeon ve Vimperku připravují do národního kola.

Základní umělecká škola Český Krumlov

Galerie Art u sv. Jošta

Výtvarník Gustav Fifka představil novou kolekci keramických plastik, tentokrát zaměřenou na rekreační sport. Autor ukazuje, že se hlínou dají ztvárnit výjevy ze sportovního života. Jeho figurky hrají tenis, fotbal, stoupají na vrcholy hor, jezdí na kole a na koni. Sám autor má osobní vztah nejen k Českému Krumlovu, ale i ke sportu (hrál fotbal za Český Krumlov v době, kdy zde vykonával základní vojenskou službu).

Databáze dlužníků

Českému Krumlovu dluží lidé 16 miliónů korun. Radní si nechali předložit analýzu stavu a hodlají radikálně zasáhnout. Přijali harmonogram postupu při vymáhání těchto pohledávek, včetně návrhů na soudní žaloby, exekuce, upomínky, dohody o splátkách. Harmonogram bude město naplňovat v postupných krocích do října letošního roku. Nedoplatky jsou prakticky ve všech oblastech, nejčastěji v oblasti odpadu, obecních bytů nebo pokut. Radní chtějí vytvořit databázi dlužníků, a pokud bude někdo takový chtít od města něco koupit, pronajmout nebo se třeba přihlásit do výběrového řízení, nebude mít šanci.

Kronika města (duben 2008) - Hasičský záchranný sborHasičský záchranný sbor

Poslední dubnový týden oslavili českokrumlovští hasiči padesáté výročí založení profesionální požární jednotky v Českém Krumlově. Na náměstí předvedli historickou i současnou techniku a dovednosti při záchraně osob jak z hořících budov, tak i z havarovaného automobilu.

Aktualita ze dne 10. 4. 2008 - Oslava 50 let profesionálního hasičského sboru v Českém Krumlově

Aktualita ze dne 23. 4. 2008 - Hasiči oslaví 50. výročí

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje

Městské muzeum

EURO INDIANS je název nové výstavy v Regionálním muzeu. Vernisáž proběhla velmi zajímavě a netradičně v sobotu 26. dubna 2008. U muzea vyrostlo týpí, u něhož, za doprovodu bubnů, zpívali členové severočeského indiánského sdružení Oyate Waziata. Pracovníci muzea Jiří Chládek a Jan Račák jsou nejen euroindiány a dávnými kamarády, ale hlavně autory výstavy samé. K vidění jsou indiánské hudební nástroje, ozdoby, dýmky, zbraně, ošacení zdobené krásnou korálkovou výšivkou, fotografie a další věci.

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Kronika města (duben 2008) - Kouzelný KrumlovKouzelný Krumlov

V úterý 29. dubna začala třídenní oslava jara, lásky, dětského úsměvu a zábavy. Oslavy zahájila vernisáž výstav Divadlo očima dětí a UNESCO 2007 v budově městského úřadu v Kaplické ulici. Ve středu 30. dubna bylo připraveno čarodějnické odpoledne se soutěží o nejlepší kostým, Krumlovský veletrh a společné stavění májky. Lákadlem byl i festival ZUŠ, který představil hudební tělesa, která na ZUŠ existují. Večer prošel městem lampiónový průvod . 1. máje odpoledne otevřela řada galerií své brány a pozvala návštěvníky k prohlídkám zdarma. Vpodvečer se konala v Pohádkovém domě vernisáž obrazů Zdeňka Věrčáka.

Aktualita ze dne 7. 4. 2008 - Kouzelný Krumlov přivítá jaro

Aktualita ze dne 4. 5. 2008 - Kouzelný Krumlov přivítal jaro - fotogalerie

Program akce Kouzelný Krumlov 2008

Počasí

Dubnové počasí začalo aprílově: chvílemi svítilo sluníčko, občas se přehnal mrak, místy pršelo, někdy i proletoval sníh. Noční teploty se udržovaly kolem nuly, denní nepřesahovaly 10° C. Ve druhém dubnovém týdnu se oteplilo, 9. dubna ukazoval teploměr až 15° C. V dalších týdnech se aprílový ráz počasí nezměnil. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: