aktualizováno 2. 10. 2018

Práce na rekonstrukci si vyžádá dočasný přesun autobusového nádraží

aktualizováno 2. 10. 2018

Autobusové nádraží v Českém Krumlově se na dva měsíce přestěhuje do provizoria na Špičáku. Toto opatření iniciuje, zajišťuje a financuje dodavatelská firma, která provádí rekonstrukci nádraží. Cestujícím přinese změna větší komfort a bezpečnost než při současném provozu za probíhající rekonstrukce terminálu. Po dobu změny bude na trase autobusové nádraží - Špičák fungovat pro cestující bezplatná doprava.

Doposud práce na rekonstrukci nového dopravního terminálu probíhaly s menšími omezeními souběžně s provozem autobusového nádraží. Některé technické a organizační komplikace však způsobily skluz v plnění harmonogramu. S tím se chce dodavatel stavby vypořádat zvýšenou intenzitou prací, která ovšem vyžaduje uvolnění prostoru celého staveniště. Proto se v rámci zajištění lepšího komfortu a bezpečnosti pro cestující přesunou od 8. října do 8. prosince 2018 všechny zastávky z autobusového nádraží do lokality Špičák.

Firma STRABAG a.s., která rekonstrukci provádí, připravuje souběžně kroky, aby zajistila cestujícím stejný komfort jako na autobusovém nádraží.

„Na Špičáku vzniknou další čtyři sdružené zastávky s celkovou kapacitou dvanácti autobusů, přesune se sem informační kancelář dopravců a přes Chvalšinskou ulici na silnici I/39 povede dočasný přechod pro chodce. Vše bude doplněno informačním systémem a zároveň bude zajištěna náhradní autobusová doprava na trase Špičák - nemocnice - městský úřad," vyjmenovává opatření Edita Novotná, tisková mluvčí firmy STRABAG a.s. V místě nových zastávek bude také fungovat prodloužený provoz WC s průběžnou celodenní údržbou.

Dobu, po kterou bude plocha autobusového nádraží uzavřena, současně využije Českokrumlovský rozvojový fond k úpravám stávající nádražní budovy. Částečně bude vyměněno zasklení haly, dojde k úpravám elektroinstalace a vytápění objektu. Budou pořízeny nové lavice, koše a nápojové automaty. V neposlední řadě budou v hale osazeny digitální informační tabule.

S uvedením nových jízdních řádů od 9. prosince 2018 budou cestující využívat nové zastávky na krytých peronech na novém moderním dopravním terminálu.

Dodavatel stavby STRABAG a.s. se omlouvá cestujícím a občanům Českého Krumlova za vzniklé komplikace způsobené přesunem autobusových zastávek, za ruch a zvýšený pohyb a dopravu v lokalitě Špičák.

Mapa organizace dopravy na Špičáku

Mapa trasy náhradní autobusové dopravy

Jízdní řády náhradní autobusové dopravy a aktuální informace o dopravních změnách na autobusovém nádraží budou k dispozici na webových stránkách zde.

DALŠÍ INFORMACE:
Informační kancelář dopravců: 386 100 146
Infocentrum Český Krumlov: 380 704 622

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: