aktualizováno 5. 12. 2018

Upozornění cestujícím v souvislosti s rekonstrukcí autobusového nádraží

aktualizováno 5. 12. 2018

Aktuálně: Obnovení provozu autobusového nádraží Český Krumlov

V neděli 9. prosince 2018 se vrátí provoz autobusového nádraží v Českém Krumlově z provizorního místa na Špičáku zpět na původní adresu v Nemocniční ulici čp. 586, Horní Brána. Souběžně vstupují v platnost nové jízdní řády.

Cestujícím a dopravcům bude k dispozici v režimu předčasného užívání stavby hlavní krytý perón s devíti autobusovými zastávkami.

Otevřeny budou i pěší komunikace, a to jak směrem do centra města, tak k nemocnici. Dokončené je rovněž prostranství kolem nádražní budovy. Zprovozněn bude moderní informační systém centrálních tabulí včetně panelů na jednotlivých zastávkách.

V blízkém okolí nádraží stále probíhá stavba, což sebou přináší jistý diskomfort. Děkujeme předem cestujícím a dopravcům za shovívavost a pochopení!

Souběžně probíhá také oprava nádražní budovy, která by se do konce roku měla dočkat haly s novou čekárnou, informační služby a rekonstruovaných toalet. Hala bude vybavena nápojovými automaty a automaty rychlého občerstvení.

Aktuální informace k novým jízdním řádům najdete na www.idos.cz.

Oznámení o dočasném přesunu zastávek autobusového nádraží Český Krumlov do lokality Špičák

Z důvodu rekonstrukčních prací bude od 8. října 2018 do 8. prosince 2018 autobusové nádraží v Českém Krumlově přesunuto do lokality Špičák.

Firma STRABAG a.s., která rekonstrukci provádí, připravila souběžně kroky, které cestujícím zajistí vyšší komfort a bezpečnost než při dosavadním provizoriu v prostoru stavby autobusového nádraží.

V oblasti stávajících zastávek Český Krumlov - Špičák vzniknou další čtyři sdružené zastávky, bude zde k dispozici informační kancelář dopravců a přes Chvalšinskou ulici na silnici I/39 povede dočasný přechod pro chodce. Vše doplní informační systém pro cestující. V místě nových zastávek bude také fungovat prodloužený provoz WC s průběžnou celodenní údržbou.

NÁHRADNÍ DOPRAVA MEZI ŠPIČÁKEM, MĚSTSKÝM ÚŘADEM A NEMOCNICÍ

Z důvodu uzavření autobusového nádraží dodavatel stavby STRABAG a.s. zajistí zdarma pro všechny cestující provoz náhradní autobusové dopravy mezi zastávkou na Špičáku a nově vytvořenými zastávkami u Městského úřadu Český Krumlov v Kaplické ulici a u Nemocnice Český Krumlov.

S uvedením nových jízdních řádů bude od 9. prosince 2018 autobusové nádraží plně v provozu na původní adrese Nemocniční 586, Horní Brána, Český Krumlov.

Dodavatel stavby STRABAG a.s. se omlouvá cestujícím a občanům Českého Krumlova za vzniklé komplikace způsobené přesunem autobusových zastávek, za ruch a zvýšený pohyb a dopravu v lokalitě Špičák.

Mapa organizace dopravy na Špičáku

Mapa trasy náhradní autobusové dopravy

Jízdní řády náhradní autobusové dopravy

Kontakt

DALŠÍ INFORMACE:
Informační kancelář dopravců: 386 100 146
Infocentrum Český Krumlov: 380 704 622

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: