aktualizováno 24. 10. 2011

Kronika města Český Krumlov

Září 2009

Zimní stadion

Vedení Českého Krumlova se rozhodlo prodat svůj majetek - zimní stadion.  Za poslední roky do něj investovalo 32 milionů korun. Na zastřešení, chlazení, nové mantinely a rolbu. Vzhledem k současné hospodářské situaci bude nejspíš pro podobné investice volných peněz čím dál tím méně, náklady na chod a údržbu zřejmě neklesnou. Mezi variantami řešení situace je i varianta Zapojení privátního investora.

Jazzky Český Krumlov

11. ročník festivalu jazzové a alternativní hudby Jazz na konci léta byl zahájen ve středu 9. 9. koncertem formace Dva. Koncerty se konaly denně až do soboty 12. 9. Celý festival ukončil Luboš Andršt, mistr české jazzové a bluesové kytary.

Poděkování sportovcům

Starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička ocenil sportovce klubu SK Badminton za úspěšnou reprezentaci na Mistrovství České republiky družstev žáků do 15 let, které se uskutečnilo v květnu v Liberci. Ocenění získali: Lucie Černá, Jaromír Janáček, Jiří Novotný, Petr Janota, Dominik Koloucha, Dario Siviglia, Sabina Mílová, Nela Kavalírová, Ondřej Kotyza a Michal Jůzko. Oceněni byli i sportovci z klubu Vodních záchranářů Českého červeného kříže, kteří vzorně reprezentovali na Mistrovství republiky v záchranářském sportu. Jsou to: Kateřina Stropková, Natálie Berounská, Jan Kodým a Aleš Berounský. Tito sportovci obsadili první místo a získali titul Mistr České republiky.

Nezaměstnanost

S koncem prázdnin začalo přibývat lidí, kteří jsou bez práce. Počet volných míst je v současnosti pouze 102, nezaměstnanost se v regionu zvedla na 8,4 procenta.

Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival Český Krumlov 2009 v Českém KrumlověSvatováclavské slavnosti

V pátek 25. září začaly Svatováclavské slavnosti, plné folklóru a Václavů. Novinkou bylo „Balónové létání", kdy nad Českým Krumlovem přelétala flotila balónů. Menší problém nastal v okamžiku, kdy pořadatelé kvůli větru změnili místo startu a řada zájemců se o tom včas nedozvěděla. Pro děti bylo připravené Odpoledne s Jednotou v pivovarských zahradách, kde na děti čekaly hry, jako např. skákací hrady, trampolína, jízda na ponících, dětský koutek s divadelním představením. Podle odhadů navštívilo Český Krumlov přes pět tisíc lidí. Slavnostem přálo i krásné, až letní počasí. Velký úspěch měla i letos Noc otevřených muzeí a galerií.

 

Program akce Svatováclavské slavnosti 2009

Fotogalerie akce Svatováclavské slavnosti 2009

Kniha o Českém KrumlověKřest knihy Příběh města Český Krumlov (28. 9. 2009)

Součástí Svatováclavských oslav a především oslav 700 let města byl i křest knihy s názvem Příběh města. Kniha provází čtenáře slovem i obrazem historií Českého Krumlova od počátků po současnost. Textová část je doplněna archivními materiály a fotografiemi. Na sestavení knihy se podílel celý tým. Autory textu jsou: Václav Bedřich, Martin Jakab, Anna Kubíková, Věra Mašková, Jolande Minářová, Filip Putschögl, Sylva Wimmerová. Historické fotografie pocházejí z ateliérů Seidelových a Josefa Wolfa, současné fotografie dodali např. Lubor Mrázek, Aleš Motejl starší a mladší, Richard Nowak, Michal Tůma, Libor Sváček a tým redakce.

Aktualita z 25. září 2009 - Příběh města Český Krumlov

Počasí

Téměř celé září bylo poměrně teplo, krásné počasí pak vyvrcholilo mimořádně teplým a slunečným počasím v poslední dekádě měsíce.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: