aktualizováno 21. 10. 2011

Kronika města Český Krumlov

Červenec 2008

ZŠ Plešivec - budovaZŠ Plešivec

Byla zahájena rekonstrukce kuchyně ZŠ Plešivec, kde se vaří téměř pět set obědů denně nejen pro děti školy, ale i pro školu v Linecké a další strávníky. Dosavadní vybavení dosloužilo a navíc nesplňovalo požadavky hygieny. Rekonstrukce vyjdou na 22,7 milionů korun, dalších 7 milionů bude třeba na výměnu svítidel, rekonstrukce rozvodů elektřiny a vody, opravy v tělocvičně, učebně fyzika a chemie. Novinkou bude zcela nově vybudovaný bufet, ve kterém si budou moci děti nakupovat občerstvení.

Odkaz na internetové stránky ZŠ Plešivec

Bouda

V pondělí 7. července začala první z prázdninových akcí v Nízkoprahovém volnočasovém klubu Bouda pod názvem V Boudě proti nudě. Pro děti a mládež je přichystaná široká škála možností z oblasti řemeslně výtvarné činnosti a sportovních a jiných her.

Tři mušketýři na otáčivém hledišti

Úspěšná romantická komedie na motivy Dumasova románu se vrátila na otáčivé hlediště a je beznadějně vyprodaná, stejně jako mnoho dalších představení letošní sezóny. Zájemci o tzv. lístky na schody často čekají i tři hodiny před začátkem hry, aby mohli zažít představení v úžasném a neopakovatelném přírodním prostředí.

Badminton

Badmintonista SKB Český Krumlov Pavel Florián si vedl velmi dobře na mezinárodním mistrovství Ruska White Nights  Internacional Challenge Devátým místem v singlu si ve světovém žebříčku polepšil o osm míst, tj. na 110. místo na světě.

Festival staré hudby

17. ročník Festivalu staré hudby se vydařil a sklidil velký úspěch. Jednotlivá představení byla opravdu hojně navštěvovaná, protože nabídka koncertů byla skvělá. Na festival přijely zahrát soubory z Francie, Sýrie, úžasným zážitkem bylo vystoupení japonského tanečníka. Vynikající byl i společný koncert českokrumlovské kapely Kvinterna a syrsko-libanonského hudebního sdružení Zirab. Na programu byly křesťanské, židovské a arabské písně a soubory jejich společným provedením dokázaly, že hudba národy opravdu spojuje.           

Perchta přijatá starostou Lubošem JedličkouSbor Perchta

Městský pěvecký sbor Perchta se zúčastnil 26. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů v řecké Preveze a v konkurenci třinácti sborů z celého světa získal stříbrnou medaili.

Aktualita z 28. července 2008 - Úspěch Perchty na mezinárodní pěvecké soutěžiMezinárodní hudební festival

Operním galakoncertem byl zahájen MHF Český Krumlov. Koncert se konal v zámecké letní Jízdárně. V rámci festivalu byla provedena na otáčivém hledišti Verdiho opera Síla osudu, jejíž scénické ztvárnění v zámecké zahradě bylo impozantní. Na přírodním jevišti se pohybovalo na 150 účinkujících. Další koncerty se konaly v pivovarské zahradě a zahradě Kooperativy. Řecký večer zhlédlo asi 1 000 návštěvníků.

Návštěvnost památek

Zájem o některé památky v regionu sice poklesl, ale českokrumlovský zámek si nemůže stěžovat. Do července dosáhla jeho návštěvnost historického maxima. Průměrná denní návštěvnost je momentálně kolem 3 000 turistů.

Kašna na náměstíKašna a morový sloup

Práce na restauraci kašny na náměstí Svornosti zahájili restaurátoři, umělecký kovář, technici, zedníci, inženýři i brigádníci. Jejich hlavním úkolem je očistit kašnu od zarostlých travin, sochy od sedimentů a krust, které vytvořily na figurální výzdobě kyselé deště. Kašnou by měla už od října letošního roku proudit voda.                                                             

Romský festival

V sobotu 19. července 2008 se konal v pivovarských zahradách Romský festival. Jednalo se o druhý ročník přehlídky romských kapel a tanečních skupin, včetně dětských. Pozváno bylo 12 kapel, účast přislíbilo pouze pět. Akci pořádá občanské sdružení Jagori (v překladu oheň, plamen, v přeneseném významu svoboda), a to vše ve vlastní režii (nájem pivovarských zahrad, suroviny pro občerstvení, pořadatelská služba). Aby mohl takovýto festival pokračovat, potřeboval by větší finanční podporu.                                             

CPDM

Téměř tři miliony korun se podařilo získat českokrumlovskému Centru pro pomoc dětem a mládeži z různých grantů. Výsledky pro získávání peněz z grantů dělají z CPDM nejúspěšnější organizaci města. Jednou z posledních akcí je i finanční sbírka na opravu vozíku pro postiženého Kamila Fouska.

Počasí

Počátek července byl velmi teplý, až horký. Denní teploty se udržovaly nad 30° C. Od pondělí 7. července bylo počasí velmi proměnlivé. Proměnlivý ráz počasí trval i v následujícím týdnu. Ve třetí červencové dekádě bylo počasí stabilní. Bylo velmi chladno, noční teploty dosahovaly k 10° C, přes den bylo trvale zataženo, případně pršelo. Ve dne se teploty udržovaly kolem15° C. K výrazné změně došlo poslední víkend. Ranní mlhu vystřídalo sluníčko, přes den bylo velmi teplo. Poslední červencový týden byl mimořádně teplý. Denní teploty dosahovaly ke 33° C, noční byly i kolem 20. Občas se přehnal silný, ale krátký a vydatný déšť.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: