aktualizováno 30. 7. 2008

Cena města 2007, foto: Aleš Motejl 28. července 2008

Městský pěvecký sbor Perchta se v prvním červencovém týdnu zúčastnil 26. ročníku Mezinárodní soutěže pěveckých sborů v řecké Preveze. Soutěžní programy v obdobných kláních mívají podobně nastavená pravidla. Sbory by měly prokázat, že umějí interpretovat skladby různých slohových období. Zpívá se vždy lidová písnička ve sborové úpravě. My jsme zvolili Za naším huménkem v úpravě milovaného Zdeňka Lukáše. Zajímavou podmínkou bylo zařazení duchovní skladby autora, který se narodil po roce 1950. Po delším hledání jsem našla část mše současného italského skladatele, jež sboru tzv."seděla". Odjížděli jsme s velikou pokorou, dokonce oslabeni o některé zpěváky. O to větší radost nastala při vyhlašování výsledků. Soutěžící porota svým ohodnocením zařazuje do zlatého, stříbrného a bronzového pásma. Absolutním vítězem se stal polský sbor Lékařské fakulty Univerzity v Bialystoku, zlaté pásmo obsadil ještě sbor konzervatoře z estonského Talinu. Za nimi se na 1. místě ve stříbrném pásmu umístil Městský pěvecký sbor Perchta Č. Krumlov. Uvážíme-li, že Poláci a Estonci patří mezi sborové velmoci, můžeme být nadmíru spokojeni. Porota vyzdvihla barevnost a citlivost našeho projevu. Od irského porotce jsme navíc dostali pozvání na Mezinárodní festival do Corku na příští rok.
Dovolte mi poděkování na závěr. Vážený pane starosto, vážení zastupitelé, milí Krumlováci, přijměte, prosím naši stříbrnou medaili jako díky za Cenu města, kterou jste nám letos udělili.

Šárka Kodýmová, sbormistryně

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: