aktualizováno 21. 10. 2011

Kronika města Český Krumlov

Červen 2008

Z pohádky do pohádky

První ročník výtvarné soutěže pro děti z mateřských škol a školních družin sklidil zasloužený úspěch. Celoregionální soutěže se např. zúčastnily děti z mateřské školky Za Soudem, škola z Besednice nebo z Kamenného Újezdu.  Zabodovaly i školní družiny z Brloha a Základní školy T. G. Masaryka.

MDD

Přes 600 dětí nejrůznějšího věku zamířilo 1. 6. do Pivovarských zahrad oslavit Mezinárodní den dětí. Na účastníky čekaly pohádky „naruby", nejrůznější soutěže, „pavoučí žena", dobrodružná plavba po Vltavě. DDM pořádal dětský den devátým rokem.

Ateliér SeidelFotoatelier Seidel

Po třech letech rekonstrukcí bylo slavnostně otevřeno Museum Fotoateliér Seidel. Význam této památky spočívá především v unikátní komplexnosti jejích autentických součástí - na jednom místě se zde totiž dochovala jednak samotná budova s ateliérem s minimálními stavebními úpravami, dále významná část původního technického vybavení fotoateliéru a konečně i samotné dílo poměrně velkého rozsahu, které zde bylo vytvořeno. Vše navíc doplňuje velmi zajímavý příběh rodiny Seidelových. Rekonstrukce dosud stála 28 milionů korun.                                                                                                                   

Výlet do ZOO

Českokrumlovský klub rodičů a přátel zdravotně postižených dětí uspořádal první červnovou sobotu výlet do zoologické zahrady v Praze. Nejvíce se líbili sloni, tučňáci, žirafy a gorily. Děti si užily i další atrakce ZOO - jízdu vláčkem, krmení kůzlátek, koupání v mini bazénku nebo projížďku na oslíkovi.                                                                

Regionální muzeum

Nová expozice s názvem Historické zobrazení území Čech je otevřena od poloviny června v Regionálním muzeu. Kromě map z muzejních fondů zde najdeme i zápůjčky ze soukromých sbírek. Jedná se o mapový soubor bohemik z 16. až 19. století. Unikátní je Mapa Čech Jana Kryštofa Müllera z r. 1720, kterou muzeum zakoupilo vloni. Je rozložena do 25 listů, celkově měří 24 0x 282 cm, je velmi detailní v popisech sídel, vodstva, komunikací, mlýnů, vinic, dolů, skláren či poštovních stanic. Výtvarně ji nádherně zpracoval barokní malíř Václav Vavřinec Reiner. Dalším vzácným exponátem je mapa Čech z atlasu Theatrum Orbis Terrarum Abrahama Ortelia z roku 1580.

Asociace Sport pro všechny

Regionální centrum Českokrumlovsko má více než 1 000 členů v 10 místech okresu: Větřní, Kájov, Kaplice, Velešín, Malonty, Horní Planá, Frymburk, Křemže, Chalšiny a Český Krumlov.

28. 5. uspořádala asociace okresní přebor v atletice dětí a dorostu, 14. 6. se stala pořadatelem krajských závodů za účasti 90 závodníků. Velkou pochvalu si zaslouží nejen závodníci sami, ale i organizátoři a rozhodčí, kteří pro asociaci pracují ve svém volném čase a bez nároku na odměnu.

Ceny města

Cenu města Český Krumlov za rok 2007 udělili zastupitelé Dezideru Dunkovi in memoriam a Městskému pěveckému sboru Perchta Český Krumlov. Dezider Dunka byl oceněn za příkladnou spolupráci při řešení spolužití majoritní společnosti a romské menšiny. Sbor Perchta byl oceněn za úspěšnou reprezentaci města doma i v zahraničí a za obohacení kulturního života města.  

Aktualita z 2. června - Cenu města Český Krumlov získal Dezider Dunka a sbor Perchta                                                                                      

Slavnosti pětilisté růže

Velmi oceňovanou novinkou letošních Slavností byla nová služba pro rodiny s malými dětmi, tzv. mimibar, umístěný v klášterních zahradách a vybavený vším, co miminka potřebují. Vzhledem k rekonstrukci kašny byla hlavní scéna přesunuta z náměstí do zahrad pivovaru. Program na náměstí byl s mírným omezením zachován. Historické trhy našli návštěvníci tentokrát v různých částech města -  na náměstí, v parku, v Široké či Hradební ulici. Velký úspěch měl koncert kapely Blackmore´s Night v Pivovarských zahradách, který sledovalo kolem 2000 diváků.

Fotogalerie - Slavnosti pětilisté růže 2008

Starosta Ing. Jedlička gratuluje paní Navrátilové ke 100. narozeninámVýznamné jubileum

Sta let se dožila nejstarší obyvatelka Českého Krumlova. Paní magistra Anna Navrátilová pracovala celý život v lékárně, s manželem archivářem vychovali dvě dcery (lékařku a právničku). Má osm vnoučat a osm pravnoučat. Žije v rodině dcery MUDr. Kamily Janovské a na svůj věk je čilá.

Aktualita z 24. června 2008 - Oslava 100. narozenin

Festival komorní hudby

22. ročník Festivalu komorní hudby byl zahájen 27. června Barokní nocí. Skvěle obsazený festival pokračoval na atraktivních místech Českého Krumlova až do 5. července.

Nová daň z nemovitosti

Na konci června schválilo místní zastupitelstvo koeficient daně z nemovitosti na číslo 3, což znamená, že se daň zvýší trojnásobně. Pro městský rozpočet to znamená navýšení příjmů zhruba o 10 milionů korun. Ty budou určeny na zlepšení veřejných služeb ve prospěch majitelů nemovitostí na území města (např. budování a údržba místních komunikací, veřejné osvětlení, veřejná zeleň, služby městské policie, úklid města).

Počasí

V prvních červnových dnech zavládlo zcela letní počasí. Od rána svítilo sluníčko, ranní teploty se pohybovaly kolem 15° C, odpolední místy dosahovaly k teplotním rekordům. V dalších dnech se ochladilo, od úterý 3. 6. začalo pršet, poté se střídalo teplé počasí s chladnějším. K výraznějšímu oteplení došlo až o víkendu. V dalším týdnu bylo celkově chladněji, koncem týdne klesly ranní teploty až k 5° C, často i pršelo. Konec druhé dekády byl teplejší, o Slavnostech pětilisté růže se výrazně oteplilo, v neděli 22. 6. dosahovala teplota ve tři hodiny odpoledne ve stínu ke 30 ° C. I poslední červnový týden byl mimořádně teplý. Teploměr ukazoval nad 30° C, přeháňky se vyskytly jen výjimečně a netrvaly dlouho.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: