aktualizováno 3. 6. 2008

2. června 2008

Českokrumlovský podnikatel Dezider Dunka a Městský pěvecký sbor Perchta Český Krumlov získali ve čtvrtek 29. května od českokrumlovského zastupitelstva Cenu města Český Krumlov za rok 2007.

Dezider Dunka byl oceněn in memoriam za dlouholetou spolupráci s městem. "Pan Dunka šel všem příkladem ve spolupráci při řešení spolužití majoritní společnosti a romské menšiny a při řešení zaměstnanosti. Tato spolupráce svým významem a dopadem oslovila i další obce a města v České republice i v zahraničí," vyjádřil se radní Českého Krumlova Antonín Princ.
Za dlouholetou úspěšnou prezentaci Českého Krumlova doma i v zahraničí, spoluúčast na každoroční vánoční mši J. J. Ryby a za více než desetileté obohacení kulturního života Českého Krumlova získal ocenění Městský pěvecký sbor Perchta Český Krumlov.
Slavnostní předání cen se uskuteční 19. června 2008 od 19:00 v Prokyšově sále v Českém Krumlově.
Cena města Český Krumlov je určena fyzickým osobám, seskupením fyzických osob či právnickým osobám za významné počiny v minulém roce. Uznání v podobě dlažební kostky se skleněnou kapkou odráží přínos k rozvoji či prezentaci města, k obohacení života jeho obyvatel v kulturní, sociální, podnikatelské a sportovní činnosti či při opravě památek. Cena města Český Krumlov může být rovněž morální odměnou za soustavnou činnost vyvíjenou v těchto oblastech. Své favority na udělení Ceny města Český Krumlov pro rok 2007 mohli všichni nominovat do 2. května 2008.
Tradice udělování cen města jako uznání lidem, kteří významně přispěli k dobrému jménu Českého Krumlova, vznikla v roce 1994 (udělovala se za rok 1993). Do roku 2003 byly vyhlašovány ceny v pěti kategoriích: rekonstrukce památkových objektů, kultura, sport, sociální čin a podnikatelský záměr. Od roku 2004 se vyhlašuje jedna kategorie, ale oceněno může být více subjektů.
V roce 2007 byla Cena města Český Krumlov předána Mgr. Ivanu Slavíkovi za jeho činnost v oboru historie regionu a města pro nejširší spektrum zájemců a badatelů z Čech i ze zahraničí.
Celkem bylo ve 14 ročnících uděleno 52 cen.

Více informací o nositelích ceny města najdete na:

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: