aktualizováno 26. 8. 2010

Odlehčovací služba v Českém Krumlově - pokojOdlehčovací služba v Českém Krumlově rozšířena

aktualizováno 25.08.2010

V Českém Krumlově byla v letošním roce navýšena kapacita pobytové formy odlehčovací služby. Z původních 4 lůžek je nyní potřebným k dispozici 9 lůžek. 

Odlehčovací služba je poskytována v ambulantní a pobytové formě osobám, které vyžadují péči druhé fyzické osoby o které je jinak pečováno v domácím prostředí. Cílem služby je ulehčit rodině situaci, pomoci překlenout problémy v bytové situaci klienta, období potřebné k umístění klienta do ústavu, v případě seniorů poskytnout úlevu rodinným příslušníkům v péči o klienta a možnost načerpat nové síly.

Komu poskytujeme služby?

Odlehčovací služba je určena pro seniory a zdravotně postižené, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení a o které je jinak pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí. Odlehčovací služba je poskytována individuálně podle stavu a požadavků klienta, odborně a bezpečně tak, aby si klient zachoval svou důstojnost a určitou míru nezávislosti a možnosti kontaktu se svými blízkými.

Jaké služby zajišťujeme?

a) pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu

b) pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu

c) poskytnutí stravy, pomoc při zajištění stravy

d) poskytnutí ubytování

e) zprostředkování kontaktu se společenským prostředím

f) sociálně terapeutické činnosti

g) pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmu a při obstarání osobních záležitostí

h) výchovné vzdělávací a aktivizační činnosti

Kde služby poskytujeme?

Službu poskytujeme v Domě s pečovatelskou službou na Vyšehradě v Českém Krumlově. Pobytová odlehčovací služba (domovinka) je poskytována nepřetržitě 24 hodin nebo jako denní pobyt individuálně podle potřeb uživatele. K dispozici jsou čtyři pokoje po dvou lůžkách a jeden pokoj je jednolůžkový. Každý pokoj je vybaven moderním nábytkem, polohovacími elektrickými lůžky, lednicí, televizí a rádiem. K užívání klientům slouží i nově zrekonstruované prostory - kuchyňka, bezbariérová koupelna a hygienické centrum. Uživatelé mohou využívat společenské prostory k posezení, k setkání s přáteli rodinou a svými blízkými, mohou využívat i počítač s internetem. Mohou se také zúčastnit kulturních akcí pořádané DPS.

Kdy službu poskytujeme?

V pracovní dny je ambulantní péče zabezpečena dle dohody od 7 - 18 hodin, pobytová péče nepřetržitě 24 hodin denně.

Kontaktní osoba

Ředitelka společnosti Domy s pečovatelskou službou Český Krumlov, Ivana Ambrusová, Vyšehradská 260, 381 01 Český Krumlov, telefon: 380 712 370

Související odkazy

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: