aktualizováno 12. 8. 2010

V komunálních volbách kandiduje 10 stran

aktualizováno 12.08.2010

Od 15. do 16. října budou otevřeny volební místnosti pro komunální volby. Do Zastupitelstva města Český Krumlov bude v letošních volbách kandidovat deset politických stran a hnutí: Občanská demokratická strana (ODS), Česká strana sociálně demokratická (ČSSD), Komunistická strana Čechy a Moravy (KSČM), Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL),TOP 09, Sportovci pro Krumlov, Nezávislí a Zelení, Strana práv občanů Zemanovci, Sdružení nezávislých - Město pro všechny, Volte Pravý Blok www.cibulka.net.

Systém hlasování je zakotven v zákoně 491/2001 Sb (§34, odst. 4) a je stejný jako v roce 2006. Voliči mohou vybrat až 23 kandidátů. Na jednom volebním archu zakřížkují buď a) celou stranu, b) jednotlivá jména kandidátů až do počtu zastupitelů, tj. maximálně 23 kandidátů, nebo c) zkombinují předchozí možnosti a zakřížkují jednu politickou stranu a zároveň křížkují kandidáty napříč politickými stranami; tímto způsobem dávají voliči hlas zakřížkovaným kandidátům a následně automaticky kandidátům zakřížkované strany podle jejich pořadí na kandidátce.

Podrobné informace o způsobu hlasování najdete na stránkách Ministerstva vnitra České republiky nebo v zákoně č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí.

Voličské průkazy nejsou pro volby do obecních zastupitelstev vydávány. Město Český Krumlov vyzývá voliče, aby si včas zkontrolovali platnost svých osobních dokladů totožnosti. Před hlasováním je třeba předložit platný občanský průkaz nebo pas.

Ve volbách v roce 2006  kandidovalo 8 politických stran a uskupení. Nejvíce hlasů získala ODS (24 %). Nejvíce preferenčních hlasů získali Robin Schinko, Martin Dvořák a Luboš Jedlička. Voličská účast byla 40,6 %. Nejvyšší voličská účast byla v roce 1994, kdy hlasovalo více než 56 % českokrumlovských voličů.

 Volební statistika

Rok

Počet stran

Vítěz voleb

Voličská účast

2006

8

ODS

40,57 %

2002

9

ODS

38,54 %

1998

11

ODS

41,22 %

1994

11

ODS

56,68 %

 

Více informací je zveřejňováno na www.ckrumlov.cz/volby nebo na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR. 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: