aktualizováno 11. 1. 2010

Psí Vánoce

11. ledna 2010

O Vánocích se v Českém Krumlově nezapomnělo ani na opuštěné pejsky. Psí Vánoce v městském útulku pořádal Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Krumlov 18. prosince. „Kdokoli, kdo má rád zvířata, může během Psích Vánoc přijít do útulku a potěšit psí kamarády, kteří ztratili svého pána a přinést jim něco dobrého na zub nebo přispět do kasičky útulku," vysvětlila smysl akce vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Vlasta Horáková. Opuštěným pejskům je možné přinést krmení, nebo přispět finančně - kdykoli přímo v útulku nebo na konto útulku č.ú.: 19-221 241/0100, VS: 9616.

Na Psí Vánoce pořádala sbírku i školská rada při Základní škole T. G. Masaryka v Českém Krumlově ve spolupráci s pedagogickým sborem. Žáci a učitelé přispěli částkou 2 426 Kč. Finanční a věcné dary předali rovněž žáci ZŠ Kaplická a ZŠ Plešivec - úctyhodných 7 tisíc Kč.

"Akce byla dle mého názoru velmi úspěšná. Podařilo se najít nové páníčky pro pět koček a dva psy. Do útulku přišlo mnoho návštěvníků, kteří donesli velké množství dárků ve formě krmiva, pochutin a dalších potřeb (hračky, vodítka, misky, stelivo pro kočky). A jak od českokrumlovských žáků, tak od podnikatelů jsme dostali velkorysé peněžní dary," zhodnotila Vlasta Horáková.

Již druhým rokem se k dobročinné akci v městském útulku připojili i podnikatelé, kteří věnovali na péči o opuštěná zvířata finanční prostředky. „Dříve jsem působila ve školské radě Základní školy T. G. Masaryka, která každoročně organizuje sbírku pro útulek. Teď se snažím podporovat útulek i prostřednictvím vlastní firmy a dalších spřátelených podnikatelů, sama mám doma tři zvířata z městského útulku a dobře vím, jak tito opuštění tvorové potřebují naši pomoc," sdělila Petra Sternadová ze společnosti Profi-Service s.r.o. V letošním roce podpoří společnosti Profi-Service, Grass Czech a Sodexo městský útulek finanční hotovostí ve výši 15 tisíc Kč a krmením pro psy. Českokrumlovská společnost Povltavská stavební společnost s.r.o. věnovala 5 tisíc Kč.  

Během letošních Psích Vánoc získal městský útulek finanční dary ve výši téměř 35 tisíc Kč. Atmosféru nadílky v městském útulku zpříjemnili Krumlovští pištci.

Město Český Krumlov děkuje za podporu opuštěných zvířat v městském útulku. 

Fotogalerie

Odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov