aktualizováno 11. 1. 2010

My třídit umíme...

11. ledna 2010

Jihočeský kraj společně s obalovou společností EKO-KOM, a. s., vyhlásil pro rok 2009 celokrajskou soutěž obcí a měst Jihočeského kraje v třídění odpadů nazvanou „My třídit umíme". Cílem soutěže bylo zvýšení motivace obcí v oblasti odděleného sběru využitelných odpadů a možnost porovnat výsledky úspěšnosti ve třídění odpadů s ostatními obcemi v Jihočeském kraji. 

Obce byly rozděleny do čtyř kategorií podle počtu obyvatel. Hodnotilo se nejen množství vytříděných kilogramů plastů, skla, papíru a nápojových kartonů v jednotlivých obcích, ale i to, jestli obce třídí odděleně sklo bílé a barevné, jestli je zapojena do sběru nápojových kartonů, kovů i přenosných baterií.

Podle výsledků krajské soutěže obcí „My třídit umíme 2009" se město Český Krumlov v kategorii podle počtu obyvatel nad 7 000 umístilo na 7. místě z celkem 16 měst.

Z výše uvedených výsledků je zřejmé, že se pohybujeme cca v „polovině pelotonu", což skýtá možnost všem uvědomělým poděkovat a ostatní vyzvat k výraznější spolupráci.

Městský úřad Český Krumlov, Odbor životního prostředí a zemědělství

Odkazy

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: