aktualizováno 9. 3. 2009

Cena města Český KrumlovŠestnáctý ročník Ceny města Český Krumlov čeká na nominace

9. března 2009

Prestižní ocenění za významné počiny pro město Český Krumlov v roce 2008 bude uděleno i letos. Rada města dnes vyhlásila výzvu k nominacím na udělení Ceny města Český Krumlov za rok 2008. Kandidáty na toto ocenění může nominovat kdokoli, nejen českokrumlovští občané. Uzávěrka nominací bude 20. dubna ve 12 hodin. O udělení Ceny města budou rozhodovat zastupitelé na svém květnovém jednání. Veřejné předání cen se uskuteční v předvečer Slavností pětilisté růže dne 18. června na nádvoří Hotelu Růže. Vloni získali Cenu města Dezider Dunka in memoriam a Městský pěvecký sbor Perchta. V 15 ročnících bylo uděleno celkem 54 cen.

Cena města Český Krumlov je určena fyzickým osobám, seskupením fyzických osob či právnickým osobám za významné počiny v minulém roce. „Uznání v podobě dlažební kostky se skleněnou kapkou odměňuje jeho nositele za významný přínos přispívající k rozvoji či prezentaci města Český Krumlov a obohacení života jeho obyvatel, například v oblasti kulturní, sportovní, sociální, podnikatelské či ve sféře památkové péče," sdělil starosta města Luboš Jedlička.

Návrh na udělení Ceny města Český Krumlov je nutné podat písemně na podatelně Městského úřadu Český Krumlov (Kaplická 439, Český Krumlov) nebo v oddělení Kancelář starosty (náměstí Svornosti 1, Český Krumlov). E-mailové nominace je možné zasílat na kancelar.starosty@mu.ckrumlov.cz.
Webový hlasovací formulář je k dispozici zde. V nominaci na udělení Ceny města Český Krumlov musí být uvedeno jméno a adresa kandidáta, zdůvodnění návrhu a jméno a adresa navrhovatele. Nominace, které nebudou obsahovat některý z údajů, mohou být považovány za neplatné. Z nominací jsou vyloučeni členové zastupitelstva a zaměstnanci města i městem řízených či ovládaných subjektů za činnost, kterou vykonávají v rámci svých pracovních povinností.

Tradice udělování cen města jako uznání lidem, kteří významně přispěli k dobrému jménu Českého Krumlova, vznikla v roce 1994 (udělovala se za rok 1993). Do roku 2003 byly vyhlašovány ceny v pěti kategoriích - rekonstrukce památkových objektů, kultura, sport, sociální čin a podnikatelský záměr. Od roku 2004 není ocenění kategorizováno, ale může jej získat více subjektů.

Webový hlasovací formulář

Související odkazy

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: