aktualizováno 13. 8. 2008

Obálka knihy Bílé Vzpomínání Jana Vaněčka 1. července 2008

Na knihkupeckých pultech se objevila kniha Jana Vaněčka s názvem Bílé vzpomínání. Autor, rodilý Krumlovák a tenista, se v ní pokusil přiblížit čtenářům tenisovou historii našeho regionu. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi, dobovými dokumenty a vtipnými kresbami známého jihočeského kreslíře Miloslava Martenka. Nad jejím vydáním převzal záštitu vicehejtman Jč kraje Robin Schinko a byla vydána za grantové podpory města Český Krumlov. Křest knihy se uskuteční v koncertní sále muzea při Svatováclavském podvečerníku 27. září.
Tato kniha je v pořadí třetí, kterou Jan Vaněček vydal. V současné době dokončuje čtvrtou. Bude to pokračování Vejrů, což byl pivní klub, pánové se svérázným humorem, kteří se pravidelně scházeli v hospodě U Dušků na pivo a Vejří zob. Právě smysl Vejrů pro legraci autora zaujal. I on tvrdí, že s úsměvem jde všechno líp. Proto se k tomuto tématu znovu vrátil. Tato kniha by měla vyjít před Vánoci.

Knihu Bílé vzpomínínání podpořilo město Český Krumlov v třetím podprogramu Grantového programu "Sport a tělovýchova pro mládež do 18 let" částkou 20 000 Kč.

Město podporuje kulturu i sportovní akce v Českém Krumlově:


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov